Przekroczony rachunek bankowy

17.02.2021
Category: Będziesz Mógł

Wszyscy (ok, większość z nas) tam byli! Przeliczyłeś swoje wydatki? Twoja wypłata jest tym razem nieco niższa niż zwykle? W tym artykule znajdziesz konkretne wskazówki, jak zapobiegać przekroczeniu salda konta bankowego, oraz dowiesz się, co zrobić, gdy rachunek bankowy jest ujemny.

Johnathan Delmonik

Johnathan przez ponad 10 lat był redaktorem blogów i magazynów finansowych, a teraz jest redaktorem naczelnym i założycielem OverdraftApps.Com. Posiada tytuł licencjata i magistra ekonomii

Więcej postów, których autorem jest Johnathan Delmonik.

Johnathan DelmonikWszyscy (ok, większość z nas) tam byli! Przeliczyłeś swoje wydatki? Twoja wypłata jest tym razem nieco niższa niż zwykle? W tym artykule znajdziesz konkretne wskazówki, jak uniknąć przekroczenia salda na koncie bankowym i dowiesz się, co zrobić, gdy saldo konta jest ujemne. Overdrafting jest bardzo wygodny (wystarczy przesunąć kartę i użyć pieniędzy, które nie są twoje), ale niezwykle kosztowny. Przeciętna opłata za debet kosztuje 35 USD za transakcję i może się bardzo szybko sumować! Nie mówimy nawet o dodatkowych opłatach, które Twój bank może obciążyć Cię, jeśli zbyt długo pozostaniesz ujemny. Niektóre banki mogą nawet zamknąć Twoje konto bankowe i zgłosić Cię do ChexSystems (agencji informacji konsumenckiej), uniemożliwiając Ci otwarcie nowego konta bankowego.

Co znaczy overdrawn

Definicja jest dość prosta: oznacza, że ​​saldo rachunku bieżącego jest ujemne. Zużyłeś więcej pieniędzy niż faktycznie miałeś. Stanie się tak, gdy zdecydujesz się na ochronę debetu w swoim banku. Bank pozwoli Ci wydać kilkaset dodatkowych dolarów (dokładna kwota zależy od Twojego banku i historii banku).

Możesz pomyśleć, że Twój bank oferuje taką usługę. Niespodziewane wydatki są powszechne i nikt nie chce utknąć pod koniec miesiąca bez jedzenia ani odmówić przyjęcia transakcji, gdy jesteś w sklepie i naprawdę czegoś potrzebujesz. Cóż, dziękuję, banki! Dają ci pieniądze i nie zapomnij obciążyć cię śmiesznymi opłatami za tę usługę. Historia się nie kończy – mogą pobierać te opłaty wiele razy dziennie, w zależności od liczby transakcji, które przeprowadzasz, gdy masz ujemny wynik.

Co się stanie, jeśli przekroczysz saldo konta

Bank obciąży Cię debetem lub NSF (opłata niewystarczająca). Debet ma miejsce, gdy coś kupisz (lub zostaniesz obciążony opłatą), ale nie masz wystarczającej ilości pieniędzy na koncie bankowym. Obecnie średnia opłata za debet w Stanach Zjednoczonych wynosi 35 USD za transakcję. W takim przypadku płacisz za przedmiot (i idziesz z nim do domu) i uiszczasz opłatę.

Z drugiej strony niewystarczająca opłata występuje zwykle w przypadku odbitych czeków. Wystawiasz czek, ale nie masz wystarczającej ilości pieniędzy na koncie. Czek jest odbijany (nie dostajesz przedmiotu, który próbowałeś kupić) ORAZ pobierasz opłatę NSF, zwykle również 35 USD. NSF to świetny interes dla banków – nie dają Ci pieniędzy i nadal pobierają opłaty.

Czy możesz wypłacić z ujemnego konta

Tak, możesz! Jeśli aktywujesz w swoim banku ochronę przed debetem, będziesz mógł wypłacić lub użyć swojej karty debetowej, nawet jeśli Twoje konto jest już ujemne. Oczywiście nie możesz wydawać bez końca. Zwykle banki pozwalają na użycie do kilkuset dolarów (może nawet do 1000 dolarów). Banki pobierają tę opłatę za każdą transakcję! Na przykład, gdy użyłeś swojej karty 3 razy, gdy wynik ujemny, zapłacisz 35 $ * 3 = 105 $ opłat za debet! Dlatego lepiej zrobić jedną dużą transakcję (i raz naliczyć opłatę za debet) niż wiele małych. Jeśli zadajesz sobie pytanie, o ile mogę debetować na koncie czekowym, odpowiedź Cię nie zadowoli, ponieważ banki mogą pobierać te opłaty do 6 razy dziennie, w zależności od banku.

Unikaj debetu

Najlepszym sposobem uniknięcia problemu jest monitorowanie konta bankowego. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twój bank ma aplikację, którą możesz pobrać i która pozwoli Ci w dość intuicyjny sposób monitorować stan konta. Kilka wskazówek: po prostu bądź świadomy swoich wypłat (czy otrzymujesz wypłaty co dwa tygodnie czy co miesiąc?) I swoich powtarzających się wydatków, takich jak Netflix, Spotify, subskrypcje siłowni, ubezpieczenia, usługi itp. Są one nieuniknione (nie można tego zrobić bez Netflixa) i oczekiwano. Zrozumiesz, ile możesz wydać bez konieczności płacenia skandalicznych opłat bankowych.

Moje konto bankowe jest przekroczone i nie mam pieniędzy

Ok, nie panikuj! Może właśnie rzuciłeś pracę lub po prostu miałeś nieoczekiwany duży wydatek.

Oto, co powinieneś zrobić:

 1. Spróbuj zamrozić powtarzające się, nieistotne wydatki (Netflix, siłownia,…). Mogą one łatwo dodać do 100 USD miesięcznie.
 2. Przestań używać konta czekowego i karty debetowej. Ilekroć zdobędziesz wystarczającą ilość gotówki, aby przywrócić dodatni stan konta, zrób to, ale w międzyczasie staraj się żyć z gotówką. Na przykład zrealizuj swój następny czek (zamiast odkładać go do banku).Zadzwoń do swojego banku, a jeśli możesz, staw się w lokalnym oddziale. Zrozum dokładnie, ile kosztuje Cię ta sytuacja debetu i wyjaśnij, dlaczego potrzebujesz okresu karencji. Jeśli nie jesteś okropnym klientem, prawdopodobnie bank się rozważy.Dopóki utrzymywanie przekroczenia stanu konta nie kosztuje (dużo) pieniędzy, prawdopodobnie możesz pozostać na minusie przez kilka tygodni, tylko tyle, ile potrzebujesz, aby dowiedzieć się, jak wrócić do pozytywnego cyklu.

  Porozmawiaj ze swoim bankiem

  Rozmawiając ze swoim bankierem, możesz nie tylko spróbować zwolnić z opłat za debet, ale także wyjaśnić i znaleźć rozwiązania swojego problemu. Wiemy; prawdopodobnie wolałbyś porozmawiać z diabłem niż z bankiem, ale „zainwestowanie 1 godziny w ten proces może być bardzo przydatne i potencjalnie może zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy i kłopotów. Najlepszym scenariuszem jest zwolnienie z opłaty za debet i ustalenie dogodnej raty, aby powrócić do dodatniego poziomu; W najgorszym przypadku Twój bankier trochę lepiej rozumie Twoją sytuację.

  Oto podsumowanie tego, co powinieneś zrobić:

  1. Szybko reaguj! Nie czekaj dwa tygodnie, jeśli możesz, działaj tego samego dnia. Pokaże też, jak bardzo Ci na nim zależy.
  2. Zadzwoń do nich lub pokaż się w oddziale. Pojawienie się może być szczególnie ważne, ponieważ pracownicy będą zmuszeni do rozwiązania twojego problemu, ponieważ inni klienci prawdopodobnie czekają.Nie bądź niegrzeczny, zawsze bądź uprzejmy! Bank nie musi rezygnować z opłat, ale może.Dźwignia mediów społecznościowych – wiele organizacji jest dziś bardzo wrażliwych na to, co ludzie piszą o nich w mediach społecznościowych. Post na Facebooku lub Twitterze może wiele zdziałać.Dotrzyj do decydentów. Spróbuj porozmawiać bezpośrednio z kierownikiem oddziału, a nie z 19-letnią stażystą, której to nie obchodzi lub nie ma żadnej władzy.W interesie twojego banku jest zatrzymanie cię jako klienta. Myślą, że pewnego dnia dostaniesz od nich kredyt hipoteczny lub że Twoje dzieci też wybiorą swój bank. Wykorzystaj to tak bardzo, jak tylko możesz.Jak długo moje konto bankowe może być ujemne

   To świetne pytanie, na które nie można łatwo odpowiedzieć. To naprawdę zależy od twojego banku. Z reguły można powiedzieć, że od 30 do 60 dni. Zaufaj mi, Twój bank Cię zauważy!

   W tym okresie, gdy masz przekroczone konto bankowe, Twój bank może naliczyć dodatkowe opłaty i odsetki. Na przykład niektóre banki będą naliczać dodatkowe opłaty, jeśli wynik będzie ujemny przez ponad 7 dni. Kiedy mówimy „obciążyć cię, mamy na myśli to, że suma to kwota, którą jesteś winien. Po tym okresie bank zagrozi zamknięciem konta czekowego i ostatecznie to zrobi, jeśli później go nie spłacisz

   60 dni (w zależności od banku).

   Co się stanie, jeśli zadłużysz swoje konto bankowe i nie spłacisz go

   Jak wspomniano, jeśli nie spłacisz jej po określonym czasie (lub może się to zdarzyć nawet szybciej, jeśli Twój bank uzna, że ​​przegrałeś sprawę), bank po prostu zamknie Twoje konto.

   Zamknięcie konta nie leży w interesie Twojego banku, ponieważ saldo zostanie uznane za stratę. Zamknięcie konta nie leży w Twoim interesie, ponieważ Twój bank zgłosi Cię do usług danych konsumenckich, takich jak ChexSystems i zostaniesz umieszczony na czarnej liście! Trudno będzie otworzyć konto bankowe w innym banku i możesz znaleźć się poza systemem finansowym.

   Mamy nadzieję, że nigdy tam nie dotrzesz, ponieważ życie bez konta bankowego nie jest wygodne i nie powinno się zdarzyć nikomu, kto mieszka w rozwiniętym kraju w XXI wieku. Jeśli zdarzy ci się wyrzucić z systemu (lub nawet jeśli nie jesteś, ale szukasz alternatywnych rozwiązań), możesz zacząć korzystać z różnego rodzaju kart przedpłaconych (niektóre oferują bezpośrednie wpłaty).

   Aplikacje zabezpieczające w rachunku bieżącym

   W każdym razie powinieneś wiedzieć, że niektóre aplikacje w rachunku bieżącym, takie jak aplikacje takie jak Dave lub aplikacje takie jak Earnin, mogą zapewnić ci niedrogie zaliczki gotówkowe na kilka dni lub tygodni. Oczywiście oczekuje się od Ciebie spłaty tych zaliczek, kiedy tylko będziesz mógł sobie na to pozwolić. Inne rozwiązania, jeśli potrzebujesz gotówki teraz, to udanie się do pożyczkodawców, chociaż większości z nich nie polecamy (te, które sprawdzamy na tej stronie, są w porządku).

   Ponownie, najlepszym rozwiązaniem, aby uniknąć przekroczenia poziomu konta bankowego, jest monitorowanie go przez cały czas, ograniczanie / zamrażanie powtarzających się nieistotnych wydatków i zarządzanie przepływem gotówki

   Zasubskrybuj aplikacje w rachunku bieżącymOtrzymuj najnowsze posty prosto do skrzynki odbiorczej

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy