Student Finance 2019: Kiedy otrzymasz pierwszą płatność i co zrobić, jeśli jej nie otrzymałeś

17.02.2021

Kiedy otrzymasz zapłatę ze Student Finance? Oto wszystko, co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem studiów

 • Subskrypcje
 • Wyloguj się
 • 14:52, 12 września 2019
 • Zaktualizowano 14:56, 12 września 2019 rManchester i Salford zostaną wkrótce zalane studentami uniwersytetu, gdy rozpocznie się nowy rok akademicki.

  A dla tych, którzy rozpoczynają studia po raz pierwszy, może to być dość przytłaczający i stresujący okres, ponieważ przeprowadzają się do nieznanego miasta, szukają nowych przyjaciół i próbują ułożyć sobie rutynę.

  Dla niektórych będzie to pierwsza próba odzyskania niepodległości, zakupu własnej żywności i opłacenia czynszu.

  Budżetowanie może wydawać się koszmarem, więc ważne jest, aby wiedzieć, ile pieniędzy otrzymasz z programu Student Finance i kiedy będziesz otrzymywać te płatności.

  Większość studentów będzie ubiegać się o pożyczkę na czesne, pożyczkę na utrzymanie, a niektórzy o stypendium na utrzymanie.

  Oto, co musisz wiedzieć, kiedy otrzymasz zapłatę i co zrobić, jeśli tego nie zrobiłeś:

  Otrzymanie pierwszej płatnościPrzed rozpoczęciem kursu musisz się upewnić, że jesteś zarejestrowany na uniwersytecie lub w college’u – gdzie może być konieczne okazanie listu uprawniającego do programu Student Finance.

  Harmonogram płatności

  Dokładne daty zostaną podane na Twoim koncie online Student Finance, ponieważ są oparte na indywidualnych datach rozpoczęcia semestru. Ponieważ jednak są one opłacane w trzech ratach, harmonogram płatności będzie następujący:

  Pierwsza wpłata – wrzesień 2019

  Druga płatność – styczeń 2020

  Trzecia płatność – kwiecień 2020 r

  Czytaj więcejPowiązane artykuły
 • Grypa Freshers: co to jest, objawy, dlaczego się pojawia i jak można temu zapobiecJak znaleźć status płatności i co to oznaczaZaloguj się na swoje konto Student Finance, a następnie kliknij „ Twoje finanse ”, a następnie wybierz „ Rok akademicki 2019/20 ” w sekcji „ Wyświetl swoje płatności ”.

  Tutaj będziesz mógł zobaczyć zaplanowane daty płatności i ich status.

  Pożyczki na czesne i pożyczka na utrzymanie oraz wszelkie granty zostaną przedstawione – gdzie można by powiedzieć, że oczekują na potwierdzenie – co oznacza, że ​​dokonają płatności, gdy Twoja uczelnia potwierdzi, że jesteś zarejestrowany na kurs. Lub zablokowany – co oznacza, że ​​sprawdzają Twój numer ubezpieczenia społecznego (może to potrwać do 10 dni), brakuje danych bankowych lub potrzebują od Ciebie dodatkowych dowodów.

  Jeśli jest zablokowany, przejdź do „Twój profil, a następnie „Twoja lista rzeczy do zrobienia.

  Jeśli status to „Zaplanowane, oznacza to, że otrzymasz zapłatę w określonych wskazanych terminach.

  Co się stanie, jeśli nie otrzymałeś płatności?Staraj się nie panikować, ponieważ rozliczenie płatności może zająć do trzech dni.

  Jeśli Twój status płatności jest zablokowany, Student Finance może potrzebować więcej dowodów od Ciebie. Aby odpowiedzieć, zaloguj się na swoje konto i sprawdź sekcję „Listy i e-maile, w której mogą być wymagane dalsze dowody.

  Czytaj więcejPowiązane artykuły
 • „ Ed Sheeran chciał normalnego dnia w Moston ” – raper z Manc Aitch rozlewa fasolę w dniu popowego megagwiazda w lokalnej tłustej łyżceA jeśli złożysz podanie późno?Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, masz czas, aby zgłosić się do Student Finance. Możesz to zrobić tutaj.

  Jeśli złożysz podanie na mniej niż cztery tygodnie przed rozpoczęciem kursu, wtedy oni wyliczą, ile możesz dostać bez uwzględnienia dochodu gospodarstwa domowego – więc nie będziesz bez czegoś, aby rozpocząć kurs. Jednak może to nie być pełna kwota, której się spodziewałeś.

  Po podaniu wszystkich informacji Student Finance zaktualizuje kwotę i upewni się, że różnica zostanie wypłacona tak szybko, jak to możliwe.

  Rodzice lub partner mogą przesłać swoje dane za pośrednictwem własnego konta internetowego pod adresem www.gov.uk/studentfinance.

  W jaki sposób opłacane są czesne?Jeśli złożyłeś wniosek o pożyczkę na czesne, zostanie ona wpłacona bezpośrednio na Twoją uczelnię lub college w trzech ratach w ciągu roku akademickiego.

  W trzech terminach spłata pożyczki odbywa się w 25-procentowych ratach w pierwszym i drugim okresie, aw trzecim w 50 procentach.

  Ta płatność trafia bezpośrednio do Twojego uniwersytetu lub college’u, więc nie zobaczysz ani nie będziesz musiał nic robić z płatnością.

  Czytaj więcejPowiązane artykuły
 • Tesco tnie setki cen, aby uczcić 100-lecie istnieniaCo to jest Student Finance England?Jest to usługa świadczona przez Compant Kredytów Studenckich. Zapewniają wsparcie finansowe w imieniu rządu brytyjskiego studentom z Anglii rozpoczynającym naukę w Wielkiej Brytanii.

  Jeśli potrzebujesz pomocy z którymkolwiek z powyższych, skontaktuj się ze Student Finance.

  Możesz zadzwonić pod numer 0300 100 0607 (telefon tekstowy: 0300 100 0622) między 8:00 a 20:00 od poniedziałku do piątku oraz między 9:00 a 16:00 w soboty.

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy