Recenzja Klarna 2020: Czy powinieneś kupić teraz, zapłacić później?

17.02.2021
Category: Twojej Karty

Klarna zapewnia pożyczki na zakupy dla nowych użytkowników, ale jest to kosztowne, jeśli nie spłacisz całego salda pożyczki przed wygaśnięciem promocji.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Nasze podejściePodsumowując: Klarna działa najlepiej, jeśli otrzymasz opcję bez odsetek i spłacisz saldo w ciągu 30 dni.

Klarna
Min. Ocena kredytowa
Szac. KWIKwota pożyczkiZa I przeciwNie jest wymagana minimalna zdolność kredytowa.

Brak opłat początkowych.

Małe kwoty pożyczki.

Kosztowne, jeśli nie możesz szybko spłacić całej kwoty.

Uzyskaj więcej sprytnych transferów pieniędzy – prosto do skrzynki odbiorczej

Zostań członkiem NerdWallet, a wyślemy Ci dostosowane artykuły, które naszym zdaniem Ci się spodobają.

Pełna recenzjaKlarna oferuje finansowanie w punkcie sprzedaży zakupów online, takich jak odzież, meble i elektronika. Możesz zobaczyć opcję płatności u sprzedawców internetowych, w tym Overstock.com, Lenovo, TaylorMade, Rancourt & Co. i innych, którzy zarejestrowali się, aby oferować Klarna.

Firma Klarna, założona w Szwecji w 2005 r., W 2015 r. Rozszerzyła swoją działalność na Stany Zjednoczone, a jej finansowanie w punkcie sprzedaży jest obecnie dostępne w 130 000 sklepów internetowych w 14 krajach, w tym 3000 w USA, według firmy.

Klarna jest podobna do finansowania w punkcie sprzedaży firmy Affirm, która zapewnia krótkoterminowe pożyczki osobiste na jednorazowe zakupy.

Opcje płatności Klarna

W przypadku kwalifikujących się zakupów Klarna oferuje następujące opcje płatności, zwykle prezentowane podczas procesu płatności.

Zapłać w ciągu 30 dni: dzięki tej opcji „wypróbuj przed zakupem robisz zakupy online, otrzymujesz zakup i próbujesz go przez 30 dni. Jeśli zwrócisz przedmiot lub zatrzymasz go i zapłacisz całe saldo w okresie próbnym, nie zapłacisz odsetek.

Finansowanie: Klarna zapewnia pożyczkę na zakup produktów online i spłatę za nie miesięcznie przez okres od trzech do 36 miesięcy, przy maksymalnej rocznej stopie oprocentowania wynoszącej 19,99%. Mogą być dostępne opcje finansowania promocyjnego, w tym bez odsetek, jeśli saldo spłacisz w całości przed datą wygaśnięcia (sześć lub 12 miesięcy). Płatności można dokonywać online lub w aplikacji Klarna.

Raty: Klarna oferuje nieoprocentowane finansowanie w czterech ratach. Pierwsza płatność pokrywa 25% wartości zakupu i jest pobierana z Twojej karty kredytowej lub debetowej w momencie przetwarzania zamówienia, a pozostałe trzy płatności są naliczane automatycznie co dwa tygodnie. Klarna nie pobiera odsetek; jeśli jednak masz saldo na karcie kredytowej, którą obciąża Klarna, zapłacisz odsetki.

Klarna oferuje również politykę ochrony kupującego, dzięki czemu nie będziesz narażony na ryzyko związane z produktami, które nie dotarły, są wadliwe lub uszkodzone lub nie pasują do opisu produktu.

Czy Klarna jest dla Ciebie odpowiednia?

Klarna może być dobrą opcją, jeśli:

Musisz natychmiast kupić produkt online, ale nie oszczędzasz pieniędzy. Płacenie gotówką jest zawsze tańsze niż finansowanie zakupu. Ale jeśli otrzymasz od Klarna opcję z zerowym lub odroczonym oprocentowaniem i możesz zaoszczędzić wystarczająco dużo, aby spłacić saldo w terminie, korzystanie z Klarna jest sposobem na otrzymanie zakupu teraz i zapłacenie później.

Jesteś nowym użytkownikiem kredytu i nie kwalifikują się do karty kredytowej. Jeśli musisz sfinansować swój zakup, może się okazać, że Klarna łatwiej się zakwalifikuje niż karta kredytowa. Firma bierze pod uwagę twoją zdolność kredytową oprócz innych czynników i nie jest wymagana minimalna ocena.

Miej kartę kredytową, ale nie miej wysokiego limitu kredytowego. Zaciągnięcie pożyczki Klarna jest lepsze niż maksymalne wykorzystanie karty kredytowej, która może obniżyć Twoją zdolność kredytową i spowodować naliczenie karnych odsetek.

Klarna nie jest dobrym pomysłem, jeśli:Uzyskaj promocyjne oprocentowanie, ale nie możesz spłacić salda w terminie. Opcja pożyczki finansowej Klarna może obejmować promocję bez odsetek, ale jest to kosztowna, jeśli nie spłacisz w całości salda przed wygaśnięciem promocji. Jego opcja płatności w ciągu 30 dni powinna zostać spłacona w całości w terminie płatności, czyli 30 dni po wysłaniu zakupu.

Może użyć karty kredytowej i spłacić ją w całości. W przeciwieństwie do Klarny, karty kredytowe mogą oferować premie za wydatki, takie jak zwrot gotówki i nagrody. Jeśli co miesiąc spłacasz w całości saldo, zakupy kartą kredytową nie będą Cię obciążać żadnymi odsetkami. Firmy obsługujące karty kredytowe zazwyczaj zgłaszają płatności do biur kredytowych, co pomaga w budowaniu kredytu; Klarna nie zgłasza płatności.

Karty kredytowe mogą również oferować ochronę zakupów, która przez ograniczony czas zabezpiecza Twoje produkty przed kradzieżą lub przypadkowym uszkodzeniem.

Płać tylko minimum na swoich kartach kredytowych. Jeśli nie masz pieniędzy na spłatę swoich kart kredytowych, zaciąganie kolejnej pożyczki nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza na zakup mniej istotny. Zamiast tego zrób, co możesz, aby zacząć oszczędzać na to, co chcesz.

Jak wypada Klarna

Affirm to podobna firma finansująca sprzedaż w punktach sprzedaży, która oferuje pożyczki na zakupy za pośrednictwem sprzedawców detalicznych, w tym producenta rowerów halowych Peloton i firmy produkującej materace Casper. Klarna jest również porównywalna z pożyczkami osobistymi na zakupy online.

Sprawdź stawki innych pożyczkodawców online

NerdWallet zaleca porównanie wszystkich opcji pożyczania i zważenie kosztów i funkcji każdej z nich. Kliknij poniższy przycisk, aby porównać oprocentowanie pożyczek osobistych od pożyczkodawców współpracujących z NerdWallet.

Porównaj stawki w NerdWallet

Metodologia oceny kredytów osobistychOceny NerdWallet dla pożyczek osobistych przyznają pożyczkodawcom, którzy oferują funkcje przyjazne dla konsumenta, w tym: miękkie kontrole kredytowe, brak opłat, przejrzystość oprocentowania i warunków pożyczki, elastyczne opcje płatności, przystępna obsługa klienta, raportowanie płatności do biur kredytowych i edukacja finansowa . Uwzględniamy również liczbę skarg wniesionych do agencji, takich jak Biuro Ochrony Konsumentów i Finansów. Ta metodologia ma zastosowanie tylko do pożyczkodawców, którzy ograniczają oprocentowanie do 36%, a eksperci finansowi i rzecznicy praw konsumentów zgadzają się, że maksymalna stawka procentowa jest dopuszczalna, aby pożyczka była przystępna. NerdWallet nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia za nasze recenzje. Przeczytaj nasze wskazówki redakcyjne.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy