trzech zasady korzystania z okresu bezodsetkowego. Jak najtaniej płacić kartą?

Category: inne
Author:
27 lipca, 2020

Karty kredtyu kuszą darmowym kredytem. Jeśli nie chcemy narazić się na koszty, trzeba pamiętać na temat kilku ważnych zasadach. Oto one! Okres bezodsetkowy to 1-a z podstawowych zalet kart kredytowych. To właśnie dzięki niemu posiadacz karty może skorzystać wraz z krótkoterminowego, nieoprocentowanego kredytu. Wydaje sie on jednak darmowy tylko wtedy, wówczas gdy korzystamy z karty zgodnie z określonymi warunkami.

Regula 1 Zapomnij o gotówce

Okres bezodsetkowy ma zastosowanie jedynie w przypadku transakcji bezgotówkowych. Jeśli spłacisz całość zadłużenia do wyznaczonego przez pula terminu, to nie naliczy on procent za płatności dokonane w sklepie, knajpek, czy w sieci. Przy transakcjach gotówkowych, innymi slowy np. obok wypłacie w bankomacie, procent od kwoty wypłaty naliczane będą już począwszy od momentu następnego dnia. Dodatkowo powinienes pamiętać, że wypłata gotówki kartą kredytową zazwyczaj wiąże się z prowizją.

Zasada 2 Nie dla spóźnialskich

W zależności od ogloszen banku, okres bezodsetkowy może być krótszy lub dłuższy. – Może trwać nawet do 51-61 dni. Zwykle jest to 54 lub 56 dni – mówi Konrad Pluciński, profesjonalista Market. Na ten czas składają się dwa elementy:

1. Miesięczny okres rozliczeniowy. W zależności od długości miesiąca obstajeod 28-31 dni . W czasie swoim trwania nabywca dokonuje sprawie i w jego zakończenie otrzymujezlepek wykonanych czynnosci wraz z: terminem spłaty, minimalną wymaganą kwotą spłaty jak i równiez całkowitą kwotą spłaty.

2. Okres na spłatę. Jest pan zależny od czasu oferty banku i utrzymuje zazwyczajod czasu 21 az do 25 dób . Po ostatnim dniu tego okresu wymagana wydaje sie spłata zadłużenia w wysokości nie mniejszej niż wyznaczona na zestawieniu transakcji kwota minimalna.

Zasada 3 Spłacaj całe zadłużenie

Jeśli chcemy, by pula nie naliczył odsetek od momentu transakcji dokonanych w danym czasie rozliczeniowym, musimy spłacić całość zadłużenia powstałego na karcie przed upływem wyznaczonego przez bank terminu. Jeżeli nie jesteśmy w stanie spłacić całości zadłużenia, musimy spłacić przynajmniej wskazaną poprzez bank kwotę minimalną. Jednak w takiej sytuacji nie zaakceptowac skorzystamy wraz z okresu bezodsetkowego. Bank naliczy odsetki od rozliczonych transakcji. Co ważne, odsetki będą liczone od momentu, w których transakcja została dokonana, a nie od momentu końca czasu rozliczeniowego.