Zwoliński: Rycerz Pomysłów Objawionych Kochanowski

Zwoliński: Rycerz Pomysłów Objawionych Kochanowski
Category: gospodarka
Author:
27 lipca, 2020

Wysłanie armii inkasentów, którzy dopadną niepłacących abonament radiowo telewizyjny *to bez watpienia nie inicjatywa nowej wskazówki nadzorczej TVP, ale pomysł Rzecznika Norm Obywatelskich Janusza Kochanowskiego. *

_ N_ asz _ rzecznik nie ma wątpliwości. – _ Powinno się wynająć prywatne przedsiebiorstwa ścigające dłużników _. _ A jednostki niepłacące abonamentu powinny być srogo karane – _grzmi Kochanowski i_dodaje, że wynajęci poprzez TVP łowcy pajęczarzy utrzymywaliby się z procentu od odzyskanych opłat.

Wyobraziłem sobie scenę jakim sposobem z filmu _ Brazil _ Terry’ego Gilliama. Inkasenci niczym agenci ministerstwa wiadomosci namierzają ukrywającego się _ nielegalsa. Błyskawicznie dokonują desantu przez dach. Rozpruwają palnikami sufit i z żyrandolem wpadają do mieszkaniu pajęczarza a mianowicieMamy cię gagatku _ – krzyczą. – _ Nie płacisz abonamentu _, _ zas za co nasza kochana, za przeproszeniem publiczna tv ma produkować kulturotwórcze teleturnieje i telenowle? _ a mianowicie przyciskają delikwenta do muru I telewizyjny pirat ugotowany. Farfał wraz z Kołodziejskim i z Gradem lepiej zeby tego nie zaakceptowac wymyślili.

Można pomyśleć, że to wynik kompletnego skołowania zamieszania wokół mediów publicznych. Chyba mało kto nadąża, za przetasowaniami w kolejnych zarządach, kto jest prawo- a kto niepraworządnym prezesem. To jednakze nie wynik chwilowego zaćmienia spowodowanego medialną karuzelą i nie 1-wszy tego typu wyskok _ naszego wlasnego _ rzecznika.

Janusz Kochanowski poparł niedawno pomysł wydawania specjalnych dowodów dla osób, które zmieniły płeć. Odpowiadając na zapytania internautów na stronie tvp. info stwierdził a mianowicie _ Rozmawiałem na ów temat sposród organizacjami mniejszości seksualnych i doszliśmy az do wniosku, że dla osób będących w toku zmiany płci powinno się wprowadzić wyjatkowe tymczasowe legitymacje z 2 zdjęciami: aktualnym i z chwili terapii. To bardzo słuszny i pragmatyczny postulat. _

Rzecznik odniósł się przy ten sposób do sprawy Rafalali – najbardziej zapewne znanego transseksualisty w Polsce, który – a właściwie która – mówi o samemu: _ poetka z penisem _.

Zbliżonym -pod względem sensowności – do _ różowych dowodów _ pomysłem. była myśl o obowiązkowych zaświadczeniach, którymi powinni się legitymować politycy. Zdaniem _ naszego _ rzecznika każdy ubiegający się o taboret prezydenta, posła, czy senatora, powinien przedstawiać zaświadczenie o tym, że wydaje sie psychicznie witalny.

Do kolekcji niestandardowych złotych myśli jak i równiez opinii można jeszcze dorzucić tezę, że progresywne przyczynki są sprzeczne z zasadą równości i zaskarżenie pierwotnego do Trybunału Konstytucyjnego. To nieważne, że zdecydowana większość systemów podatkowych na świecie opiera się na progresji. U nas zdaniem rzecznika dzierzy być sprawiedliwie czyli równo.

  • Kochanowski pyta rząd. O stocznie i gaz

W kazdej sytuacji myślałem, że rzecznik praw obywatelskich jest tym, który zawsze, niezależnie od kwestii, powinien jakim sposobem wskazuje swoim tytuł, stawać po stronie www obywatela. Natomiast jego funkcjonowanie reguluje ustawa zasadnicza i najlepsze ustawy.

Przypomnę tylko, że ombudsman _ stoi na straży wolności, praw człowieka i obywatela i podejmuje stosowne czynności jeśli stwierdzi, że organa, organizacje lub instytucje zobowiązane do przestrzegania i realizacji wolności człowieka i obywatela naruszyły uprawnienia oraz zasady współżycia i sprawiedliwości społecznej. _

Jednakze niczym Don Kichot, dr Jan Kochanowski wynajduje sobie kolejne wiatraki i wraz z pasją rycerza lepszej kwestie szarżuje. Podsunę więc naszemu rzecznikowi kolejny pomysł. Niech zmieni konstytucję regulująca maksymy jego działania – dlaczego te komunały o warunkach obywateli i wolności człowieka. No i glównie samą nazwę. RPO – to od momentu teraz: Rycerz Pomysłów Objawionych.

Autor wydaje sie dziennikarzem