Pan i pani Budget

17.02.2021
Category: Złożyć Wniosek

Kronikowanie naszej podróży finansowej

Dlaczego nigdy nie powinieneś płacić za roczne opłaty za kartę kredytową

Na początku tego miesiąca, kiedy pan Budget rutynowo sprawdzał transakcje kartą kredytową, zdał sobie sprawę, że Standard Chartered obciążył go roczną opłatą za korzystanie z karty Standard Chartered Unlimited Cashback.

Całkowita pobrana kwota wyniosła 192,60 S $.

Jeśli policzysz, zdasz sobie sprawę, że kwota jest w rzeczywistości dość duża.

Kilka informacji ogólnych: Karta Standard Chartered Unlimited Cash Back to karta bez dodatków, która zapewnia stały zwrot gotówki w wysokości 1,5% bez minimalnych wydatków i nie ma limitu miesięcznego zwrotu gotówki. Jest to więc bardzo przydatna karta, jeśli masz duże zakupy.

Aby otrzymać zwrot gotówki w wysokości 192,60 SGD, musisz wydać łącznie 3852 SGD.

Dzieląc to na 12 miesięcy, będzie to minimalny miesięczny wydatek 321 S $!

Oznacza to, że jeśli płacisz roczną opłatę i jeśli w ciągu ostatnich 12 poprzedzających miesięcy nie wydałeś co najmniej 321 S $ na kartę miesięcznie, aby otrzymać zwrot gotówki, w rzeczywistości stracisz pieniądze na używając karty cash back!

Dlatego nie ma absolutnie sensu płacić rocznej opłaty, ponieważ można łatwo wybrać inną opcję karty cash back (np. Kartę AMEX True Cashback, która zasadniczo robi to samo).

Będąc skąpym panem Budget napisał do mnie z prośbą o zwolnienie z opłaty.

Oczywiście Standard Chartered odpowiedział następującą odpowiedzią:

Najwyraźniej nie ma możliwości złożenia wniosku o zwolnienie z opłaty online i musisz złożyć wniosek o zwolnienie telefonu.

Ku mojemu zadowoleniu wniosek o zwolnienie z opłaty za telefon jest w rzeczywistości bardzo prosty, a po wprowadzeniu numeru karty kredytowej otrzymałem natychmiastowe potwierdzenie zwolnienia z opłaty.

Również na początku tego roku mieliśmy podobne doświadczenia z naszą DBS Live Fresh Card, w przypadku której poprosiliśmy o zwolnienie z opłaty. W przeciwieństwie do Standard Chartered, możesz poprosić o zwolnienie z opłaty cyfrowo za pomocą zaledwie kilku przycisków.

Oto jak to wygląda:

Nie trzeba dodawać, że roczna opłata za kartę Live Fresh również została zniesiona na początku tego roku.

Jak wspominaliśmy w poprzednim artykule, prawdopodobnie jest to dobry moment na dokonanie przeglądu karty kredytowej, gdy zbliża się koniec roku, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych nieoczekiwanych opłat lub czy nadal można zoptymalizować strategię karty kredytowej. 🙂

Jeśli Twój bank obciąża Cię roczną opłatą i odrzuca wniosek o zwolnienie z opłaty, zdecydowanie powinieneś zamienić się na inny bank, ponieważ opłacanie rocznych opłat za karty kredytowe nie ma sensu (z wyjątkiem kart kredytowych wysokiego szczebla bankowego). Jestem pewien, że obecnie większość banków zrzeka się opłat za karty kredytowe użytkownikom o wysokiej zdolności kredytowej.

Dlatego regularne sprawdzanie finansów osobistych pozwoli ci zidentyfikować takie luki finansowe.

Ponadto, ponieważ mówimy o kartach kredytowych, chcielibyśmy wiedzieć, która jest Twoja podstawowa karta kredytowa i do czego jej używasz.

Daj nam znać w komentarzach poniżej! Dla nas będzie to UOB One Card, DBS Live Fresh, a następnie Standard Chartered Unlimited Cashback Card!

Polub naszą stronę na Facebooku, aby zobaczyć więcej artykułów takich jak ten: Mr Mrs Budget

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy