Ziobro: potrzebna modernizacja PiS

Ziobro: potrzebna modernizacja PiS
Category: inne
Author:
27 lipca, 2020

Wiceszef PiS Zbigniew Ziobro zadeklarował po poniedziałek, że nie rozważa opuszczenia partii. Jak zaznaczył, potrzebna wydaje sie byc „modernizacja PiS”, aby partia mogła wygrywać w przyszłości wybory. Jestem przeciwnikiem rozliczeń, zmian personalnych – oświadczył.

Ziobro był pytany przez redaktorów w Sejmie czy bierze pod uwagę opuszczenie szeregów PiS. „Nie biorę owego pod uwagę. PiS jest wielką wartością, jedność prawicy jest wielką wartością, przywództwo doświadczonego strategia jest wartością, ale i też wartością wydaje sie rozmowa” a mianowicie powiedział europoseł.

Podkreślił, że „to nie wydaje sie byc czas, zeby zmieniać przywództwo” w PiS. „Jarosław Kaczyński jest równo umocowany w statucie, dzierzy mocną osobistą pozycję w PiS. Zadnej osobie, kto myśli sensownie, nie przychodzi do głowy, aby zmieniać lidera PiS” – uznał Ziobro.

Jak zaznaczył, w PiS jest kulkoru mądrych ludzi. „Wspólnie trzeba się zastanowić co zrobić, aby po przyszłości wygrywać kolejne decyzje. Jestem przekonany, że to jest możliwe” – dodał.

„Nie możemy naszym wyborcom mówić, że wszystko wydaje sie w porządku, jest OK, że nie zaakceptowac było porażki. Musimy grzecznie postawić diagnozę sytuacji, powiedzieć, że rozmawiamy, że wyciągniemy z tegoz wnioski” a mianowicie ocenił europoseł.

Według Ziobry potrzebna jest „modernizacja PiS”, na wzór węgierskiego Fideszu, tak, aby partia była „skuteczniejszym narzędziem walki na temat zwycięstwo”.

„Jestem przeciwnikiem przemian personalnych, rozliczeń, szukania winnych takiego, natomiast nie odrebnego wyniku wyborczego. To nie jawi sie byc droga, która cokolwiek zeby rozwiązywała” – zadeklarował. Jakim sposobem dodał, należy m. in. doprowadzić dodatkowo, żeby PiS skuteczniej komunikowało się szczególnie z młodymi.

W opinii Ziobry siłą PiS jest „jedność i doświadczony lider, jakim wydaje sie byc Jarosław Kaczyński”. Jak podkreślił, jest wielu ludzi i sporo środowisk, które powinny zacząć współpracować sposród PiS. „PiS powinien otworzyć się w wiele środowisk, być partią, która zespala znacznie więcej osób. PiS powinien się zastanowić, jak to skutecznie zrobić w praktyce” – powiedział.

„Różne środowiska zgłaszają się do PiS-u. Jeździłem i spotykałem się w różnych miejscach na terytorium polski m. in. z samorządowcami, którzy są poza PiS, przedstawicielami lokalnych stowarzyszeń, które chętnie widziałyby się w PiS. Dla tych kazdego środowisk, także związanych z przedsiębiorcami, powinniśmy znaleźć polozenie w PiS, powinniśmy się szeroko otworzyć, ale też animować i wspierać różne ruchy obywatelskie” – podkreślił polityk.

Ziobro skrytykował rzecznika PiS Adama Hofmana zbyt jego wypowiedź dotyczącą europosła Tadeusza Cymańskiego, który uznał wynik wyborczy PiS za porażkę. Hofman powiedział m. in., że „każdy, który będzie jawnie szkodził partii, znajdzie się poza PiS-em”

Ziobro ocenił, że Hofman „publicznie groził Tadeuszowi Cymańskiemu usunięciem wraz z partii, jeśli ten będzie mówił prawdę, czyli kategorii przegraną po wyborach porażką”. „Nie mozna takich słów mówić, nie wolno grozić, zwłaszcza tak jak czyni o wiele młodszy wspólnik, który mógłby być synem Tadeusza Cymańskiego, choć bardzo oczywiście sprawny, ambitny i myślę perspektywiczny polityk” a mianowicie powiedział wiceszef PiS.

Według Ziobry niezbedne jest to, aby „emocje odeszły”. „Dlatego potrzebna jest ta rozmowa, dyskusja” – zaznaczył.

Ziobro udzielił wywiadów „Naszemu Dziennikowi” jak i równiez „Uważam Rze”, które ukazały się przy poniedziałek. „Naszemu Dziennikowi” powiedział m. in., że „albo PiS bedzie się formacją, która jest w stanie samodzielnie rządzić, albo będzie konieczne zbudowanie dwóch ugrupowań – centrowego i narodowego, by zagospodarować wyborców, natomiast potem budować koalicję”.

„Jeżeli ludzie przestaliby wierzyć w formułę jaką dzisiaj jest PiS, może dojść do tego scenariusza. Lepszym scenariuszem jest jedność prawicy, jedność PiS (… ). Jestem duzym obrońcą jedności PiS, przywództwa Jarosława Kaczyńskiego, ale też niezbędnych zmian” – powiedział Ziobro dziennikarzom w Sejmie.

Ziobro tłumaczył dlaczego zdecydował się dzieki te wywiady. „Media, sposród którymi rozmawiałem, to publikatory życzliwe prawej stronie sceny politycznej, które wielokrotnie zabierały głos w sprawie wyborów jak i równiez co zrobić, żeby prawica mogła zwyciężać w wyborach w Polsce. Owe media są właściwą drogą do lacznosci z naszymi wyborcami” – powiedział.

Według Ziobry należy wciągnąć wyborców PiS sluzace do dyskusji. „Dlatego wybrałem 2 gazety, które są czytane też przez naszych zwolenników (… ). Dyskusji nie można ograniczać wyłącznie do gremiów decyzyjnych” – zaznaczył. (PAP)

tgo/ par/ jra/