Płatności online: co to jest i dlaczego z niego korzystać

17.02.2021
Category: Więc Możesz

Opłacanie rachunków online umożliwia dokonywanie indywidualnych lub cyklicznych płatności elektronicznych z banku lub unii kredytowej.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Usługa płatności rachunków online, oferowana przez wiele banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, ułatwia uporządkowanie rachunków i regulowanie ich w terminie. Jeśli żonglujesz czynszem lub kredytem hipotecznym, rachunkami za kabel i prąd, płatnościami kartą kredytową i nie tylko, płacenie rachunków online może zaoszczędzić czas i pomóc uniknąć opóźnień w opłatach.

Płacenie rachunków online pozwala również zarządzać płatnościami do różnych firm – wszystko w jednym miejscu. Nie ma potrzeby płacenia rachunku Verizon na stronie internetowej Verizon, karty kredytowej Wells Fargo z opłaconym rachunkiem Wells Fargo, a następnie wypisania czeku właścicielowi. Zamiast tego możesz to wszystko zrobić ze strony internetowej swojej instytucji finansowej lub aplikacji mobilnej.

Dodatkowy bonus: wiele banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych gwarantuje, że Twoje płatności dotrą na czas, a jeśli tego nie zrobią, zwrócą Ci opóźnioną opłatę.

»Przejdź dalej, aby zobaczyć trzy doskonałe opcje darmowych kont czekowych, które oferują możliwość opłacania rachunków online.

Jak działa faktura online?

Sposób płacenia rachunków online jest prosty: zaloguj się na swoje konto bankowe, przejdź do funkcji opłacania rachunków online, a następnie wybierz dostawcę, któremu chcesz zapłacić. Jeśli wcześniej nie płaciłeś dostawcy za pośrednictwem rachunku online, musisz go dodać, podając numer konta i adres rozliczeniowy, a następnie upoważniając bank do wysyłania płatności za Ciebie.

»Szukasz konta przyjaznego online? Sprawdź ulubione konta czekowe online NerdWallet.

Twój bank może przesyłać płatności elektronicznie lub czekiem papierowym, więc możesz zapłacić nawet wtedy, gdy wystawca nie jest online – praktycznie eliminując potrzebę posiadania książeczki czekowej. Możesz też wybrać płatność jednorazową lub ustawić płatność cykliczną.

Jeśli próbujesz zminimalizować niepotrzebne opłaty, zarejestrowanie się w bezpłatnej usłudze opłacania rachunków to dobry sposób na śledzenie kont i unikanie opłat za brakujące lub opóźnione płatności.

Wiele banków oferuje podstawową usługę płacenia rachunków za darmo na swoich kontach czekowych, chociaż mogą pobierać opłaty za dodatkowe funkcje, takie jak możliwość uzyskania dostępu do transakcji z oprogramowania finansowego Quicken. Jeśli próbujesz zminimalizować niepotrzebne opłaty, zarejestrowanie się w bezpłatnej usłudze opłacania rachunków to dobry sposób na śledzenie kont i unikanie opłat za brakujące lub opóźnione płatności.

Wielu sprzedawców i usługodawców oferuje opcję otrzymywania e-rachunku lub elektronicznej wersji rachunku papierowego na swoje konto online do opłacania rachunków. Jeśli otrzymasz e-rachunek, możesz poprosić bank o powiadomienie Cię e-mailem, SMS-em lub powiadomieniem push za pośrednictwem aplikacji banku. Zazwyczaj możesz zdecydować, czy spłacić całe saldo, tylko minimalną należną kwotę, czy inną kwotę. Możesz nawet zdecydować się na automatyczne opłacanie rachunków.

Sprawdzanie kont z darmowym opłacaniem rachunków online

Oto porównanie trzech kont czekowych, które oferują bezpłatne opłacanie rachunków online: Chime, Discover Cashback Debit i Axos Rewards Checking. Chime umożliwia wprowadzanie informacji o płatności za pośrednictwem aplikacji mobilnej i wysyła czeki papierowe w Twoim imieniu. Discover i Axos oprócz wysyłania czeków papierowych oferują opcje płatności elektronicznych.

Jak skonfigurować płatność za rachunki

Wysiłek włożony w początkową konfigurację może na dłuższą metę zaoszczędzić czas i ból głowy. Każdy bank lub SKOK będzie miał własne zasady, ale generalnie oto, co musisz zrobić, aby skonfigurować opłacanie rachunków:

Zbierz rachunki, w tym numery kont i adresy, na które wysyłasz płatności.

Wprowadź dane każdego płatnika do platformy płatności online swojego banku.

Wybierz, kiedy wysłać płatność.

Wybierz płatność cykliczną lub jednorazową.

Ustaw przypomnienia, aby śledzić termin płatności każdego rachunku.

Płacenie rachunków online pomaga uporządkować rachunki i śledzić terminy płatności. Ułatwia również sprawdzenie, dokąd trafiają Twoje pieniądze, dzięki czemu możesz upewnić się, że masz wystarczające środki na pokrycie każdej płatności. Otrzymujesz i opłacasz rachunki w całym banku – jedna lista w jednym miejscu.

»Nie przegap ofert NerdWallet dla najlepszych banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych – instytucji oferujących usługi, w tym opłacanie rachunków, narzędzia cyfrowe, a także konkurencyjne oprocentowanie oszczędności.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy