Nacha

17.02.2021
Category: Kartą Kredytową

Na tej stronie

Kiedy budzisz się w piątek i widzisz, że Twoja pensja została automatycznie przelana na Twoje konto bankowe, oznacza to ACH.

Kiedy płacisz rachunek online i oszczędzasz sobie kłopotów z pisaniem i wysyłaniem czeku lub ustawiasz kredyt hipoteczny, kredyt samochodowy i inne płatności cykliczne tak, aby były automatycznie spłacane w wybranym dniu miesiąca, to jest to ACH.

To tylko niektóre ze sposobów, w jakie dziesiątki milionów Amerykanów korzysta z ACH lub sieci Automated Clearing House. Niezależnie od tego, czy znasz to jako wpłatę bezpośrednią, płatność bezpośrednią czy czek elektroniczny, ACH jest do Twojej dyspozycji, zajmując się wszystkim, od Ubezpieczeń Społecznych i wynagrodzeń po płatności hipoteczne i płatności kartą kredytową i nie tylko. Po prostu ustaw i zapomnij – nie musisz się już martwić o terminowe płatności.

Zobacz ACH w akcjiBezpośredni depozytBezpośrednia wpłata jest szybka i niezawodna, a to sposób, w jaki 93% amerykańskich pracowników otrzymuje zapłatę i daje konsumentom kontrolę nad swoimi finansami. Mogą szybko uzyskać dostęp do swoich pieniędzy, nie płacą żadnych dodatkowych opłat za wypłatę. Oprócz listy płac, Direct Deposit może służyć do otrzymywania zwrotów kosztów, premii i nie tylko.

Split DepositSplit Deposit pozwala Twoim pracownikom kierować stałą kwotę lub procent ich wynagrodzenia na konto oszczędnościowe lub inwestycyjne w każdym okresie rozliczeniowym.

Płatność bezpośredniaPłatność bezpośrednia to elektroniczny transfer środków w celu dokonania płatności – wysyłania lub otrzymywania. Dzięki płatności bezpośredniej konsumenci mogą płacić rachunki lub czesne, przekazywać darowizny na rzecz ulubionej organizacji charytatywnej, dokonywać zakupów lub wysyłać pieniądze znajomemu lub członkowi rodziny drogą elektroniczną z konta czekowego lub oszczędnościowego.

Bezpośrednie wpłaty i bezpośrednie płatności mogą pomóc firmom zaoszczędzić czas i obniżyć koszty. W przypadku organizacji non-profit i religijnych płatności bezpośrednie pomagają zarządzać i zwiększać automatyczne darowizny.

W 2019 roku sieć ACH przetworzyła 24,7 miliarda płatności, co stanowi piąty rok z rzędu, w którym dodała ponad 1 miliard nowych płatności. Obejmują one bezpośrednie wpłaty za pośrednictwem ACH wynagrodzeń, dywidend, ubezpieczeń społecznych i innych świadczeń rządowych oraz płatności bezpośrednie za pośrednictwem ACH w przypadku płatności rachunków, w tym opłat za media i kredytów hipotecznych, a także darowizn na cele charytatywne, czesne, usługi subskrypcyjne i bezpośrednie płatności (P2P) ) i płatności między przedsiębiorstwami (B2B). Łączna wartość tych płatności przekroczyła 55,8 biliona dolarów.

W 1974 roku ludzie nosili dziesięciocentówki, aby dzwonić z automatów telefonicznych, a kopie były wykonywane na powielaczu. Wiele się zmieniło, podobnie jak Nacha i sieć ACH. Sieć stale się rozwija i zapewnia lepsze usługi konsumentom i firmom.

Jednym ze sposobów, w jaki instytucje finansowe pomagają w utrzymaniu zdrowej sieci ACH, są opłaty administracyjne sieci.

Każda depozytowa instytucja finansowa, która przesyła lub otrzymuje wpisy ACH, jest zobowiązana do uiszczenia Nacha rocznej opłaty i opłaty za wejście za koszty związane z administrowaniem siecią ACH. Kwoty opłat są ustalane w celu pokrycia kosztów funkcji administracyjnych sieci ACH, które Nacha wykonuje na rzecz przemysłu na zasadzie „po kosztach.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zasadach Nacha, śledzić wiadomości ACH Network na LinkedIn lub zapisz się na nasz okazjonalny e-mail dotyczący zasad.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy