Na co zwracają uwagę pożyczkodawcy hipoteczni przed zatwierdzeniem kredytu mieszkaniowego

17.02.2021
Category: Ciągu Ostatnich

Wstępna kwalifikacja do kredytu hipotecznego może być poważną sprawą. Może dać ci przewagę podczas poszukiwania pośredników w obrocie nieruchomościami i sprzedawców domów. Uzyskanie wstępnej kwalifikacji jest dobrym wskaźnikiem, że poważnie myślisz o zakupie domu. Chociaż nie jest to wiążące, daje wyobrażenie o tym, na co Cię stać.

Aby określić, czego będą szukać pożyczkodawcy, należy wziąć pod uwagę podstawowe kwestie. Najpierw musisz upewnić się, że jesteś w stanie spłacić pożyczkę. Oto sześć rzeczy, których szuka większość kredytodawców hipotecznych.

Twój kredytTwoja ocena kredytowa i raporty kredytowe zostaną sprawdzone przez pożyczkodawców. Jest to jedna z rzeczy, która określi, jaki rodzaj kredytu mieszkaniowego otrzymasz. Wpływa również na to, jakie oprocentowanie otrzymasz. Kredytodawcy hipoteczni wykorzystają je do oceny ryzyka pożyczenia pieniędzy na sfinansowanie domu. Pożyczkodawcy będą również przeglądać i przeglądać Twoją historię kredytową i płatniczą.

Twoje pozostałe długiUzyskanie kwalifikacji do kredytu hipotecznego nie oznacza, że ​​musisz mieć zerowe saldo na swoich kartach kredytowych. To – oznacza, że ​​zawdzięczanie mniej wierzycielom będzie lepsze. Pożyczkodawcy wykorzystają Twój stosunek długu do dochodu (DTI), aby upewnić się, że nie masz więcej długu, niż jesteś w stanie obsłużyć. Wskaźnik DTI jest miarą finansową, która porównuje kwotę zarobków z kwotą, którą jesteś winien. Limity DTI będą się różnić w zależności od rodzaju programu pożyczkowego, ale zwykle wynoszą od 43 do 50 procent.

Unikaj zaciągania nowych długów lub dokonywania dużych zakupów, dopóki nie sfinalizujesz umowy. Kredytodawcy hipoteczni ponownie przejrzą i sprawdzą raport kredytowy przed zamknięciem kredytu.

Twój miesięczny dochódAby osoba kwalifikowała się do jakichkolwiek pożyczek, zwłaszcza kredytów hipotecznych, pożyczkodawcy będą potrzebować dowodu dochodów. Pożyczkodawcy będą chcieli sprawdzić, czy masz stabilny dochód na podstawie informacji podatkowych przez dwa lata. Jeśli jesteś samozatrudniony, pożyczkodawcy sprawdzą Twój dochód brutto w zeznaniu podatkowym.

Twoje zatrudnienieTwoja historia zatrudnienia zostanie zweryfikowana. Brak stabilnej pracy przez ostatnie dwa lata może mieć wpływ na kwalifikowalność kredytu. Niektórzy pożyczkodawcy zadzwonią do Twojego obecnego pracodawcy, aby upewnić się, że nadal jesteś u niego zatrudniony. Sprawdzą również Twoje wynagrodzenie. Jeśli zmieniłeś pracę w ciągu ostatnich jednego lub dwóch lat, pożyczkodawcy mogą również skontaktować się z tymi pracodawcami.

Twoje istniejące zasobyPożyczkodawcy poproszą o wyciągi z konta bankowego. Będą również potrzebować wyciągów z rachunków inwestycyjnych. Ma to na celu upewnienie się, że masz pieniądze, o które się ubiegasz. Kredytodawcy hipoteczni sprawdzą, czy pieniądze są na Twoim koncie od kilku miesięcy. Będą również chcieli sprawdzić, czy masz jakieś rezerwy gotówkowe. Jeśli masz ostatnio duże depozyty, pożyczkodawcy również będą chcieli o nich wiedzieć.

ZaliczkaIstnieją programy pożyczek mieszkaniowych i hipotecznych, które nie wymagają wpłacania zaliczki. Możesz mieć więcej opcji, jeśli dostępna jest zaliczka. Potraktuj to jako inwestycję w kapitał własny domu. Jest wielu pożyczkodawców, którzy udzielają kredytów mieszkaniowych z niższą zaliczką. Pozwoli to sfinansować do 90 procent ceny zakupu. W większości przypadków pożyczkodawcy będą wymagać opłacenia ubezpieczenia hipotecznego, jeśli zapłacisz mniej niż 20 procent. Ubezpieczenie to uchroni pożyczkodawcę przed stratami w przypadku nie spłacenia kredytu hipotecznego.

Istnieje możliwość uzyskania pieniędzy od rodziny i znajomych na wpłatę zadatku. Będziesz musiał przedstawić pożyczkodawcom list podarunkowy, aby udowodnić, że pieniądze nie są pożyczką. Istnieją również inne programy pożyczek mieszkaniowych, które mają zasady dotyczące funduszy podarunkowych. Zapytaj pożyczkodawców o szczegóły na ten temat, starając się o kredyt hipoteczny.

Jeśli chcesz ubiegać się o kredyt hipoteczny, już dziś sprawdź Calcite Credit Union!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy