Nieznane fakty na temat wybaczenia pożyczki Sallie Mae

17.02.2021

Jeśli zastanawiasz się, czy istnieje możliwość wybaczenia pożyczki Sallie Mae , powinieneś najpierw dowiedzieć się więcej o pożyczkodawcy. Sallie Mae (SLM) to nazwa, która jest wszechobecna w branży kredytów studenckich i słusznie.

Zaczynając od przewagi jako organizacja rządowa, która przekształciła się w organizację prywatną, Sallie Mae, a teraz Navient, zdominowały rynek prywatnych pożyczek studenckich.

Na długo przed podziałem na dwie firmy Sallie Mae była przedmiotem wielu procesów sądowych.

Nie zajęło to zbyt wiele czasu, aby również zostać poddane analizie i stało się przedmiotem wielu stanowych i federalnych działań regulacyjnych, które wciąż są w toku.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli Twoje prywatne pożyczki zostały udzielone przez Sallie Mae, są one obecnie bardziej niż prawdopodobne, że są obsługiwane i utrzymywane przez Navient, ale tak jak w przypadku wszystkich prywatnych pożyczek istnieją wyjątki od każdej reguły i trendu, a pożyczkodawcy dość regularnie wypróbowują nowe strategie.

Jakie są więc opcje wybaczenia pożyczki?Sallie Mae nie oferuje żadnych tradycyjnych „programów przebaczenia dla prywatnych pożyczek studenckich, z wyjątkiem bardzo rzadkich przypadków, takich jak upadek Career Education Corp, który w przeciwieństwie do innych spraw sądowych w college’ach nastawionych na zysk, dotyczył głównie pożyczek prywatnych.

W tym orzeczeniu to Career Education Corp jest odpowiedzialne za spłatę darowizn w przypadku zaciągniętych prywatnych pożyczek. Sallie Mae i jej siostrzana firma czasami oferują ugody na określonych warunkach.

Jednak pożyczkobiorcy próbujący rozliczyć się na własną rękę często napotykają problemy z agresywnymi windykatorami, nie wiedząc, na jakim etapie cyklu windykacyjnego zmaksymalizować oszczędności wynikające z ugody przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka; i popełnianie typowych błędów, takich jak otwieranie oferty, z którą chcesz się zgodzić lub zbyt wiele informacji o finansach osobistych.

Sallie Mae obraca się, tworząc Navient

W 2014 roku Sallie Mae „wydzieliła się lub podzieliła się na dwie firmy. Navient zajmowałby się większością obsługi pożyczek federalnych i udzielania pożyczek oraz pożyczek prywatnych, podczas gdy Sallie Mae sama została bankiem ubezpieczonym przez FDIC (a tym samym koniec federalnych pożyczek studenckich Sallie Mae jako gwaranta wspieranego przez rząd).

Jednak nie wszystkie pożyczki zostały przeniesione do siostrzanej firmy – Sallie Mae nadal zachowuje część. Nadal napotykam je i rozliczam je od czasu do czasu, gdy widzimy rzadką pożyczkę SLM, która nie została przeniesiona do Navient (więcej o tym później).

To jest bardzo rzadkie. Na przykład spotkałem się z tym około 3 razy w ciągu ostatnich 2 lat.

Moim zdaniem dużym powodem ich podziału na dwie firmy była zmiana marki i ominięcie części bagażu, z którym byli związani.

Na nieszczęście dla nich, nie minęło dużo czasu, zanim ich nowa spółka zależna / spin-off uzyskała własną negatywną reputację, jako że obaj są konsekwentnie negatywnie oceniani przez federalną firmę obsługującą pożyczki; oraz prywatny pożyczkodawca z kilkoma opcjami, którego pożyczki wydają się nigdy nie spłacać wielu pożyczkobiorcom, pomimo terminowych, a nawet dodatkowych płatności.

To nie był typowy rodzaj partnerstwa między dwiema firmami oferującymi pożyczki studenckie – najłatwiej to opisać jako, że Sallie Mae podzieliła się na dwie odrębne firmy – coś w rodzaju mutacji komórek.

Wcześniej prezesem Sallie Mae był Jack Remondi. Zgadnij, kto jest teraz dyrektorem generalnym Navient?

Nie był to więc typowy typ połączenia dwóch odrębnych firm. Rozmawiałem również z przedstawicielami firmy Sallie Mae, która pracowała w firmie Navient i na odwrót.

Te dwie firmy są ze sobą bardzo blisko spokrewnione i istnieje między nimi coś w rodzaju drzwi obrotowych; ale mimo to podążają dwoma bardzo różnymi ścieżkami, jeśli chodzi o negocjacje ugody i sposób obsługi rachunków niewypłacalnych.

Podobny biznes – drastycznie różne procedury windykacyjne

Zwykle mogę negocjować dobre rozliczenia Navient wkrótce po obciążeniu (domyślnie). W niektórych rzadkich przypadkach, gdy pożyczkobiorcy SLM stwierdzą, że ich pożyczka nie została przeniesiona, mimo podobieństw między obiema firmami podąża zupełnie inną drogą.

Sallie Mae prowadziła kiedyś pewne rozliczenia ze swoim wewnętrznym działem Recovery, ale ostatnio zauważyłem inną ścieżkę, która prawie przypomina rodzaj strategii, którą obrałby pożyczkodawca, taki jak National Collegiate Trust.

Nabywcy długów mogą zaangażować się w konta SLM

Podczas niedawnej ugody Sallie Mae pożyczka została faktycznie sprzedana nabywcy długu – co poza NCT iw mniejszym stopniu Discover i Citi, jest niezwykle rzadkie w branży pożyczek prywatnych (na przykład Navient nigdy tego nie robi).

Kupujący dług przydzielił następnie konto do agencji windykacyjnej, w której zatrudnionych było kilku niegrzecznych i nieprofesjonalnych agentów, których jasną strategią było ostro mnie przez miesiące (prawie rok).

W tym czasie współpracowałem zarówno z nabywcą długu, jak iz agencją windykacyjną, a także komunikowałem się z menedżerem w firmie nabywcy długów – strategia wielu punktów ataku.

Kupujący po pewnym czasie wycofał większość pożyczek z powrotem do swojego biura, gdy zdał sobie sprawę, że taktyka agentów windykacyjnych nie zadziała ze mną, ale nadal zostawił jedną małą w agencji windykacyjnej – dziwna praktyka, która nie ma sensu z punktu widzenia kolekcji.

Kiedy kupujący dług dla SLM wycofał większość pożyczek, udało mi się wynegocjować z nimi ugodę poniżej 50% – nie tak dobrą, jak to, co otrzymalibyśmy z Navientem, ale nadal bardzo dobrą (uważam każdą ugodę na 50% – 55% lub mniej za dobre rozliczenie pożyczki).

Wcześniej udało mi się wynegocjować 40% rozliczeń z wewnętrzną windykacją SLM, ale najwyraźniej próbują oni nowej strategii sprzedaży niespłaconych pożyczek nabywcy długu (w tym przypadku US Asset Management).

W tym czasie agencja windykacyjna, która nadal utrzymywała mniejsze konto i ciężko wbijała mnie w znacznie wyższy procent.

Nic dziwnego, że kiedy doszedłem do porozumienia z nabywcą długu, nagle zadzwoniła do mnie agencja windykacyjna i chciała dopasować podobny procent na maleńkim koncie, które wciąż w niewytłumaczalny sposób mieli.

Niestety, mój klient ostatnio doświadczył poważnych niespodziewanych problemów zdrowotnych i może sobie pozwolić tylko na uregulowanie większego konta (blisko 50 000 $, podczas gdy mniejsze konto jest blisko 10 000 $).

W takich sytuacjach zawsze radzę załatwić większe zagrożenie, bo jest nim większe, potężniejsze barbarzyńca u bram zamku (by użyć jednej z moich ulubionych analogii).

Większe konto wiąże się z groźbą zwrócenia się do prawnika o wiele bardziej niż mniejsze konto o wartości 10 000 USD. Radzimy sobie więc z największym zagrożeniem i pokonujemy barbarzyńcę, który tłucze się o mury zamku.

Mniejsze konto o wartości 10 000 USD nie stanowi żadnego zagrożenia – w większości jest to tylko długoterminowe opóźnienie kredytu – czekamy na nie i mielimy je, aż się uspokoją.

Słyszałem o pozwach sądowych dotyczących prywatnych pożyczek o wartości zaledwie 4 tys. USD, ale są one bardzo rzadkie. Pozwólmy, aby przez jakiś czas go kopano, postarzaliśmy, a następnie uspokajamy, gdy rodzina wróci na nogi po tym ważnym wydarzeniu medycznym, co wiąże się z dużymi kosztami.

Zewnętrzni windykatorzy nie są obiektywnym źródłem wiarygodnych informacji

Powiedziałem temu zewnętrznemu windykatorowi, który zbierał wierzytelności w imieniu nabywcy długu, że gdyby właśnie ze mną współpracowali … gdyby złożyli mi tę samą ofertę trzy lub 6 miesięcy temu z małego konta, skorzystalibyśmy z niej!

Ale teraz poważny problem medyczny sprawił, że mój klient ma tylko fundusze na zaspokojenie największego zagrożenia. Szkoda dla agencji windykacyjnej – to ich strata.

Czas i wysiłek poświęcony na nic – wszystko dlatego, że mniejszy rachunek był nierozsądny przez miesiące i miesiące.

Wiem, jak odnieść szybkie zwycięstwo i podjąć kroki, aby ograniczyć ofensywę przeciwnika, wiem też, jak zmiażdżyć przeciwnika przez miesiące i wygrać wojnę na wyczerpanie. Każda negocjacja wymaga unikalnej strategii opartej na okolicznościach.

W pewnym momencie agencja windykacyjna, która miała tylko małe konto (niewytłumaczalne, że nie została odwołana z powrotem do kupującego z pozostałymi), powiedziała mi, że zaoferowała ugodę równą około 70% (straszne).

Powiedzieli, że mam 7 dni na skorzystanie z oferty, która została mi przedstawiona na początku lutego, i powiedzieli to bardzo poważnym tonem. Próbowałem, ale nie mogłem powstrzymać niekontrolowanego śmiechu – po prostu dlatego, że wiem lepiej.

Kolekcjoner popełnił błąd, rozmawiając ze mną w taki sam sposób, jak ze zwykłym pożyczkobiorcą, który nie wiedziałby, czy to, co mówi, jest prawdą, czy nie (w przeciwieństwie do mnie – jedna z zalet zatrudnienia najlepszego prywatnego negocjatora ds. Stany Zjednoczone / świat, oprócz całkowitych oszczędności pieniężnych netto i spokoju posiadania żelaznej ugody).

Próbowałem potem porozmawiać w stylu: „hej, spłaciłem miliony w prywatnych pożyczkach i jestem w branży od dłuższego czasu, a sztuczki, których używasz z pożyczkobiorcami, nie działają ze mną. Trzymali się swojego scenariusza „hardball, a ja zakończyłem rozmowę, wciąż się śmiejąc.

Oczywiście kilka tygodni później, po „terminie 7 dni, dostaję telefon z dużo lepszą ofertą. Zganiłem ich za to, że nie przyjmowali moich powtarzających się ofert i kontrofert w ciągu ostatnich 10 miesięcy, zanim doszło do nagłego wypadku w tej rodzinie.

Teraz pozwólmy małemu kontu marynować się i pozwólmy im zastanowić się nad straconą szansą na małym koncie (przynajmniej na razie).

Ale najważniejsze jest to, że większe konto, które ze względu na wielkość stanowiło poważne zagrożenie dla potencjalnych działań prawnych, zostanie rozliczone na około 48%.

W zależności od Twojej sytuacji narzucę swoją wolę, wykorzystam przeszłe strategie, pokonam opór i szybko zakończę.

Lub, jeśli wymagają tego okoliczności, zaciągniemy twoich pożyczkodawców na głęboką wodę i wygramy wojnę na wyczerpanie przez długi czas (powinienem wiedzieć, którego z tych scenariuszy się spodziewać podczas naszej wstępnej oceny – ale znowu są wyjątki i pożyczkodawcy od czasu do czasu próbuj nowych strategii).

Podsumowując – jest to najbliższa rzecz, jaka istnieje w przypadku wybaczenia pożyczki studenckiej Sallie Mae dla zdecydowanej większości pożyczkobiorców (z wyjątkiem bardzo rzadkich przypadków, takich jak postępowanie regulacyjne przeciwko Career Education Corp, które dotyczy tylko ograniczonej liczby pożyczkobiorców; że będę o których będę pisać w następnym blogu).

Lubię trudne sytuacje, w których muszę włożyć całe 10-letnie doświadczenie negocjacyjne w grę, aby rozwiązywać złożone problemy, zajmując się nieoczekiwanymi zmiennymi problemami z moimi klientami lub pożyczkodawcą (które czasami pojawiają się).

Jestem kreatywny, adaptacyjny i elastyczny. Zadzwoń do mojego biura pod numer 937-503-4680, aby umówić się na ocenę, lub jeszcze lepiej, wypełnij tutaj mój formularz oceny.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy