Wielkopolskie: Zakończyły się wyszukiwania zaginionej czternastolatki

Category: inne
Author:
27 lipca, 2020

Do poniedziałku lub poniekad wtorku zawieszono poszukiwania czternastolatki, która z młodszą o rok koleżanką zaginęła przy czwartek w pobliżu przeprawy promowej w Warcie, po miejscowości Sługocin (Wielkopolska). Ciało młodszej o rok dziewczynki odnaleziono przy rzece w piątek.

W sobotę płetwonurkowie przeszukali kilkunastometrowy wydzial rzeki. Na krótkiej przerwie penetrowano stanowiska, których wcześniej nie badano – powiedział PAP aspirant Bogumił Marciniak z Państwowej Straży Pożarnej w Koninie. Według jego, kolejne poszukiwania odbędą się prawdopodobnie z psami wyszkolonymi do wyszukiwania zwłok w wodzie.

Marciniak nie usuwa, że przy niedzielę strażacy ochotnicy będą penetrowali brzegi rzeki jak i równiez lustro h2o z motorówki.

W poszukiwaniach uczestniczyli od czasu czwartku policjanci, strażacy fachowi z Mieso konskie i Słupcy oraz ochotnicy z Ostrowitego i Lądka.

Dziewczyny były widziane po raz kolejny w czwartek, w sklepiku w Sługocinie, niedaleko miejscowości Ratyń, gdzie mieszkały. Przyszły tam na mszy św. w lokalnym kościele, natomiast później poszły na przechadzka w rejony promu. Przy czwartek, pies tropiący doprowadził poszukujących sluzace do brzegu koryta, do miejsca przeprawy.

„Ciało trzynastolatki wydobyto kilkaset metrów od przeprawy promowej” – poinformował PAP szef policji w Słupcy, Jan Krauze. Akcja poszukiwawcza koncentrowała się na początku przede wszystkim przy pobliżu promu. W sobotę penetrowano wydzial Warty aż do miejscowości Ciążeń.

Akcję strażaków utrudniał silny nurt rzeki i rosnące nad jej brzegami drzewa i krzewy. Według oficera prasowego policji po Słupcy Edwarda Wesołowskiego, panny nigdy nie zaakceptowac stwarzały problemów wychowawczych w domu i przy szkole. Pochodzą ze spokojnych rodzin.

„Policja przypuszcza, że nastolatki weszły na nieczynny w okresie jesiennym prom i spadły tu do h2o. To główna hipoteza, którą sprawdzimy, lecz wszystko pokazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek” – powiedział PAP oficer prasowy.

Dodał, że postac techniczny będącego własnością gminy Lądek promu i jego zabezpieczenie będą przedmiotem odrębnego postępowania. Prom jest wykorzystywany przez rolników, szczególnie w okresie sianokosów. (PAP)

zak/ par/