Pięć rzeczy, które należy wiedzieć o uldze podatkowej na dziecko

17.02.2021

Więcej w aktualnościach

Porada podatkowa IRS 2017-11, 8 lutego 2017

Ulga podatkowa na dzieci to ulga podatkowa, dzięki której podatnicy mogą zaoszczędzić do 1000 USD na każde kwalifikujące się dziecko. Podatnicy powinni upewnić się, że kwalifikują się do tego przed złożeniem wniosku. Oto pięć faktów z IRS na temat ulgi podatkowej na dzieci:

 1. Kwalifikacje.Aby otrzymać ulgę podatkową na dziecko, kwalifikujące się dziecko musi przejść kilka testów:
  • Wiek.Dziecko musi mieć mniej niż 17 lat w dniu 31 grudnia 2016 r.
  • Związek.Dziecko musi być synem, córką, pasierbem, przybranym dzieckiem podatnika, bratem, siostrą, przyrodnim bratem, przyrodnią siostrą, przyrodnim bratem lub przyrodnią siostrą. Dziecko może być potomkiem którejkolwiek z tych osób. Kwalifikujące się dziecko może również obejmować wnuki, siostrzenice lub siostrzeńcy. Podatnicy zawsze traktowaliby adoptowane dziecko jak własne dziecko. Za adoptowane dziecko uważa się dziecko, które zgodnie z prawem zostało z nim umieszczone w celu legalnej adopcji.Wsparcie.Dziecko nie może zapewniać więcej niż połowy własnego utrzymania w ciągu roku.Zależny.Dziecko musi być na utrzymaniu, o które podatnik zwraca się w swoim federalnym zeznaniu podatkowym.Wspólny powrót.Dziecko nie może złożyć wspólnego zeznania za dany rok, chyba że jedynym powodem, dla którego składa, jest żądanie zwrotu pieniędzy.Obywatelstwo.Dziecko musi być obywatelem USA, obywatelem USA lub obcokrajowcem zamieszkałym w USA.Rezydencja.W większości przypadków dziecko musiało mieszkać z podatnikiem ponad połowę 2016 r.
Interaktywny asystent podatkowy IRS – czy moje dziecko kwalifikuje się do ulgi podatkowej na dziecko? – pomaga podatnikom określić, czy dziecko kwalifikuje się do ulgi podatkowej na dzieci.
 • Ograniczenia.Ulga podatkowa na dzieci podlega ograniczeniom dochodowym. Ograniczenia mogą zmniejszyć lub wyeliminować kredyt podatnika w zależności od ich statusu zgłoszenia i dochodów.

 • Dodatkowa ulga podatkowa na dziecko.Jeśli podatnik kwalifikuje się i otrzyma mniej niż pełną ulgę podatkową na dzieci, może otrzymać zwrot podatku, nawet jeśli nie jest on winien podatku, w ramach Dodatkowej ulgi podatkowej na dzieci.

  Z powodu nowej zmiany w prawie podatkowym, IRS nie może wydawać zwrotów przed 15 lutego za zeznania podatkowe, w których występuje się o ulgę podatkową od dochodów uzyskanych (EITC) lub ACTC. Dotyczy to całego zwrotu, nawet części niezwiązanej z tymi środkami. IRS zacznie wydawać zwroty EITC / ACTC od 15 lutego. Jednakże IRS oczekuje, że te zwroty będą dostępne na kontach bankowych lub kartach debetowych najwcześniej w tygodniu od 27 lutego. czy nie ma problemów z przetwarzaniem zeznania podatkowego, a podatnik wybrał bezpośrednią wpłatę. Przeczytaj więcej na temat czasu zwrotu środków dla wczesnych podmiotów składających wnioski do EITC / ACTC.

  Załącznik 8812.Jeśli podatnik kwalifikuje się do ubiegania się o ulgę podatkową na dzieci, musi sprawdzić, czy musi wypełnić i dołączyć załącznik 8812, Ulga podatkowa na dzieci, do zeznania podatkowego. Podatnicy mogą w dowolnej chwili odwiedzić stronę IRS.gov, aby wyświetlić, pobrać lub wydrukować formularze podatkowe IRS.

  E-plik IRS.Najłatwiejszym sposobem uzyskania ulgi podatkowej na dziecko jest skorzystanie z e-pliku IRS. Ten system jest bezpieczny, dokładny i łatwy w użyciu. Podatnicy mogą również korzystać z darmowego pliku IRS w celu bezpłatnego przygotowania i składania podatków drogą elektroniczną. Przejdź do IRS.gov/filing, aby dowiedzieć się więcej.

  Wszyscy podatnicy powinni zachować kopię zeznania podatkowego. Od 2017 roku podatnicy korzystający z oprogramowania po raz pierwszy mogą potrzebować kwoty skorygowanego dochodu brutto (AGI) z zeznania podatkowego z poprzedniego roku, aby zweryfikować swoją tożsamość. Podatnicy mogą dowiedzieć się więcej o tym, jak zweryfikować swoją tożsamość i podpisać elektroniczne zeznania podatkowe w sekcji Zatwierdzanie zeznania podatkowego złożonego elektronicznie.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy