Warszawska giełda czeka w zastrzyk kapitału

Warszawska giełda czeka w zastrzyk kapitału
Category: gielda
Author:
27 lipca, 2020

Wczorajsza sesja w Warszawie na dużych spółkach rozpoczęła się porzadnie. Niestety już po godzinie 11: 00 zabrakło animuszu i byliśmy świadkami osuwania się sektorze i braku aktywności inwestorów. Dalej pozostajemy więc przy trendzie horyzontalnym i zostaje czekać dzieki uderzenie 1 ze stron. Dzisiaj, w podobny sposób w minionych miesiącach, rozdźwięk pomiędzy zachowaniem WIG20, zas spółkami o mniejszej kapitalizacji może być kontynuowany. Bessa na małych spółkach dzierzy się w najlepsze, natomiast sWIG odnotowuje kolejne najmniejsza wartosc.

Dla WIG20 najważniejszym glównym poziomem zostaje wczorajsze wartosc maksymalna, jako opór oraz okolice 2260 punktów jako pomoc. Najskuteczniejsi klienci CMC Markets działający na polskim rynku poprzez CFD Poland20 oczekują wzrostów a mianowicie w 88% mają zajęte pozycje na wzrost.

Obecnie warto obserwować wczorajszych liderów wzrostu. Wyróżniały się MOL, Groclin, Eurocash, Kernel jak i równiez CDProjekt. Interesujące jest również zachowanie się cen dzialaniu spółek deweloperskich, między pozostalymi wczorajszego lidera wzrostów BBI Development. Warsztaty WIG nieruchomości wrócił do poziomu sprzeciwu z 2017 roku, gdy realia gospodarcze deweloperów pogarszają się. Wraz z publikacji dotyczących różnych rozpoczętych już badz planowanych lokaty widać, że konieczność zredukowania marż zwazywszy na rosnące koszty budowy stała się już argumentem. Rentowność projektów w trakcie wykonawstwa jak i ludzi planowanych ucierpi. Jednocześnie w segmencie mieszkaniowym ceny doszły do pulapu, który poprzez jakiś okres może być nie az do przyjęcia na rzecz kupujących. To wszystko powoduje, że w krótkim terminie możemy się spodziewać słabszych doniesień od spółek deweloperskich. Na razie mowa jest jedynie o delikatnej adiustacji.

GUS nie publikuje obecnie żadnych zasadniczych danych, natomiast z rynków zagranicznych, wydane zostały już te na temat najwyższym znaczeniu, czyli wskaźnik cen nieruchomości Nationwide z Wielkiej Brytanii. Zbytnio ostatni miesiąc wzrósł pan o 0, 3%, podczas gdy oczekiwano spadku, aż o 0, 5%.

Interesujące będą dzisiaj również indeksy, PMI sektora budowlanego w Uk (godzina dziesiec: 30) w którym miejscu oczekuje się odczytu w stopniu 52, i unijnego wartosci produkcyjnych PPI (godzina 11: 00), który rok sluzace do roku posiada wzrosnąć o 3, 9%. Później wydawane dane nie mają już takiego sensu dla rynków. Dopiero na zamknięciu polskiej sesji przedstawimy całkowitą sprzedaż pojazdów po USA. Tenze odczyt, w pół pory przed zamknięciem amerykańskiej sesji może wpłynąć na zakończenie notowań po USA i atmosferę nazajutrz rano.

Łukasz Wardyn, dyrektor – Europa Wschodnia, CMC Markets