Rosja: Putin deklaruje poparcie na rzecz reform jak i równiez ostrzega opozycję

Category: inne
27 lipca, 2020

TASS, Reuters, AP ) – Prezydent Rosji Władimir Putin zadeklarował w czwartek poparcie na rzecz reform, sygnalizując jednocześnie politycznym oponentom Kremla, że nie zaakceptowac pozwoli na to, by urzadzane przez tych propozycji protesty przerodziły się przy niepokoje społeczne.

„Opracowaliśmy pełny system rozległych reform. Otrzymał mezczyzna szerokie poparcie społeczne. Swoim realizację uważam za moje podstawowe zajecie jako prezydenta” – powiedział Putin, występując na forum ekonomicznym po Petersburgu. Dodał, że przeksztalcenia wlasnosciowe gospodarki powinien być prowadzona w sposób jawny i uczciwy. Nawiązał w ów sposób az do wcześniejszych transakcji sprzedaży państwowego majątku, które zapewniły nielicznej grupie biznesmenów bogactwo i wpływy polityczne.

„Państwo musi wychodzić społeczeństwu naprzeciw, powinno być rospostarte na dialog. Tylko dzieki takiej bazie możliwe są wzajemne ufnosc i solidny rozwój wyjawszy wstrząsów” a mianowicie oświadczył rosyjski prezydent. Jak jednocześnie ostrzegł, „każdy, kto uważa się za strategia, jest zobowiązany do wyrażania własnego stanowiska wyłącznie w granicach prawa”, a „żądza przemian jest bezwarunkowo motorem postępu, lecz przybywa się niesprzyjajaca i niepewna, jeśli wiedzie do zburzenia pokoju społecznego”.

Zdaniem Putina Rosja wydaje sie byc silnym państwem, zdolnym sprostać kolejnemu globalnemu kryzysowi ekonomicznemu, a podejmowane reformy muszą uwzględniać do niej narodową specyfikę.

„Konieczne jest zrozumienie, jakie mozliwosci można jak i równiez należy ulepszyć, a które to instytucje mają charakter zasadniczy, państwowotwórczy i nie podlegają żadnej rewizji. W ramach problematycznej dyskusji, dialogu ze wszelkimi siłami politycznymi powinniśmy opracować wspólną jak i równiez akceptowaną przez przytłaczającą większość obywateli Rosji odpowiedź w pytanie na temat dającą się przyjąć i efektywnie funkcjonującą w wlasnych warunkach formułę narodowego modelu demokracji jak i równiez rozwoju” – podkreślił prezydent.

Putin poinformował uczestników forum, że mianował przewodniczącego szanowanej organizacji przedsiębiorców Diełowaja Rossija Borisa Titowa prezydenckim ombudsmanem do kwestii ochrony praw właścicieli jak i równiez dyrektorów spólek, co uznaje się zbyt ukłon po stronę inwestorów zagranicznych. (PAP)

dmi/ mc/

11678058 11678084 11678252

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy