Z jakiej agencji informacji kredytowej korzysta większość wierzycieli?

Z jakiej agencji informacji kredytowej korzysta większość wierzycieli?
16.03.2021
Category: Konto Bankowe

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania posiłków

Jeśli masz zamiar ubiegać się o pożyczkę, dobrze byłoby wiedzieć, skąd pożyczkodawcy mogą uzyskać informacje na temat Twojej zdolności kredytowej oraz informacje zawarte w tych plikach. Twoje pliki konsumentów zawierają informacje o Twoich zwyczajach płatniczych, a nawet historii zatrudnienia. Możesz skontaktować się bezpośrednio z agencjami kredytowymi, jeśli Twoje pliki zawierają nieprawidłowe informacje.

Informacje kredytowe

Pożyczkodawcy zwykle uzyskują jak najwięcej informacji o pożyczkobiorcy. Zwykle pobierają raporty kredytowe z trzech głównych agencji, Equifax, Experian i TransUnion. Spośród trzech partytur zazwyczaj używają tego pośrodku. Inną ważną rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że jeśli jeden raport kredytowy zawiera błąd, pozostałe dwa mogą mieć ten sam problem. Jeśli znajdziesz nieprawidłowość w raporcie, skontaktuj się z agencją, aby ją zakwestionować. Zbadają przedmiot bez żadnych kosztów. Sprawdź również pozostałe dwa, aby upewnić się, że nie zawierają tego samego błędu.

Equifax

Jedną z trzech kluczowych agencji sprawozdawczych, z których korzystają wierzyciele, jest Equifax. Jest to firma z siedzibą w Atlancie w stanie Georgia, ale jej działalność obejmuje 17 krajów. Ta firma gromadzi dane o ogromnej liczbie osób. Według raportu rocznego za 2011 r. Equifax ma rekordy na ponad pół miliarda konsumentów i ponad 80 milionach firm na całym świecie. Posiada wyspecjalizowaną jednostkę biznesową zajmującą się informacjami konsumenckimi, która może dostarczać wierzycielom dane dotyczące kredytu, zatrudnienia i dochodów danej finanso osoby, a także inne istotne informacje, takie jak majątek i media.

Experian

Experian to kolejna godna uwagi firma sprawozdawcza, która pomaga wierzycielom. W Dublinie w Irlandii znajduje się siedziba główna, natomiast główne biura znajdują się w Brazylii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Zatrudnia około 17 000 pracowników w 44 krajach. Według półrocznego raportu finansowego za 2012 r., Experian osiągnął przychody w wysokości około 4,5 miliarda dolarów w ciągu 12 miesięcy poprzedzających marzec 2012 r. Firma dąży do zwiększenia dostępu do źródeł informacji o konsumentach, takich jak publicznie dostępne rejestry i dane dotyczące wynajmu. Oferuje również BusinessIQ, czyli produkt, który doradza wierzycielom w zakresie ostatnich wydarzeń związanych z kondycją kredytową firm.

Trans Union

Trans Union istnieje od późnych lat 60. Ma siedzibę w Chicago, ale prowadzi działalność w ponad 30 krajach. Firma ta może dostarczyć wierzycielom model ryzyka, który przewiduje, czy niektóre osoby mogą ogłosić upadłość w nadchodzącym roku. Trans Union nawiązał współpracę z Experian i Equifax i razem opracowują produkt o nazwie VantageScore. Ten produkt informuje wierzycieli, czy dana osoba może zalegać z płatnościami w ciągu najbliższych dwóch lat.

Inne agencje

Trzy główne agencje raportujące oferują bezpłatne raporty kredytowe raz na 12 miesięcy. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, że nie są to jedyne firmy, które mogą to zrobić. Istnieją inne firmy zajmujące się sprawozdawczością kredytową. Wielu z nich specjalizuje się w określonych dziedzinach lub branżach. Na przykład Clarity Services koncentruje się na szybkich pożyczkach, a Insurance Information Exchange dostarcza raporty o wykroczeniach drogowych i wypadkach. Ponadto National Consumer Telecom and Utilities Exchange gromadzi informacje na temat żądań podłączenia do mediów, historii płatności, zaległości w płatnościach i oszustw.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy