Mostostal Płock chce zwolnić 70 pracowników

Category: inne
Author:
27 lipca, 2020

# Dochodzi wypowiedź prezesa płockiego Mostostalu #

23. 07. Warszawa (PAP) – Mostostal Płock planuje od sierpnia 2013 r. do stycznia 2014 r. zwolnienia grupowe, które obejmą 70 pracowników a mianowicie poinformowała spółka w komunikacie. Zwolnienia mają objąć pracowników niezwiązanych bezpośrednio z produkcją.

W wydanym we wtorek komunikacie Mostostal Płock uzasadnił przeprowadzenie zwolnień grupowych „trudną sytuacją po branży budowlanej oraz koniecznością niezwłocznego uregulowania wielkości i struktury zatrudnienia do aktualnych wymogów procesów produkcyjnych jak i równiez organizacyjnych”.

Jakim sposobem podała spółka, informację na temat wszczęciu procedury zwolnień grupowych zarząd przekazał 23 lipca związkom zawodowym oraz Miejskiemu Urzędowi Pracy w Płocku. „Zwolnienie zbiorowe zarząd zamierza przeprowadzić w terminie od momentu 13 sierpnia 2013 r. do 31 stycznia 2014 r. jak i równiez obejmie to siano grupę 70 pracowników” a mianowicie poinformował Mostostal Płock.

Prezes spółki Wiktor Guzek powiedział PAP, że grupa 70 osób z procedury zwolnień grupowych a mianowicie poza kilkoma, które nabyły lub nabędą uprawnienia emerytalne – zawiera pracowników „nie bezpośrednio produkcyjnych”. Podkreślił, że planowane zwolnienia grupowe nie zaakceptowac mają większego wpływu dzieki wielkość sprzedaży spółki. „To są ekipy nieprodukcyjne, jakim sposobem np. posiadacza auta, pracownicy umysłowi, pracownicy obsługi, czy magazynowi” – wyjaśnił. Przyznał, że planowane zwolnienia związane są z działaniami oszczędnościowymi.

Guzek zaznaczył, że głównym tematem spółki nie wydaje sie byc brak zleceń w ogóle, ale deficyt ich ciągłości. „Kończy się robota, jest w mozliwosci druga, ale tworzą się luki między tymi dużymi robotami i to nasza firme najbardziej boli. Nie ma lekkich zleceń, którymi zawsze uzupełnialiśmy czekanie na duże zlecenia” – dodał prezes Mostostalu Płock.

Według niego sprawa w branży budowlanej powinna poprawić się od 2014 r. „Perspektywa od 2014 r. wydaje sie, zakładając, że program dużych inwestycji po energetyce ruszy. Na to liczymy” – ocenił Guzek.

Mostostal Płock działa od 1963 r., gdy powstało Płockie Przedsiębiorstwo Konstrukcji Stalowych i Urządzeń Przemysłowych, produkujące na potrzeby budowanych wówczas w Płocku Mazowieckich Zakładów Rafineryjno-Petrochemicznych – obecnie PKN Orlen.

Po 1993 r. Płockie Przedsiębiorstwo Konstrukcji Stalowych i Urządzeń Przemysłowych przekształcone zostało w spółkę akcyjną Mostostal Płock. W 1998 r. Mostostal Płock zadebiutował na giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 1999 r. spółka weszła do ekipy kapitałowej Mostostalu Warszawa.

Mostostal Płock produkuje konstrukcje, instalacje i zbiorniki przemysłowe. (PAP)

mb/ pel/ pad/