Pytania, których szukasz: Co przynieść, aby otworzyć konto bankowe?

17.02.2021
Category: Wells Fargo

Zanim udasz się do banku, upewnij się, że masz wymienione poniżej pozycje. Zapoznaj się z często zadawanymi pytaniami dotyczącymi otwierania i korzystania z pierwszego konta bankowego.

Myślisz, że jesteś gotowy, aby otworzyć konto bankowe? Oto, co zabrać ze sobą do banku:

Co muszę zabrać ze sobą, aby otworzyć konto bankowe?

Otwierając konto bankowe, należy zabrać ze sobą:

 • Ważny i aktualny dokument tożsamości ze zdjęciem, taki jak prawo jazdy, dowód osobisty lub paszport. Powinien zawierać Twoje imię i nazwisko, datę urodzenia, kraj obywatelstwa i aktualny adres (jeśli Twój aktualny adres jest inny, wymagany jest rachunek za media z nowym adresem).
 • Karta lub numer ubezpieczenia społecznegoRodzic lub opiekun, jeśli masz mniej niż 18 lat (19 w Alabamie).Gotówka lub czek do wpłaty na nowe konto.Skąd mam wiedzieć, czy jestem gotowy, aby otworzyć konto czekowe lub oszczędnościowe?

  To zależy. Czy musisz opłacać czynsz, samochód lub inne rachunki? Wtedy najlepiej może być konto rozliczeniowe. Możesz wybrać kartę debetową, która jest kartą płatniczą, której możesz używać do kupowania rzeczy za pieniądze z konta rozliczeniowego. Możesz również użyć karty debetowej do wypłaty gotówki z bankomatu.

  Jeśli nie dokonujesz płatności i po prostu chcesz mieć miejsce do przechowywania swoich pieniędzy, konto oszczędnościowe może zaspokoić Twoje potrzeby. Możesz otrzymać kartę bankomatową, aby mieć dostęp do gotówki z konta oszczędnościowego w bankomacie.

  Czy muszę dokonać minimalnej wpłaty na swoje konto?

  Tak, wiele banków wymaga minimalnego depozytu, aby otworzyć konto. Wells Fargo wymaga minimalnego depozytu w wysokości 25 USD, aby otworzyć konto. Weź ze sobą gotówkę lub czek, aby móc wpłacić pieniądze na nowe konto.

  Co się stanie, jeśli wypłacę więcej, niż mam na koncie?

  Jeśli wydasz więcej, niż masz – czyli przekroczenie limitu konta – możesz ponieść opłatę za debet. Ważne jest, aby nabrać nawyku codziennego przeglądania swoich kont i możesz dodatkowo chronić siebie, konfigurując alerty o niskim saldzie 1, aby otrzymywać powiadomienia SMS lub e-mail, gdy saldo konta spadnie poniżej określonej kwoty. Wiele banków oferuje również opcjonalne usługi ochrony kredytu w rachunku bieżącym. Dzięki ochronie w rachunku bieżącym możesz połączyć swoje konto czekowe z innym kontem, na przykład z kontem oszczędnościowym, dzięki czemu zadłużenie na rachunku bieżącym jest pokrywane przez dostępne środki na połączonym rachunku. Możesz zostać obciążony opłatą za przelew w rachunku bieżącym, ale jest ona zwykle niższa niż standardowa opłata za debet w banku. Porozmawiaj z bankierem po otwarciu konta;mogą one pomóc Ci dowiedzieć się o opłatach związanych z Twoim kontem i opcjach, które musisz podjąć, aby ich uniknąć. Wreszcie, bank może zaoferować opcję konta bez opłat za debet, więc nie zapomnij zapytać.

  Czy moi rodzice będą mogli zobaczyć, jak wydaję i oszczędzam pieniądze?

  W większości stanów musisz mieć ukończone 18 lat, aby samodzielnie otworzyć konto bankowe. Jeśli nie masz jeszcze 18 lat, nadal możesz założyć konto z jednym lub obojgiem rodziców lub opiekunów występujących jako współwłaściciele. Oznacza to, że mają dostęp do transakcji na Twoim koncie i Twoich pieniędzy. Zaleta? Mogą pomóc Ci śledzić salda i określić, kiedy musisz dokonać wpłaty, zanim osiągniesz zbyt niski poziom. Jeśli masz ukończone 18 lat, a Twojego rodzica lub opiekuna nie ma na koncie, nie będzie on mógł zobaczyć, w jaki sposób wydawane lub oszczędzane są Twoje pieniądze.

  Co jeszcze mogę zrobić z moim kontem bankowym?

  Po otwarciu konta przyzwyczaisz się do logowania do bankowości mobilnej i sprawdzania swoich pieniędzy, zapoznaj się z dostępnymi bezpłatnymi narzędziami online, które pomogą Ci śledzić wydatki, takie jak mapa pieniędzy Wells Fargo’s My Money Map.

  Dzięki My Money Map łatwo dostrzeżesz wzorce wydatków – i to, gdzie możesz nadmiernie wydać. Następnie możesz spróbować wyznaczyć cele, aby zaoszczędzić więcej pieniędzy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy