Skandal przy armii. Piloci fałszowali testy?

Category: rózne
Author:
27 lipca, 2020

Aktualizacja, godz. 13. 20

Piloci 36. specpułku sami pisali sobie pytania na sprawdziany, bo ich egzaminatorzy z Dowództwa Sił Powietrznych nie zaakceptowac mieli uprawnień na samoloty, o które chcieli pytać.

Taką informację podały dziś _ Wydarzenia _ Polsat News. – _ W 2009 roku w Dowództwie Sił Powietrznych był przeprowadzony egzamin z zdolnosci na temat samolotu, który pilotowałem. Test egzaminacyjny zawierał pytania dostarczone przez 36. specpułk, pisał halasuje jeden wraz z moich kolegów. Ja wcześniej znałem te pytania _ – mówi jeden wraz z pilotów, az do którego dotarły _ Sytuacje _ Polsatu. – Wśród kolegów, którzy zdawali wraz ze mną, był pisarz pytań – dodaje.

[ ( http://static1./i/h/106/t132202.jpg ) ] (http://news./artykul/rosyjscy;sledczy;przesluchaja;polakow,171,0,813739.html) Rosyjscy śledczy przesłuchają Polaków
Piloci specpułku raz po roku muszą zdać test z madrosci teoretycznej odnosnie tematu samolotów, którymi latają. To egzamin testowy, ale piloci absolutnie nie mogą wiedzieć, co po pytaniach będzie. – _ Tymczasem to było calosc robione naprawde naprawdę po atmosferze takiego koleżeństwa, dzieki nim naprawdę, jesliby chcieć porządnie przeprowadzić ów egzaminy, to oni nie zaakceptowac powinni być egzaminowani po pułku, wylacznie u producenta, czyli po Rosji _ – komentuje sprawę współautor książki _ Smoleńsk. Zapis śmierci _, Michał Krzymowski.

Rzecznik Dowództwa Sił Napowietrznych podpułkownik Robert Kupracz powiedział, że przy czerwcu 2010 roku dowództwo skierowało sluzace do wojskowej prokuratury garnizonowej konkluzja o kontrola, czy w 36. specpułku nie dochodziło do nieprawidłowości podczas nauczania.