Sektor czeka dzieki decyję FOMC

Category: waluty
Author:
27 lipca, 2020

Poniedziałkowa sesja znów nie dostarczyła mnóstwo emocji inwestorom. Nie dość, że kalendarium ekonomiczne było praktycznie puste, to nadal huragan zakłócił pracę traderów w Londynie. Dziś zapoznamy już pare istotnych odczytów, przede wszystkim informacje z NA JUKATAN. Jednak największe ruchy czekają nas po dniu jutrzejszym kiedy zapoznamy niezwykle wazny raport ADP a późnym wieczorem odbędzie się posiedzenie FOMC.

Wczoraj poznaliśmy na wstepie z zbioru danych sposród USA. Odczyt wrześniowej wytwórczosci przemysłowej wskazał na wzrost o 0, 6 procent rok do roku. Wyczekiwania wynosiły 0, 4 %, tak więc dane stały się odpowiednim pretekstem do delikatnego odwrotu w stronę dolara. Oprócz mało zasadniczych danych o inflacji PPI poznamy odczyt sprzedaży detalicznej (13. 30), równocześnie ujawnione zostaną informacje o sprzedaży bez samochodów. Konsensus siega odpowiednio wzrost o 0, 1 % i 0, 4 % w wielkosci miesiąca. Istnieje duża okazja na odczyty lepsze od momentu oczekiwań, jak powinno przełożyć się dzieki korektę dolara.

Później, na temat godzinie pietnasty poznamy zestawienie zaufania konsumentów Conference Board, konsensus siega 75 pkt., miesiąc wstecz indeks wskazał na 79, 7 pkt. Oba odczyty są istotne, ponieważ spozycie odpowiada za znaczącą część PKB Stanów Zjednoczonych. Zatem jeśli informacje będą rzetelne, a okazje na to są duże, to dolar może powrócić sluzace do łask inwestorów i zyskiwać na wartości przynajmniej sluzace do jutrzejszego posiedzenia FED.

Wyniki Apple

Technologiczny gigant sposród Cupertino wraca do ksztalty, wczorajszy meldunek przebił wyczekiwania analityków. Spółka zarobiła 12, 26 USD na akcję, oczekiwano siedmiu, 92 USD. Przychody wyniosły 37, 5 mld dolarów i również były lepsze od wypatrywanych. Pozytywnie zapowiada się również następny kwartał, kiedy przychody mają wynieść od 55 do 58 mld USD. Firma sprzedała 33, 12 milionów iPhonów, rekordowa ilość w tym trymestrze, przed rokiem sprzedaż wyniosła 26, 9 mln. Na dodatek spółka sprzedała 14, 1-wsza mln iPadów i cztery, 6 mln Mac’ów. Efekty zostały pozytywnie odebrane poprzez analityków zajmujących się spółką, jednak tuż po albumów tematycznych Apple tracił ponad czterech procent.

Na wykresach:

EUR/USD, W1 – obecny tydzień przynosi miejscowe cofnięcie na parze EURUSD, co jest związane sposród testem lokalnego oporu. Mowa tutaj na temat górnym obnizeniu w kanale wzrostowym i o ekspansji 100 %. Dodatkowo w ponizszym rejonie wypadał okrągły pulap 1, 3800.

Jeśli opór ten ciagle będzie silną barierą dla kupujących, to może dojść tutaj na rzecz jeszcze większego cofnięcia, natomiast wtedy też celem gwoli podaży mogłyby być rejony 1, 3711-1, 3646.
W tym rejonie znajdują się najbliższe wsparcia, które są wyznaczone poprzez ostatnie miejscowe szczyty.

USD/JPY, W1 – Już niedługo może dojść do kluczowych rozstrzygnięć w parze USDJPY. Mowa tutaj o potencjalnym zakończeniu fali czwartej, które tworzy się tutaj wedlug ogromnym wzroście wartości dolara wobec japońskiego jena.

Zazwyczaj celem na rzecz fali czwartej jest dolne ograniczenie w kanale trendowym wyrysowanym na podstawie szczytu fali 1 i 3 i na podstawie dołka fali dwa. Stąd też w mozliwosci kilku / kilkunastu tygodni notowania linię tę powinny przetestować i wtedy też byłaby szansa na wyrysowanie wzrostowej fali piątej ku 103-104 jenów za dolara. Wsparcia to dodatkowo zniesienia 23, 6-38, 2 procent mierzone na podstawie długości fali trzeciej.

  • Forex: sprawdź kursy walut online
  • Notowania spółek dzieki GPW