Realziacja zysków dzieki rynkach walutowych

Category: waluty
Author:
27 lipca, 2020

Sluzace do greckich wyborów zostały dwa tygodnie. W weekend zostały opublikowane ostatnie sondaże, w których pierwsze obszar zajmuje reformatorska Nowa Demokracja. Do 17 czerwca (data wyborów) nie zaakceptowac będą wydawane nowe sondaże, więc dzieki rynek nie zaakceptowac powinno trafiać więcej wiadomości na tenze temat.

Po poniedziałek wspólnicy poznali słaby odczyt czerwcowego indeksu Sentix (najsłabszy od trzech lat), jednak został on zignorowany przez inwestorów. Od dni porannych euro umacnia się do dolara oraz funta. O godz. 11. 30 czasu warszawskiego kurs pary euro-dolar wynosił 1, 2427 USD a takze funt-dolar 1-wsza, 5375 USD.

Poprawa sentymentu jest dostrzegalna również w dziedzinie akcji. Uklad na S&P500 utworzył minimum na poziomie 1261, 5 miejsca i skierował się na północ. Od momentu otwarcia branzy poprawia się także sprawa na rynku długu. Spread pomiędzy hiszpańskimi i niemieckimi 10-latkami wynosi 531, 38 punktów bazowych. Rozpoczęta korekta dzieki rynkach może mieć związek z piątkową publikacją informacji o amerykańskim rynku pracy. Część inwestorów mogła grać pod gorsze od momentu oczekiwań ekonomistów dane o liczbie nowych miejsc pracy po sektorze osobistym poza rolnictwem i realizują swoje zyski.

Przed południem rynek eurodolara znajduje się na oporze 1, 2430 USD. Jeżeli siła popytu okaże się większa, pozostalym poziomem krótkoterminowej konsolidacji będzie mógł być 1, 2457 USD. W przypadku powrotu branzy do trendu spadkowego najbliższym wsparciem będzie poziom 1-wsza, 2360 USD. W tym momencie w wyzszym stopniu prawdopodobnym programem może być powrót az do spadków. Przed chwila za wiecej niz jeden tygodnie będą miały miejsce kluczowe wydarzenia – decyzje w Cypru i posiedzenie FOMC.

Wartosc ropy naftowej w Londynie pokonała w poniedziałek psychologiczny poziom 100 USD. Na temat godz. jedenascie. 30 czasu warszawskiego wspólnicy płacili zbyt baryłkę ok. 95, 93 USD. Pierwotnym wsparciem jest poziom 94, 30 USD. Pogorszenie humorze ma związek z utrapieniem inwestorów związanym z sytuacją w zonie euro i odczytami gorszych od oczekiwań ekonomistów indeksów PMI na rzecz przemysłu jak i równiez usług w Chinach.

Poprawka sentymentu na globalnym rynku walutowym pomogła w umocnieniu euro az do złotego. Ponad ranem warsztaty pary euro-złoty utworzył maksimum na poziomie cztery, 3804 PLN. Przed południem inwestorzy płacili za euro ok. 4, 3952 ZL. W środę RPP zadecyduje o koszcie pieniądza, aczkolwiek ekonomiści nie spodziewają się jej zmiany. Z tego powodu notowania złotego będą pozostawały pod spodem wpływem światowego sentymentu, który w średnim terminie zostaje pesymistyczny.

Porównaj na wykresach notowania walut Dodaj wykresy do Twej wlasnej strony internetowej