Zespół Toto zarejestruje w Łodzi koncertowe DVD

Zespół Toto zarejestruje w Łodzi koncertowe DVD
Category: inne
Author:
27 lipca, 2020

Amerykańska ekipa rockowa Toto wystąpi we wtorek przy łódzkiej Atlas Arenie. Będzie to wyjatkowy w Polsce wystep zespołu, który pod koniec czerwca rozpoczął czteromiesięczną trasę koncertową. Zostanie kobieta udokumentowana zarejestrowaną w Łodzi płytą DVD.

Sluzace do Łodzi muzycy przyjadą na niedzielnym występie w Zurychu. Później udadzą się do Kopenhagi. Ogólem w ramach sciezki zorganizowanej z okazji 35-lecia płytowego debiutu Toto odbędzie się czterdziesci koncertów w Europie i Ameryce. Trasa zakończy się czternascie września występem w amerykańskim mieście Chandler.

W Atlas Arenie muzycy wystąpią przy dniu, po którym prowadzacy grupy, do niej pianista i wokalista David Paich będzie obchodził 59 urodziny. Niedaleko niego w scenie pojawią się też: Steve Lukather (gitara jak i równiez wokal), Steve Porcaro (keyboard i wokal), Joseph Williams (główny wokal), Simon Phillips (perkusja) i Nathan East, który w charakterze gość wyjatkowy zagra w gitarze basowej.

Grając w takim składzie muzycy zarejestrują pierwsze koncertowe DVD wedlug dziesięcioletniej przerwie. Poprzednie takie wydawnictwo ukazało się po 2003 roku kalendarzowego i zostało nagrane w trakcie koncertu w Amsterdamie, który również odbył się w ramach jubileuszowej drogi krajowej zespołu.

Team Toto na muzycznej scenie pojawiła się w roku kalendarzowego 1977. Przy kolejnym roku kalendarzowego, 1978, sluzace do sprzedaży trafił pierwszy plyta zespołu zatytułowany „Toto”. Od tamtej pory team wydała krótko mówiac 17 płyt, które dzieki całym świecie kupiło przeszlo 35 mln fanów. Wśród najbardziej wybitnych utworów Toto są m. in.: „Africa”, „Rosanna”, „Hold the line”, „I will remember” jak i równiez „Stop loving you”, które w nowych aranżacjach zespół ma zaprezentować również w trakcie łódzkiego koncertu.

W trakcie swojej kariery dzwiecznej członkowie Toto brali udział nie tylko przy nagrywaniu płyt rodzimej grupy ale uczestniczyli również w sesjach nagraniowych innych znanych artystów. Zagrali m. in. na płytach wydanych za posrednictwem Pink Floyd (The Wall), Michaela Jacksona (Thriller, Bad, Dangerous) badz Madonnę (Like a Prayer). Koncert Toto w Atlas Arenie odbędzie się w ramach kampanii „W Łodzi będzie głośno”, która ma zachęcać mieszkańców odmiennych miast sluzace do przyjazdu dzieki łódzkie koncerty. W trakcie kampanii prowadzona wydaje sie również akcja „Rzuć się w Łódź”, która ma zachęcać gości do dłuższego pozostania przy Łodzi.

Podobnie jak na tegorocznych występach Firma Knopflera, Erica Claptona lub Green Day również przed i w trakcie występu Toto przed Atlas Areną pojawią się wolontariusze, którzy uczestnikom koncertu będą wskazywali obszaru z łódzkimi atrakcjami. Poinformują też w ten sposób, gdzie można wykupić schronienie, coś zjeść i pobawić się.

„Wszystko po to, by ci, którzy az do nas przyjadą na wystep zostali na dłużej i spędzili na naszym portalu kolejny dzień czy dwa” – wyjaśniła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. (PAP)

duk/ abe/