Prezes PiS: władze stolicy nie zaakceptowac kontynuują projektów L. Kaczyńskiego

Prezes PiS: władze stolicy nie zaakceptowac kontynuują projektów L. Kaczyńskiego
Category: inne
Author:
27 lipca, 2020

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział przy poniedziałek, że obecne władze Warszawy nie zaakceptowac kontynuują dobrych projektów zapoczątkowanych podczas stołecznej prezydentury jego brata. Zarzadzanie Lecha Kaczyńskiego myślała na temat Warszawie w sposób rozsadny – dodał Piotr Gliński.

W konferencji prasowej przed Srodek Nauki Kopernik prezes PiS przypomniał plany zrealizowane w dekadzie stołecznej prezydentury jego brata, które a mianowicie jak mówił – „często są przypisywane innym”. W ponizszym kontekście wymienił Centrum Nauczania Kopernik, Most Północny, renowację Krakowskiego Przedmieścia, Muzeum Historii Żydów Naszych. „Mieliśmy stycznosc nie tylko wraz z planami, koncepcjami, czy marzeniami, ale też z planami, które zostały podjęte jak i równiez zrealizowane” – podkreślił.

Mozliwy kandydat PiS na prezydenta Warszawy socjolog prof. Piotr Gliński przekonywał z kolei, że Lech Kaczyński „planował duzo ważnych lokaty dla miasta”. „Niestety swoim następcy nie zaakceptowac podjęli tych inwestycji” – dodał.

Wymienił m. in. Warszawski Park Technologiczny, projekt, który a mianowicie mówił Gliński – „miał znaczenie cos wiecej niz dla Stolicy polski, ale i szersze ogólnopolskie”. Gliński przypomniał także, że Lech Kaczyński planował, by zabudować Pl. Defilad. „Tam były planowane różne funkcje usługowe czy mieszkalne. Taka warszawska agora, to znaczy miejsce centralne dla każdego miasta” – podkreślił.

„Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz wdała się w jakieś dziwne przepychanki z kupcami, którzy mieli tam swoją halę jak i równiez dostarczali warszawiakom towary na dość malych cenach, zas teraz dysponujemy dziurę po środku miasta” – mówił Gliński. Jakim sposobem zaznaczył, w Pl. Defilad nie ma też zapowiadanego Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Prof. Gliński wspomniał też o Pałacu Saskim w Pl. Józefa Piłsudskiego. Zwrócił uwagę, że zostały odkopane piwnice pałacu, ale czynnosci nie są kontynuowane. „To są przykłady tego, że administracja Lecha Kaczyńskiego myślała o Stolicy w sposób racjonalny, jakim sposobem prawdziwy gospodarz, o projektach, które są najbardziej potrzebne” – ocenił.

Referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz odbędzie się 13 października. Będzie ważne, jeśli weźmie tutaj udział 3/5 liczby wyborców, którzy uczestniczyli w typach prezydenta w stolicy polski w 2010 roku, innymi slowy co najmniej 389 430 osób. Inicjatywę zapoczątkowaną przez szefa Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, burmistrza Ursynowa Piotra Guziała poparły m. in.: PiS, Ruch Palikota jak i równiez Solidarna Polska. (PAP)

ajg/ tgo/ eaw/ as/