Złoty najsilniejszy od października, a na rynku…

Category: waluty
27 lipca, 2020

Początek tygodnia na notowaniach złotego zapewnia oscylowanie wyceny polskiej waluty blisko 2-miesiecznych maksimów. Złoty kwotowany jest następująco: 4, 076 ZL za euro, 3, 078 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3, 377 PLN wobec franka szwajcarskiego szwajcarskiego. Rentowności polskiego nieznacznie wzrosły jak i równiez wynoszą trzy, 915% w sytuacji obligacji 10-letnich.

Przeszly tydzień na złotym przyniósł ok. 4-groszowe umocnienie polskiej waluty w reakcji w postępujące wzrosty na rynku bazowym (EUR/USD). Równocześnie zaobserwować można było spadek aktywności graczy na rynku złotego, który stopniowo przechodzi po okres przed-świąteczny zwyczajowo cechujący się spadkiem zmienności a takze aktywności uczestników rynku. Polska waluta nie zareagowała znacząco na rodzime odczyty (m. in. inflacja CPI), zas wpływ w wycenę złotego miał zwlaszcza sentyment na szerokim sektorze w stosunku do w wyzszym stopniu ryzykownych aktywów. Realizacji blizniaczego scenariusz należy spodziewać się również w rozpoczynającym się tygodniu.

Aktualny tydzień przywiedzie publikację szeregu odczytów makroekonomicznych dla ekonomii polskiej, jak sugeruje, iż aktywność branzy może nieznacznie wzrosnąć, tymczasem w dalszym ciągu zależna będzie całkowicie od czynników zewnętrznych. We wtorek poznamy przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie w listopadzie, w środę najważniejsza będzie produkcja przemysłowa, w czwartek natomiast udzialowcy zwrócą uwagę na wskaźnik inflacji bazowej oraz w piątek liczyć się będzie sprzedaż detaliczna oraz stopa bezrobocia za listopad.

Na dodatek na czwartek zaplanowana została publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia RPP, czyli kontekstu w jakim rozpatrywać należy wszystkie zaplanowane na ten tydzień dane. Rynek przede wszystkim kalkuluje prawdopodobieństwo dalszego luzowania polityki monetarnej poprzez RPP po I kw. 2013r. Bazując na wypowiedziach decydentów i projekcjach makroekonomicznych oczekiwać można, iż Wskazówka w styczniu dokona kolejnej obniżki stóp procentowych, doskonale o 25pb. Oczekiwania owe skutecznie zwiększają jak dotąd popyt dzieki polski dług oraz hamują mocniejszą aprecjację złotego.

Dzisiejsze notowania złotego Dodaj wykresy do Twej wlasnej strony internetowej

Wraz z rynkowego punktu widzenia umocnienie złotego poniżej 4, 08 PLN zbytnio euro okresla, iż zasieg ten pełnić będzie dzis rolę waznego oporu zanim ewentualnym osłabieniem polskiej waluty. Jako pomoc przyjąć powinno sie okolice 4, 067 PLN (dołek sposród 17 października br. ). Ubiegłotygodniowe wzrosty w trakcie piątkowej sesji wskazują, iż zbyt w glównych godzinach handlu może chcieć zrealizować część zysków sposród tego tytuły tym bardziej, iż weekendowe rozmowy ws. klifu fiskalnego po raz kolejny nie przyniosły rozwiązania sprawie budżetowej w Stanach Zjednoczonych.

Porównaj na wykresach notowania walut Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy