Zmiany na kolei. Już od początku września

Category: system gospodarczy
Author:
27 lipca, 2020

Od pozostalego września wejdzie w życie zaktualizowany rozkład jazdy Kolei Śląskich. Zmiany są skutkiem prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych za posrednictwem PKP Lokalne Linie Kolejowe – podał przewoźnik. Nowy rozkład będzie obowiązywał sluzace do 19 października tego roku kalendarzowego.

_ Całe drugie półrocze 2013 r. to okres realizacji planu naprawczego, totez, niestety, nie możemy mówić o przywróceniu jakichkolwiek połączeń sprzed 1 czerwca. Aczkolwiek powróci dziewięć pociągów, które nie kursowały w okresie wakacyjnym – od 17 czerwca do 1-wsza września _ – powiedział rzecznik KŚ Maciej Zaremba.

Ze względu na rózne remonty, kierowane na linii Częstochowa-Katowice-Gliwice, część pociągów będzie kierowana objazdami. Nadal funkcjonować będzie trasa objazdowa poprzez Bytom. Odmienne objazdy w tej miarki prowadzą przez Zabrze-Makoszowy, Sosnowiec Południowy jak i równiez Mirów. Nienaniesiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa pomiędzy Porajem a Częstochową, za wiecej niz jeden pociągi przyspieszone. Autobusy będą się zatrzymywały przy systemów pośredniej Częstochowa Raków i będą skomunikowane z pociągami. Czas na przesiadkę to ok. piec minut.

Przy nowym rozkładzie jazdy KŚ na tejze linii znajdą się pociągi kursujące przy dni do pracy, które nie jeździły w czasie przerwy wakacyjnej. Chodzi o pociąg Częstochowa-Gliwce o godz. 6. 14, Gliwice-Katowice (g. 10. 11) i Katowice-Częstochowa (odjazd o godz. szesnascie. 08).

Zmiany dotyczą także linii Czechowice-Dziedzice-Oświęcim-Katowice, gdzie działa kolejowa lacznosc autobusowa. Aby pasażerowie zdolali dojechać do pracy dzieki godz. szóstej, poranny kurs relacji Oświęcim-Katowice zostanie wydłużony. Zamiast zatrzymywać się po Szopienicach, autobusy będą dojeżdżały do centrum Katowic jak i równiez zatrzymywały się na przystanku przy ul. Mickiewicza. Sposród tego danego miejsca będą rozpoczynały kurs do Oświęcimia.

Na linii Tychy Lodowisko-Katowice-Sosnowiec Główny wraz z względu dzieki remonty dwa pociągi (nr 9042, 9045) będą kursować w relacji skróconej w terminie 23 września – cztery października. Będzie to relacja Tychy Lodowisko-Katowice (zamiast Tychy Lodowisko-Sosnowiec Główny) oraz relacja Katowice-Tychy Tor lyzwiarski (zamiast Sosnowiec Główny-Tychy Lodowisko).

Od dziewiec do szesnascie września sposród poważnymi odmianami muszą liczyć się pasażerowie linii Katowice-Bielsko Biała-Żywiec Zwardoń. W tym czasie zamknięty będzie jednotorowy odcinek w tej drodze, co spowoduje czasowe wstrzymanie ruchu pociągów. Powodem zamknięcia jest remont jednego sposród przepustów.

_ W wyznaczonym okresie KŚ na odcinku Sól-Zwardoń wprowadzają zastępczą komunikację autobusową za kazde pociągi. Autokary będą skomunikowane z pociągami w systemów Sól, umożliwiając przesiadkę jak i równiez kontynuację podróży. Autobusy obsłużą te same stacje, co zastępowane przez nie pociągi _ – podał Zeremba.

Także na tejze linii przy rozkładzie znajdą się pociągi, które nie kursowały podczas przerwy wakacyjnej. Będą kursowały w dzionki robocze wraz z Katowic sluzace do Bielska-Białej (odjazd o godz. 15. 58) i sposród Bielska-Białej do Katowic (godz. 17. 13)

Po wczasach dodatkowe, kursujące w dób robocze, pociągi pojawią się także dzieki linii Katowice-Mikołów-Orzesze-Rybnik-Rydułtowy-Racibórz. Chodzi na temat pociąg z Raciborza za posrednictwem Rybnik do Katowic odjeżdżający o godz. 8. 33 i w przeciwnym nurcie, odjeżdżający o 11. szesnascie.

_ Apelujemy do pasażerów, by sprawdzali rozkład poprzednio każdą podróżą. W ów sposób unikną niemiłych niespodzianek _ – podsumował Zaremba.