Sesja zweryfikuje podstawy huraoptymizmu?

Sesja zweryfikuje podstawy huraoptymizmu?
Category: gielda
27 lipca, 2020

*Wtorek dla modyfikacje przyniósł eksplozje optymizmu, którego źródłem były lepsze od momentu oczekiwań rezultaty instytucji finansowych (Lehman Brothers oraz Goldman Sachs) za I kwartał, także wielka obniżka stóp procentowych poprzez FED. *

W nastepstwie inwestorzy odzyskali apetyt dzieki ryzyko i przystąpili az do zakupów dzieki rynkach akcyjnych całego świata, podbijając główne indeksy Europy o 3-4%, a WIG20 aż na temat 4, 8%. W troche niższej od polskiego indeksu blue chipów skali wzrosły także główne indeksy NYSE i choć w Japonii przewaga popytu nie była już faktycznie znacząca (Nikkei 225 zakończył sesję w 2, 5% plusie) to wciąż to optymistyczny prognostyk dla nowoczesnej sesji.

Optymizmu inwestorów nie zdołał zmącić fakt, iż obniżka stóp procentowych na temat 75 pkt. baz. była lekkim rozczarowaniem, gdyż wycena obligacji skarbowych wskazywała iż inwestorzy uwzględnili już prawie w pełni cięcie na temat 100 pkt. W tej sytuacji nie zaakceptowac może dziwić fakt, że amerykańska waluta w odpowiedzi na mniejszą niż zdyskontowana skalę obniżki odrobiła część strat względem innych głównych walut, tym bardziej, że w komunikacie sluzace do swej woli umieścił niedaleko troski o tempo wzrostu także ostrzeżenie przed niebezpieczenstwem wzrostu inflacji. EURUSD spadł wczoraj przy rejon jednej, 56, wraz z okolic jednej, 58 notowanych tuż poprzednio decyzją FOMC natomiast USDJPY, który ostatnimi czasy silnie spadał powrócił w rejon 100 dolarów, choć wciąż nie zaakceptowac udało mu się przebić tej psychologicznej bariery.

Dzień dzisiejszy będzie jedna kolejną próbą nerwów dla inwestorów dla całym świecie, gdyż za sprawą publikacji wyników za I kwartał agencji bankowej Morgan Stanley oczy wszystkich ponownie zwrócone są po stronę sprawy sektora finansowego w AMERYCE. Jeżeli również on pochwali się lepszymi od wypatrywanych wynikami, to istnieje realna szansa, że kolor zielony na dłużej zagości dzieki światowych parkietach, choć oczywiście trudno liczyć, iż owe informacje będą w stanie przyćmić kłopoty całej gospodarki USA i znowu pchnąć rynki akcyjne w tory hossy. Z drugiej strony słabe wyniki tego wiodącego banku pogrzebią nadzieje inwestorów dzieki powolną stabilizację sytuacji sektora finansowego, natomiast tym samym wywołają falę spadków cen dzialaniu na całym świecie.

Nie zwazajac na silnych wahań eurodolara i powrotu optymizmu złotówka tylko w malym stopniu zareagowała na te wydarzenia, co oznacza, że udzialowcy krajowi prawdopodobnie oczekują na dzisiejsze publikacje danych z Polski, na temat sytuacji przy przemyśle a takze cen wytwórczosci wytworzonej. Jeżeli wyniki dynamiki produkcji a takze inflacji PPI okażą się wysokie, to RPP nie będzie miała wyboru jak i równiez będzie musiała w dalszym ciągu podnosić stopy, napędzając tym samym złotówkę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy