Witczak: Dolar zostaje relatywnie silny

Category: waluty
27 lipca, 2020

Dolar nadal jest więc relatywnie silny, nawet jeśli tendencja na rzecz wzrostu jego wartości, wyrazna od 3 maja, przyhamowała – i ewentualne przejście przez 1, 10 badz tym bardziej 1-wsza, 09 nie będzie prostą sprawą.

Właściwie od dwudziestu siedmiu czerwca obraz na wykresie jest konsolidacyjny – z wahaniami w ramach 1, dziesieciu – 1-wsza, 1180. Dziś w zasadzie nie zaakceptowac było danych empirycznych makro wraz z USA badz Europy. Poznaliśmy jedynie zestawienie NAHB wraz z amerykańskiego rynku nieruchomości, który wypadł nieco poniżej recenzje (zakładano szescdziesieciu pkt, było 59 pkt).

Jutro posiadamy jednak ważniejszą rzecz, to znaczy indeks instytutu ZEW z Niemiec. Prognozuje się, że lipcowy odczyt będzie miał postać spadku z 19, 2 pkt do 9, 1 pkt. Poznamy też dane sposród USA o rozpoczętych budowach domów jak i równiez pozwoleniach dzieki ich budowę.

Nieco operetkowy (choć krwawy) zamach stanu w Turcji został wygaszony, a sceptycy twierdzą nawet, że była to szopka zorganizowana za posrednictwem samego Erdogana, niczym podpalenie Reichstagu przy III Rzeszy. Tego jak było, być może nie dowiemy się już w zadnym wypadku. W każdym razie odmienny ciekawy trudnosc, jaki widnieje na horyzoncie, to wykup obligacji za posrednictwem Grecję.

Rozchodzi o obligacje opiewające w 2, 27 mld ó i posiadane przez EBC. Grecja ma to zrobić do środy i być może będzie mieć wraz z tym klopoty, jak to zwykle w tym kraju. To zwiększyłoby napięcie w dziedzinie i zmniejszyło zaufanie do euro, jednak podejrzewamy, że znów Grecji się upiecze i zapożyczy się dzieki spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Co wraz z złotym?

W prawdziwy sposób umocnił się dziś złoty lokalny. Na USD/PLN przeszliśmy drogę z okolic 4 zł do trzech, 9550 (mniej więcej badz też po przybliżeniu), w jakikolwiek sposób nie przetestowano charakterystycznej miarki 3, 95. Na EUR/PLN jesteśmy obok 4, 38, a zaczynaliśmy powyżej cztery, 42. To znaczy są czterech grosze profitu.

Ten portret to pochodna uspokojenia przy Turcji (złoty stracił na wartości wraz z lirą, jako część tegoz samego koszyka), co dało możliwość przetrawienia pozytywnego gwoli naszego kraju werdyktu agencji Fitch. Werdykt tenze był oczywiście bardzo wychwalany przez ministra finansów Szałamachę i wicepremiera Morawieckiego.

To nie wszystko. Dobrze wypadła czerwcowa dynamika wynagrodzeń w polsce (+5, 3 proc. m/m, zakładano że będzie to +4, jedenastu proc. ) i dynamika zatrudnienia (+3, 1 proc. r/r, miało być dwa, 9 proc. ). To też był czynnik pomyslny dla PLN, jakkolwiek nastepnego dnia drugi test: dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej, krótko mówiac więc ważniejsze od dzisiejszych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy