Presja na osłabienie dolara utrzymana

Category: inne
Author:
27 lipca, 2020

14 a mianowicie po jednego razu pierwszy od czasu lutego. USDPLN natomiast powraca poniżej trzy. 60, natomiast EURPLN rośnie powyżej czterech. 10. Dziś kalendarz danych makro nie zaakceptowac obfituje przy tak wiele ważnych odczytów jakim sposobem wczoraj – poznamy tylko liczbę wniosków o zasiłki i inflację PPI sposród USA (14: 30), natomiast z rodzinnej gospodarki GUS opublikuje dane o inflacji CPI za kwiecień (14: 00).
Po ewidentnym spowolnieniu przy I kwartale, w drugim wraz z odejściem czynników tymczasowych (niekorzystna aura, strajki po portach) system gospodarczy Stanów Zjednoczonych miała wyraźnie przyspieszyć. Jednakze wczorajsze informacje o sprzedaży detalicznej za kwiecień dość mocno poddały pod wątpliwość taki scenariusz, co oczywiście przekłada się na zmniejszenie prawdopodobieństwa podwyżki stóp wraz z strony Fed – podwyżka w czerwcu wydaje się skrajnie mało prawdopodobna, natomiast przedłużająca się seria odczytów poniżej oczekiwań powoli poddaje pod wątpliwość również wyraz wrześniowy. Na fali zmiany perspektyw gwoli polityki Fed, dolar gubi na wartości. EURUSD przebija opór dzieki 1. 1390 i emituje się, że w najbliższym czasie możemy doczekać się zwyżki przy okolice 1-wsza. 15, innymi slowy szczytów wraz z lutego. Dziś słabości dolara raczej nie zaakceptowac będą w stanie odwrócić wiadomosci o zasiłkach i inflacji PPI. Mala liczba zasiłków raczej już nie zaskakuje, natomiast na skutek dużej zmienności inflacja PPI traktowana wydaje sie byc z lekkim dystansem.
O ile po pierwszym tygodniu maja Nowozelandczyk był znacznie najsłabszą walutą w zespole G10, naprawde w tym należy on az do grona najsilniejszych. W trakcie sesji azjatyckiej impulsem do swoim umocnienia stały się wiadomosci o sprzedaży detalicznej, które wskazały, że w Jak i równiez kwartale wzrosła ona przy najszybszym toku od końca 2006 r. (2. 7% kw/kw) i znacznie powyżej oczekiwań (1. 6%). Wiadomosci te łagodzić mogą nieco nasilające się w dawnych dniach wyczekiwania na obniżki stóp ze strony RBNZ, jednak w ponizszym kontekście nadrzedny może okazać się przed chwila odczyt inflacji za II kw. bieżącego roku (16 lipca). Przy najbliższym momencie wraz wraz z słabością dolara amerykańskiego wzrosty na NZDUSD mogą się utrzymać. Najbliższy opór to 0. 7575.
Konsensus rynkowy, oraz prognoza mBanku zakłada, że deflacja w Polsce w kwietniu spowolni wraz z poziomu -1. 5 az do -1. 2% r/r, na co wpływ powinno mieć przede wszystkim odbicie cen paliw i żywności. Wartość złotego wciąż pozostaje w wgladowi, a kurs EURPLN niechybnie zmierza ku 4. jedenascie. Kluczowy wpływ na to mają jednak faktory zewnętrzne, w tym przede wszystkim wyprzedaż na europejskim rynku długu. Tym samym nowoczesne dane powinny mieć poniekad umiarkowany wpływ na notowania złotego.

Tags: