Magellan chce utrzymać w 2012 r. dynamikę wyników pienieznych

Magellan chce utrzymać w 2012 r. dynamikę wyników pienieznych
Category: gielda
Author:
27 lipca, 2020

*Magellan chce powtórzyć w 2012 r. dynamikę wyników finansowych z 2011 roku. Spółka nie patrzy powodów sluzace do dalszego spadku marż, chce rozwijać działalność spółki zależnej MedFinance i segment związany z finansowaniem samorządów oraz nadal wstrzymuje ekspansję w nowe rynki zagraniczne. *

Zarząd Magellana potrzebuje pozostawić po spółce zysk wypracowany w 2011 r. – poinformowali na rady przedstawiciele spółki.

_ a mianowicie Rynek zapewnia szanse na powtórzenie tych dynamik (wyników finansowych z 2011 r. ) po bieżącym roku i my chcielibyśmy halasuje powtórzyć _ – powiedział prezes spółki Krzysztof Kawalec.

W 2011 r. zysk netto ekipy Magellan wyniósł 30, 45 mln zł i był o 30 proc. wyższy od wyniku ubiegłorocznego. Skonsolidowany zysk sprawny był w ubiegłym r. lepszy od czasu wyniku zbytnio 2010 r. o 29 proc. jak i równiez osiągnął wartość 38, 66 mln zł, a przychody grupy wzrosły w tym sezonie o 37 proc. rdr do 90, 62 mln zł. Prezes Magellana poinformował, że zarząd spółki zarekomendował zatrzymanie zysku za 2011 r. po spółce.

_ – Jest to zbieżne sposród oczekiwaniami akcjonariuszy. W ciągu ostatnich kilku lat wlasny zysk rósł średnio rocznie o przeszlo 20 proc., mamy też bardzo dobre wskaźniki zwrotu z kapitału. Dodatkowo zatrzymanie zysków podnosi te kapitały, co nie jawi sie byc bez znaczenia gwoli naszego oplacania _ a mianowicie wyjaśnił. Kawalec poinformował poza tym, że nie zaakceptowac widzi zasadach dla spadku w 2012 r. marż realizowanych za posrednictwem spółkę.

_ – Marże spadły przy zeszłym r. w wyniku wzrostu rynku jak i równiez wzrostu rywalizacji. Obecnie są one w stopniu adekwatnym jak i równiez nie widzę podstaw az do dalszego obniżania rentowności, lecz pozostaje pani wynikiem gry rynkowej i nie możemy jej wraz z góry ustalić _ – wyjaśnił.

W 2011 r. rentowność brutto na sprzedaży Magellana spadła o 9 p. p. do 63, 6 proc. Rentowność operacyjna obniżyła się natomiast w tym okresie na temat 2, 5 p. p. do 42, 7 proc., a na temat 2 p. p. spadła rentowność netto spółki, osiągając poziom 33, 6 procenta.

Prezes dodał, że Magellan oczekuje przy 2012 r. dalszego wzrostu wyników spółki zależnej MedFinance oraz działalności polegającej dzieki finansowaniu sektora samorządowego. Spółka spodziewa się wzrostu udziału tego drugiego segmentu przy kontraktacji grupy powyżej obecnych 5 proc. i podtrzymuje chęć powtykania MedFinance na rynek NewConnect.

_ a mianowicie Ten rynek odpowiadał przy 2011 r. za 5 proc. naszej kontraktacji. Zobaczymy przed nim perspektywy wzrostu i myślę, że przy 2012 r. ten udział wzrośnie _ – powiedział Kawalec.

_ – Wciaz chcemy wprowadzić MedFinance na NewConnect. Nie zaakceptowac chcielibyśmy przy tym jednak rozwadniać się bardziej niż o 10 proc. Myśleliśmy o pozyskaniu w branzy do piec mln zł _ – dodał. W 2011 r. zysk netto MedFinance wyniósł 700 tys. złotych.

Notowania spółek na GPW

Indeksy GPW w

Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock. pl