Przegląd finansowy aspiracji

17.02.2021

Aspiracja zachwyca rzucaniem cienia na zawodach. W zeszłym roku wykorzystał Twittera, aby ośmieszać marne oprocentowanie oszczędności Bank of America. Z okazji tegorocznego Dnia Ziemi wezwano konsumentów do przeniesienia pieniędzy z dużych banków, takich jak Wells Fargo, BofA i Chase, które mówią o wsparciu przemysłu paliw kopalnych.

Od momentu otwarcia swoich drzwi online w 2015 roku Aspiration spotyka się z konsumentami, którzy mają dość tradycyjnej branży bankowej, a także Milenialsom, którzy chcą patronować biznesom, które czynią dobro. Na przykład przekazuje 10% swoich dochodów i oferuje funkcję w aplikacji, która kieruje klientów Aspiration do firm przyjaznych dla środowiska i ludzi. Użytkownicy mogą nawet uzyskać ocenę zrównoważonego rozwoju na podstawie własnych nawyków dotyczących wydatków.

Żeby było jasne, Aspiration nie jest sam w sobie bankiem czarterowym, ubezpieczonym na poziomie federalnym. Jest to dom maklerski oferujący rachunek zarządzania gotówką, taki jak rachunek zarządzania środkami pieniężnymi Fidelity Investment. Podobnie jak Fidelity, korzysta z relacji z bankami, aby upewnić się, że pieniądze na koncie „Wydaj i oszczędzaj są chronione przez Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów lub FDIC. (Wszelkie papiery wartościowe, które posiadasz za pośrednictwem Aspiration, będą zamiast tego chronione przez Securities Investor Protection Corp.)

Jak więc, poza marketingiem poprawiającym samopoczucie, Aspiracja zajmuje miejsce w zastępstwie banku?

Aspiracja Wydawaj i oszczędzaj konto

Pierwotnie Aspiration oferowała jedno konto podobne do czekowego, które zyskało powiadomienie, płacąc wysoką stawkę 1% RRSO. To przebiło stopy zwrotu, które można było zobaczyć w niektórych znanych bankach stacjonarnych, które oferowały zaledwie 0,01%.

W 2019 roku Aspiration ogłosiła, że ​​zamienia swoje konto bieżące na coś, co nazywa „Spend & Save. Nowe konto oferuje konto wydatków, które jest dołączone do karty debetowej i konto oszczędnościowe płacące 2%. Chociaż technicznie są to dwa konta, ma działać dla konsumenta jako jedno płynne konto aspiracji. Ponadto obowiązkowe opłaty są nadal niewielkie lub nie ma ich wcale, a Aspiration chwali się, że jest w 100% wolna od paliw kopalnych.

funkcje Opłata za rachunek: Tak

Mobilny depozyt czekowy: Tak

Ochrona przed oszustwami: tak, a użytkownicy mogą otrzymać zwrot do 1000 USD za oszustwo tożsamości

Karta debetowa: tak

Nagrody: Oferuje do 0,5% nieograniczonej gotówki z każdego wydanego dolara. Aspiracja zapewnia 0,25% zwrotu gotówki za wszystkie zakupy, ale otrzymasz premię w wysokości 0,5% za zakupy w firmach z wysokimi wynikami „Aspiration Impact Management (AIM).

Roczna stopa procentowa: 2%

Inne ubezpieczenie: do 600 $ na ubezpieczenie telefonu komórkowego, gdy rozliczasz swoje miesięczne rachunki na karcie Aspiration Mastercard.

Funkcje bezpieczeństwa: Automatyczne wylogowanie i uwierzytelnianie wieloskładnikowe

Ubezpieczenie FDIC: Tak, do 2 milionów dolarów – w nocy. Pozwól mi wyjaśnić. W ciągu dnia Twoje środki są przechowywane w Coastal Community Bank, skąd są również wydawane karty debetowe. To do 250 000 USD ubezpieczenia FDIC na rodzaj konta (rachunki czekowe i oszczędnościowe). W nocy twoje fundusze zostaną zmiecione do sieci banków członkowskich FDIC, o których zostaniesz powiadomiony. Sieć rozszerza zakres ubezpieczenia FDIC z 250 000 USD do 2 mln USD.

Opłata za bankomat : możesz skorzystać z dowolnego krajowego bankomatu i otrzymać zwrot pieniędzy. Otrzymasz również zwrot do 4 USD za międzynarodowe opłaty za wypłaty. (Nie możesz dokonywać wpłat w tych bankomatach, tylko wypłacaj gotówkę).

Opłata miesięczna: 0 USD obowiązkowych opłat, ale Aspiration prosi o „uiszczenie miesięcznej opłaty, którą uważasz za uczciwą

Opłata za debet: 0 USD

Karta debetowa: 35 USD w przypadku przyspieszenia

Przelewy bankowe: 0,82 USD dla krajowych; 2,50 USD za przychodzące międzynarodowe i 15,00 USD za wychodzące międzynarodowe

Opłata za wstrzymanie płatności: 0 USD

Opłata za transakcję w obcej walucie: Tak i nie podlega zwrotowi

Aspiracyjne rachunki inwestycyjne

Z czterech produktów inwestycyjnych oferowanych przez Aspiration dwa są przeznaczone na zrównoważone inwestycje, zwane również inwestycjami środowiskowymi, społecznymi i ładu korporacyjnego (ESG). Są to Redwood Fund i Redwood IRA.

Dwa pozostałe produkty, Flagship Fund i Flagship IRA, charakteryzują się niską zmiennością. Fundusze te są skierowane do inwestorów, którzy mają awersję do ryzyka. Te dwa fundusze składają się z innych funduszy, których strategie minimalizują wzrosty i spadki całego rynku i przynoszą zwroty skorygowane o ryzyko. Wszystkie wymagają minimalnej wpłaty w wysokości 10 USD jako początkowego depozytu, umożliwiając przeciętnym inwestorom Joe dostęp do portfeli dostępnych tylko dla klientów Aspiration. Ponadto wszystkie papiery wartościowe są ubezpieczone przez Securities Investor Protection Corporation (SIPC) do kwoty 500 000 USD.

Redwood Fund i Redwood IRA inwestują w firmy, które aktywnie uczestniczą w różnorodności etnicznej, różnorodności płci, lepszej etyce i przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym. Kontem zarządza UBS Asset Management. Produkty flagowe objęte są programem Emerald Asset Management.

Konta emerytalne są tradycyjnymi IRA z odroczonym podatkiem.

Ponieważ Aspiration współpracuje z zewnętrzną firmą w celu oferowania swoich produktów inwestycyjnych, mogą istnieć podstawowe opłaty. Aspiracja stwierdza, że ​​poinformuje Cię o wszelkich opłatach z góry. Poza tym linie produktów Redwood i Flagship nie są obciążone żadnymi opłatami.

Prowizja od sprzedaży (przód lub tył): 0 USD

Opłata transakcyjna: 0 USD za transakcję

Opłata za wyniki: 0 USD

Opłata za wykup: 0 USD

Firmy zewnętrznej: tak, jest to kwota ograniczona

Po zapoznaniu się z produktami i funkcjami Aspiration, oto jej zalety i wady dla klientów.

 • Konkurencyjne wysokie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym
 • Społecznie świadomaNiewielkie opłaty
 • Brak możliwości wpłaty gotówki
 • Najlepszym sposobem skontaktowania się z obsługą klienta jest e-mail35 $ ​​za przyspieszoną kartę debetowąJak rośnie aspiracja

  Aspiracja to alternatywa dla banków , szczególnie dla klientów, którzy mają dość tradycyjnych banków. Model opłat oparty na zasadzie uczciwości jest przejrzysty. Ma konto Spend & Save o wysokim oprocentowaniu i zwraca pieniądze klientom w bankomatach. Aspiracja ma kilka wspaniałych funkcji poprawiających samopoczucie, ale są pewne rzeczy, które utrudniają pełne zaangażowanie się w jej platformę.

  Po pierwsze, nie ma możliwości zdeponowania fizycznej gotówki, co jest problemem większości banków internetowych. Może to być potencjalny problem dla osób, które muszą szybko wpłacić pieniądze na swoje konto, aby zapłacić rachunek lub przelać pieniądze.

  Drugie rozłączenie, jakie mam, to fakt, że obsługa klienta jest bardziej responsywna na e-maile niż telefony. Jeśli Aspiration zamierza wystawiać wyniki AIM innym firmom i ścigać inne instytucje finansowe, powinna oferować więcej opcji obsługi klienta, takich jak funkcja czatu i przedstawicieli wsparcia telefonicznego dla numeru telefonu, który podaje na swojej stronie internetowej. Firma jest wciąż młoda i rozwija się, więc może nastąpić dalszy rozwój w tej dziedzinie.

  Jako usługa zarządzania gotówką dla niezamożnych i świadomych społecznie, Aspiration jest świetna. Nie ogranicza liczby zwrotów pieniędzy, które otrzymasz z bankomatów i nie ma minimalnego salda do utrzymania. Ponadto możesz wykorzystać swoje dolary, aby dostosować swoje finanse do szczytnego celu, jednocześnie zarabiając na odsetkach.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy