W. Brytania: Płyty Jacksona biją rekordy sprzedaży

Category: rózne
Author:
27 lipca, 2020

Płyty Michaela Jacksona zajmują w piątek wedlug jego śmierci pierwszych 15 miejsc pod względem sprzedaży w oddziale internetowym Amazon. com. Jednakze adwokat bliskich Jacksonów obwinia o swoim zgon najbliższe otoczenie, naciskające, by piosenkarz jak najlepiej przygotował się do linii koncertów.

Jednocześnie architekcirealizatorzy koncertów Jacksona zapowiadają, że zwrócą fanom pieniądze za bilety a mianowicie informuje brytyjski dziennik „Daily Mail”.

Swieza edycja albumu „Thriller”, wydana w 2009 r. sposród okazji dwadziescia. rocznicy ukazania się oryginału, zajmuje na wstepie miejsce przy Amazon. com, zaś wiecej niz jeden kolejne – albumy Jacksona „Off the Wall” z 1979 r. i „Bad” z 1987 r.

Adwokat rodziny Jacksonów Brian Oxman ujawnił, że 50-letni piosenkarz od miesięcy brał panacea, by przygotować się do serii koncertów. Jak twierdzi, nakłaniało go do tego „grono najbliższych osób”.

Od trzynascie lipca az do wiosny przyszłego roku Jackson miał dać 50 koncertów w Londynie.

„Nasilają się spekulacje, że tragiczne zatrzymanie akcji serduszka zostało wywołane zastrzykiem środka przeciwbólowego Demerol po próbach” – pisze „Daily Mail”. Jackson od momentu dawna był uzależniony od czasu leków przeciwbólowych.

Jak twierdzi Oxman, „Michael wystąpił kilka razy dzieki próbach. (… ) Ale utrudniały mu to przyjmowane lekarstwa jak i równiez obrażenia odniesione podczas występów. Na scenie doznał złamania kręgosłupa i złamania nogi, gdy spadł ze sceny. Nie wiem, jak dużo leków zażywał, ale z informacji docierających sluzace do rodziny wiemy, że znaczną ilość”.

Także były producent i druh Jacksona, Tarak Ben Ammar, wyraził niepokoje, że piosenkarz nadużył leków. Jego zdaniem Jackson był hipochondrykiem i został wykorzystany przez „lekarzy szarlatanów”.

Jak pisze „Daily Mail”, blisko milion fanów Jacksona otrzyma ruch pieniędzy zbyt bilety i będzie to jedna sposród największych akcji tego rodzaju po historii.

Przy marcu ogłoszono, że zbyt pośrednictwem strony Ticketmaster sprzedano 800 tys. biletów w jego koncerty w przeciętnej cenie 50-75 funtów, zaś dodatkowe piecdziesiat tys. było dostępnych w agencji biletowej Viagogo jak i równiez wykupiono co najmniej połowę.

„51 mln funtów ze sprzedaży biletów powinno sie będzie zwrócić nabywcom. Będzie z tymze trochę zamieszania i będzie to drogie, ale zgodnie z prawem powinno sie to zrobić szybko” a mianowicie powiedział specjalista pisma „Billboard” Ray Waddell.

Organizator koncertów Jacksona, spólka AEG Live, zapewniła: „Zadbamy o fanów”. Jak jednakze dodała, „nie jest to w tej chwili nasz priorytet – minęło dopiero kilka godzin, od kiedy wszyscy się dowiedzieli (o śmierci Jacksona)”. (PAP)

mw/ ro/ jra/

int.