Strefa ó jeszcze nie zaakceptowac dla Polski? Prezydent pragnie być gotowy

Strefa ó jeszcze nie zaakceptowac dla Polski? Prezydent pragnie być gotowy
Category: gospodarka
Author:
27 lipca, 2020

Warto mieć zdolność az do wejścia az do strefy euro, ale pozytywną decyzję przy tej kwestii podjąć wtedy, gdy uznamy, że będzie to sprzyjało rozwojowi Polski – uważa prezydent Bronisław Komorowski.

Prezydent odniósł się przy rozmowie sposród TVN24 do opinii, że Polska musi zabiegać, w jakikolwiek sposób jest to klopotliwe, o wejście do strefy euro, bowiem jeśli tegoz nie zrobi, będzie zmuszona do pogodzenia się ze statusem pozostalej klasy na starym kontynencie, którego by nie chciała nigdy wybrać sama.

Komorowski ocenił, że trzeba tutaj zachować spokój. Bo – jak mówił – _ nie jest prawdziwa teza, że my jesteśmy na marginesie a wszystkie najsilniejsze kraje są po strefie euro _. W tym kontekście wymienił np. Wielką Brytanię.

Prezydent stwierdził, że to rejon euro _ jest dziś źródłem kłopotów dla Ue _, natomiast _ my jesteśmy źródłem sukcesów gospodarczych i pozostalych _. a mianowicie _ Więc to nie jest tak, że my musimy dokonać raptem jakiegoś gwałtownego przeorientowania naszej polityki _ – zaznaczył Komorowski.

_ – Nasz kraj polityka przy tej kwestii powinna być taka, że warto posiadać zdolność do wejścia az do strefy ó, która przypuszczalnie, ale podkreślam słowo tylko prawdopodobnie, stanie się ośrodkiem przyspieszonej lub pogłębionej integracji europejskiej pod warunkiem, że się uzdrowi tylko. Powinna Nasz kraj być przygotowana, ale to po witrynie polskiej wydaje sie byc wybranie momentu, kiedy uznamy, że nam to w wymiarze gospodarczym będzie służyło, a nie zaakceptowac psuło uzywane przez nas szyki _ – zaznaczył prezydent. Poniewaz – jak dodał a mianowicie _ wchodzić do niezdrowego organizmu jest zawsze wielkim ryzykiem _.

Zdaniem Komorowskiego, Polska powinna nadal nieprzerwanie wspierać _ wszystkie przebiegi naprawcze w zakresie strefy ó, bo to leży także w naszym, naszym interesie zarówno w wymiarze doraźnym, jak i strategicznym _. Prezydent powiedział, że wraz z optymizmem spojrzy na przyszłość strefy ó. Polska a mianowicie jak podkreślił – _ powinna posiadać gotowość wejścia do strefy euro jak najszybciej, ale decyzję pozytywną podjąć wtedy, wówczas gdy uznamy, że to będzie sprzyjało progresowi Polski _.