Sygnał ostrzegawczy wraz z USA na rzecz akcji GPW

Sygnał ostrzegawczy wraz z USA na rzecz akcji GPW
Category: gielda
27 lipca, 2020

Wedlug weekendowym, pomyślnym dla rynków głosowaniu Senatu nad reformą podatkową po USA, stare giełdy otworzyły się o wiele wyżej niż piątkowe zamknięcie. Jednak na koniec sesji sposród tych wzrostów niewiele zostało. S&P500 i Nasdaq zakończyły dzień poniżej piątkowego zamknięcia, a zestawienie DJIA, który rósł w trakcie sesji o prawie 300 pkt., spadł ze szczytu o 176 pkt. To istotny sygnał ostrzegawczy dla rynków akcji na całym świecie. Można więc oczekiwać ponurej atmosfery na początku sesji na starym kontynencie i w polsce, a przede wszystkich dużej niepewności.

Dzisiaj na GPW potrzeba będzie istotnej obrony ze witryny,, byków”, aby polskie akcje nie potwierdziły wejścia w średnioterminową bessę. Zresztą, gwoli posiadaczy dzialaniu notowanych dzieki GPW, już złamanie poziomów 2422 i 2409 pkt. przez WIG20 jest wyjątkowo niebezpieczne. Ten wyższy został przebity przy zeszłym tygodniu, a wczoraj indeks największych spółek zaliczył nieudany powrót do tego pułapu. Słabość warszawskiego parkietu wydaje sie wyraźna i można oczekiwać, że tuz przy słabszych nastrojach na zachodzie polscy inwestorzy mogą w każdej momencie skapitulować.

Dziś Rada Strategii Pieniężnej podejmie decyzję co do przyszłości stóp procentowych w naszym kraju. RPP wydaje sie byc w trudnej sytuacji. Silny złoty nie wydaje sie byc w interesie polskiej gospodarki, zatem przedstawiciele Rady będą zmuszeni wysłać sluzace do rynków wyraźny sygnał, że to ciagle nie jest termin na podwyżkę stóp. Tego rodzaju właśnie komunikatów można spodziewać się dzisiaj. W ów sposób RPP może słownie interweniować, nie zaakceptowac dopuszczając sluzace do rozpędzenia się PLN. To akurat sytuacja sprzyjająca dla akcji notowanych na GPW.

Pomimo naszkicowania się krótkoterminowego trendu spadkowego i rosnących szans, że WIG20 definitywnie wyjdzie dołem z trendu horyzontalnego, najwazniejsi inwestorzy aktywni na polskim rynku za pośrednictwem platformy CMC Markets pozostają optymistami. 81% wraz z tych zaangażowanych w kontrakty CFD Poland20 utrzymują długie pozycje (na wzrost). Ponadto według wartości to już tylko około 66% kazdego pozycji. Widać więc, że,, byki” zredukowały swoje zaangażowanie.

Dzisiaj nie istnieje istotnych albumów tematycznych z GUS. Natomiast w rynkach obcych jest wiele różnych odczytów danych, w ponizszym te uwazane przez rynek jako nadrzedne. Już o godz. 10: 00 zestawienie PMI Strefy euro posiada wynieść 57, 5, co potwierdzałoby dobrą kondycję aktywności gospodarczej w rzeczywistosci w całej Europie. Najczesciej odczyt tegoz wskaźnika nie zaakceptowac zaskakuje jak i równiez jest w stopniu prognoz. Na temat 14: 30 poznamy saldo handlowy przy Kanadzie, jakkolwiek o 16: 00 a mianowicie indeks PMI z USA z wyłączeniem przemysłu. W tym ostatnim przypadku rynek przewiduje wartości 59, ale prognozy dot. owego wskaźnika są ostatnio często na wyrost.

Łukasz Wardyn, dyrektor a mianowicie Europa Wschodnia, CMC Markets

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy