Santander Bank Polska wkrótce będzie świadczyć usługi jako TPP

Santander Bank Polska wkrótce będzie świadczyć usługi jako TPP
Category: gielda
Author:
27 lipca, 2020

Santander Bank Polska chce wykorzystać szanse, które stwarza wchodząca wkrótce przy życie unijna dyrektywa PSD2 i świadczyć usługi jako TPP. Oznacza to, że bank będzie świadczył usługi dostępu do informacji o rachunku płatniczym a takze inicjowania sprawie płatniczych. Wkrótce Santander Pula Polska zacznie pierwsze próby produkcyjnego dostępu do środowisk API innych banków, podano.

„Wpisanie zmian statutu Santander Bank Polska w KRS to kolejny kamień milowy w drodze do przedkladania przez pula usług w charakterze TPP. Już wkrótce polscy klienci będą mogli w bankowości internetowej i mobilnej zagregować swe rachunki płatnicze, prowadzone przy innych instytucjach finansowych. Ułatwi to z pewnością zarządzanie własnym budżetem” a mianowicie powiedział Szymon Staśczak, odpowiedzialny za wdrożenie biznesowe PSD2 w Santander Bank Nasz kraj.

Jednocześnie, wypełniając wymogi dyrektywy, od 14 września br. zmieni się sposób logowania do usług zdalnych gwoli klientów agencji bankowej. Wymagane będzie silne uwierzytelnianie klienta przy bankowości internetowej, tj. nabywcy, którzy do tej pory logowali się podając login i hasło, będą każdorazowo proszeni o dodatkową autoryzację: smsKod-em, tokenem lub mobilnym podpisem.

Santander Bank Polska wprowadza także nowe rozwiązanie – logowanie się urządzeniem zaufanym (tzw. „zaufanym komputerem”). Klient będzie miał możliwość dodania swego komputera, tabletu lub smartfonu jako urządzenia zaufanego. Dzięki logowaniu za pomocą zaufanego urządzenia, nie będzie konieczności dodatkowej autoryzacji (smsKod-em, tokenem lub mobilnym podpisem) – klient będzie się logował jak do tej pory: jedynie z użyciem loginu oraz hasła.

„Środowisko produkcyjne API umozliwi na pobieranie w bezpieczny dla klientów sposób danych o rachunkach płatniczych i rachunkach kart kredytowych, w niniejszym historii sprawie, inicjacji sprawie płatniczej i informacji odnosnie tematu wysokości dostępnych środków. Dostęp do informacji rachunków płatniczych będzie wymagał udzielenia potwierdzenia przez kontrahenta, którą będzie można cofnąć w przypadkowym momencie. Dostęp do API jest bezpłatny i nie zaakceptowac wymaga interakcji z przedstawicielami banku, cały proces przebiega on-line” a mianowicie podsumowano.

Santander Pula Polska (d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane dzieki warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem BZ WBK jest hiszpański Santander, glówny bank w strefie euro i jedenascie. na świecie pod względem kapitalizacji.