Poznanie limitu kredytowego i sposobu jego wykorzystania

17.02.2021
Category: Dobra Ocena

Czy wiesz, że jednym z najłatwiejszych sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej jest odpowiednie zarządzanie limitem kredytowym? Zebraliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci to osiągnąć, w tym przegląd tego, w jaki sposób ustalany jest Twój limit kredytowy i jaką rolę odgrywają w tym procesie karty kredytowe.

Jaki jest mój limit kredytu?

To maksymalna linia kredytowa udzielona Ci przez pożyczkodawcę. Potraktuj to jako maksymalną kwotę, jaką możesz pobrać w danym okresie (chociaż zazwyczaj nie chcesz pobierać tak dużo, co wyjaśnimy później). Jeśli nie znasz swojego limitu kredytowego na danej karcie, łatwo go znajdziesz. Ogólnie rzecz biorąc, Twój limit jest uwzględniony na wyciągu z karty kredytowej lub jest dostępny za pośrednictwem konta internetowego. Możesz również zadzwonić pod numer znajdujący się na odwrocie karty, aby zapytać operatora.

Dlaczego mój limit kredytowy ma znaczenie?

Część Twojej zdolności kredytowej zależy od tego, ile z całkowitego kredytu wykorzystałeś. Dobra ocena kredytowa może wpłynąć na możliwość uzyskania finansowania na takie rzeczy, jak dom lub samochód, założenie firmy lub zdobycie określonych rodzajów pracy.

Na karcie kredytowej wielkość salda jest porównywana z całkowitym limitem kredytowym, aby określić, jak nazywa się wykorzystanie kredytu lub stosunek zadłużenia do kredytu.

Na przykład osoba, której łączny limit na karcie kredytowej wynosi 1000 USD i 950 USD całkowitego zadłużenia na karcie kredytowej, ma wysokie wykorzystanie kredytu – 95% – i wysoki współczynnik zadłużenia do kredytu wynoszący od 9,5 do 10. Ten rodzaj wysokiego zadłużenia do kredytu może wysłać sygnał potencjalnym pożyczkodawcom, że możesz napotkać problemy z kredytem.

Ogólnie rzecz biorąc, chcesz wykorzystać 30% lub mniej dostępnego kredytu; oznacza to utrzymywanie miesięcznego salda poniżej 300 USD, jeśli masz limit kredytowy w wysokości 1000 USD. Jest to jeden z powodów, dla których warto utrzymywać saldo karty kredytowej na jak najniższym poziomie w stosunku do całkowitego limitu kredytowego. Oczywiście najlepszą praktyką jest spłacanie całego salda każdego miesiąca. Jeśli nie możesz, dobrym pomysłem jest zapłacenie jak największej kwoty powyżej minimum.

Co się stanie, jeśli przekroczę limit kredytu?

Zbyt duże obciążenie karty kredytowej może mieć szereg negatywnych konsekwencji. Pożyczkodawcy kart kredytowych mogą naliczyć opłaty za nadmierne obciążenie, zmniejszyć limit kredytu lub nawet zamknąć konto, jeśli zwykle przekraczasz limit. Pożyczkodawcy mogą również podwyższyć Twoje oprocentowanie, jeśli Twoja historia kredytowa pokazuje, że regularnie przekraczasz swój limit kredytowy, co może negatywnie wpłynąć na Twoją zdolność kredytową. Więc poznaj swój limit – i zawsze monitoruj, ile zapłaciłeś.

Materiały udostępnione na tej stronie służą wyłącznie do celów informacyjnych i nie są przeznaczone do porad finansowych, podatkowych ani inwestycyjnych. Bank of America i / lub jego spółki zależne oraz Khan Academy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z polegania na dostarczonych materiałach. Należy również pamiętać, że takie materiały nie są regularnie aktualizowane i dlatego niektóre informacje mogą być nieaktualne. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących Twojej sytuacji finansowej skonsultuj się ze swoim doradcą finansowym i podatkowym.

W przyszłym

Więcej od Bank of America

Zdobądź swój FICO® Score za darmo w bankowości internetowejSkontaktuj się z namiJesteśmy tutaj, aby pomóc.

Skontaktuj się z nami, odwiedzając naszą stronę Kontakt lub umów się na spotkanie już dziś.

FICO jest zarejestrowanym znakiem handlowym Fair Isaac Corporation w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

Praktyki reklamowe

Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać informacje o produktach i usługach, które mogą okazać się interesujące i przydatne. Pomagają nam w tym reklamy oparte na relacjach i reklamy behawioralne online.

Oto jak to działa: Zbieramy informacje o Twoich działaniach online, takich jak wyszukiwania, które przeprowadzasz w naszych Witrynach i odwiedzane strony. Informacje te mogą być wykorzystywane do dostarczania reklam w naszych Witrynach i offline (na przykład przez telefon, e-mail i pocztę bezpośrednią) dostosowanych do określonych zainteresowań użytkownika.

Jeśli wolisz, abyśmy nie korzystali z tych informacji, możesz zrezygnować z reklamy behawioralnej online. Jeśli jednak zrezygnujesz, nadal możesz otrzymywać ogólne reklamy. Ponadto doradcy finansowi / menedżerowie klientów mogą nadal wykorzystywać informacje zebrane online w celu dostarczania informacji o produktach i usługach zgodnie z umowami dotyczącymi konta.

Ponadto, jeśli zrezygnujesz z internetowych reklam behawioralnych, nadal możesz widzieć reklamy po zalogowaniu się na swoje konto, na przykład za pośrednictwem bankowości internetowej lub MyMerrill. Te reklamy są oparte na Twoich konkretnych relacjach z naszym kontem.

Aby dowiedzieć się więcej o reklamach opartych na relacjach, reklamach behawioralnych online i naszych praktykach dotyczących prywatności, zapoznaj się z Informacją o ochronie prywatności online Bank of America oraz z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi prywatności w Internecie.

Przechodzisz do innej witryny, której Bank of America nie jest właścicielem ani nie jest obsługiwany. Jego właściciel ponosi wyłączną odpowiedzialność za zawartość witryny, ofertę i poziom bezpieczeństwa, dlatego prosimy o zapoznanie się z opublikowaną polityką prywatności i warunkami korzystania z witryny. Możliwe, że informacje podane na stronie są dostępne tylko w języku angielskim.

Va ir a una pgina que podría estar en inglés

Es posible que el contenido, las solicitudes y los documentos asociados con los productos y servicios específicos en esa pgina estén disponibles solo en inglés. Antes de escoger un producto o servicio, asegúrese de haber leído y entendido todos los términos y condiciones provistos.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy