Przemysław Gosiewski, PiS: Przeciwdzialanie musi czuć twardą rękę

Category: system gospodarczy
Author:
27 lipca, 2020

: Wierzy pan po doniesienia prasowe dotyczące oplacania kampanii wyborczej Samoobrony?

*Przemysław Edgar Gosiewski, PiS: *To nie jest rzecz wiary czy jej braku, to wydaje sie kwestia wyjaśnienia. Z wiadomosci, które uzyskałem wynika, że ta kwestia była prowadzona w czasie ostatniej kadencji jak i równiez nie postawiono nikomu zarzutów, w związku z tymze do prokuratury należy weryfikacja czy zebrany materiał umozliwia postawienie zarzutów, czy nie zaakceptowac. Moim zdaniem, gdyz prokuratura nie zaakceptowac postawiła zarzutów, to być może nie ma do tego zasadach.

: Natomiast gdyby to okazało się prawdą? Jak wtedy wraz z koalicją wraz z Samoobroną?

P. G.: Wtedy będziemy się zastanawiać.

: Andrzej Lepper mówi, że ten artykuł prasowy to prowokacja PiS-u i Platformy, ponieważ PiS nie chce koalicji sposród Samoobroną?

P. G.: My się prowokacjami nie posługujemy, to nie jest nasz język. Natomiast tego rodzaju słowa świadczą o nerwowości Andrzeja Leppera. Ja proponowałbym, aby mezczyzna podszedł do tego spokojnie, żeby nie wczytywał się tak w Gazetę Wyborczą jak i równiez żeby do tego stopnia nie był pod urokiem słów, które tam padły.

: Po przeszłości zdarzały się aczkolwiek tego typu prowokacje ze strony PiS-u, natomiast rząd nie istnieje wystarczającego poparcia w parlamencie?

*P. Gram.: *Nam zależy, jako klubowi parlamentarnemu, żeby rząd miał silne zaplecze. My zechcemy realnie rządzić. Wbrew temu co przekonuje PO, nie zaakceptowac boimy się władzy, mamy dobry oprogramowanie. Nie planujemy kapitulować, jak usiłuje wmawiać wszystkim Platforma. To są brednie, wymysły ludzi, którzy nienawistnie patrzą na PiS. Chcemy więc zapewnić większość rządowi jak i równiez uważamy, że uczciwiej będzie to zrobić przez decyzje.

: Natomiast skoro nie zaakceptowac dojdzie sluzace do wyborów…?

P. G.: Gdyz nie dojdzie do wyborów, to będziemy szukać tejze większości po Sejmie. Wydaje sie byc dla nas ważną sprawą realizacja programu PiS-u. I na przekór temu co twierdzą malkontenci sejmowi spod znaku PO, jesteśmy w stanie rządzić Polską poprzez 4 lata i bez problemu ubiegać się o możliwość reelekcji dzieki kolejne 4 lata.

: Nie jest dlatego to próba szukania podstawowego powodu az do nie zawiązania koalicji wraz z Samoobroną?

P. G.: Nasza firma nie zdecydowaliśmy jeszcze który będzie ewentualnym koalicjantem.

  • Przemysław Gosiewski, PiS: Opozycja musi czuć twardą rękę

Koalicja jest możliwa z 2 z 3 ugrupowań. Będziemy jednak poważnie rozważać tę sprawę, uważamy bowiem, że albo w tej chwili wybory, badz ustabilizowanie sprawy na trzech, 5 roku. Musi nastąpić koniec awantur wszczynanych poprzez PO, wystarczy destrukcji. Przeciwdzialanie musi też czuć twardą rękę.

: I czuje opozycja twardą rękę?

P. G.: Nie, właśnie teraz nie odczuwa. Musi poczuć, że niekonstruktywna, destrukcyjna postura będzie powodowała, że przeciwdzialanie będzie małoznaczącym uczestnikiem życia publicznego.