Lokata w ó jest w tym momencie zbyt ryzykowna?

Category: waluty
Author:
27 lipca, 2020

*Decyzja chińskiego funduszu rządowego China Investment Corporation, aby wstrzymać się sposród zakupami europejskich obligacji po obawie na temat eskalację kryzysu, może być poważnym sygnałem ostrzegawczym dla euro-decydentów. *

Zwłaszcza, że banki w zasadzie wykorzystały możliwości użycia środków sposród pożyczek LTRO z ECB – w przypadku hiszpańskich instytucji na większe zakupy nie pozwalają zwyczajnie wymogi związane ze wskaźnikami adekwatności kapitałowej.

Z kolei wiecej spekulacyjnie nastawieni inwestorzy nie będą pchać się w coś, jak nie zapewnia aż faktycznie dużych stóp zwrotu, natomiast wiąże się z raz za razem większym ryzykiem. To może być istotny czynnik, który negatywnie zaważy na notowaniach euro w najbliższych tygodniach.

Dzisiaj rano europejski dług pozostał stabilny, ale nie jest to dobra dane biorąc pod spodem uwagę duze ruchy które to miały miejsce wczoraj – mocno po górę poszły rentowności obligacji hiszpańskich jak i równiez włoskich, natomiast w dół papierów niemieckich – to klasyczna alokacja ryzyka w obliczu piętrzących się zagrożeń dla strefy ó. Wczoraj wieczorowa pora hiszpański rząd poinformował o zwiększeniu udziałów w BFA-Bankia do 45 proc. na zasadzie konwersji wcześniejszej pożyczki o wartości 4, 47 mld EUR. Jak zaznaczył tamtejszy minister gospodarki to pierwszy chód, mający zapewnić stabilność tejze instytucji i całego sektora.

Czy BFA-Bankia będzie potrzebować kolejnego zastrzyku – od czasu kilku dzionki na rynku spekuluje się o kwocie rzędu 7-10 mld EUR? Więcej dowiemy się po jutrzejszym wystąpieniu przedstawienie premierowe Rajoya, który ma przedstawić plan ratowania sektora bankowego – jeszcze w środę pojawiły się, iż będzie on zakładał znalezienie za posrednictwem banki co najmniej 30 mld EUR pomocniczych kapitałów. Jedynie, czy tak łatwo będzie zdobyć owe fundusze? I

m większe będą trwogi o wykorzystanie publicznych pieniędzy, tym większą nerwowość będzie widać w dziedzinie długu – wspominałem w ten sposób w dawnych komentarzach. Klopoty Hiszpanii będą rozlewać się na inne PIIGSy będące w dużej grupie niebezpieczenstwa, czyli przede wszystkim Włochy i Portugalię.

Osobną sprawą wydaje sie byc kwestia grecka, gdzie konieczność przeprowadzenia pozostalych wyborów po czerwcu zdaje się być nagląca. Dzis rozpocznie się trzecia misja powołania rządu, po tym jak nie zaakceptowac udało się to szefom Nowej Demokacji i calkiem lewicowej SYRIZY. Podejmie się jej szef PASOK, Ewangelos Wenizelos, który na pewno zostałby dobrze przyjęty przez rynki finansowe, gdyby został premierem.

Ale to niemożliwe – zobaczymy, dlatego tylko uklad wypowiedzi mających poprawić notowania PASOK zanim czerwcowym rozdaniem. O greckim politycznym pacie pisałem przy ostatnich raportach – nie istnieje żadnej gwarancji, iż sprawa zmieni się w czerwcu. Inwestorzy to wiedzą i zdają sobie sprawę wraz z tego, iż w takiej sytuacji społeczność międzynarodowa może zablokować dalszą pomoc finansową – wczoraj EFSF zgodził się wedlug sporych przepychankach wewnątrz (nie wszyscy byli za) wypłacić warunkowo 4, 2 mld EUR (pozostałe 1 mld EUR będzie przekazany później w zależności od rzeczywistych potrzeb).

Dzis w kalendarzu warto będzie zwrócić uwagę na posiedzenie Banku Wielkiej brytanii o godz. 13: 00 (brak wyborów o zwiększeniu programu QE może pomóc funtowi, jednak na krótko), a także szereg wiadomosci z USA. To dane o cotygodniowym bezrobociu (oczek. 369 tys. ), zas także deficycie handlowym za marzec (oczek. -50 mld USD) i dynamice wartosci eksportu jak i równiez importu – obie dane napłyną o godz. 14: 30.

Godzinę później zaplanowane jest wystąpienie szefa FED podczas corocznej konferencji bankowej w Chicago – scenariusz wskazuje w zagadnienia typowo branżowe, ale nie można zupełnie wykluczyć, iż Ben Bernanke nie dopowie czegoś na temat sprawy bieżącej. Niemniej wydaje się, że słowa członków FED będą mieć większy _ posłuch w dziedzinie _, dywanom bliżej będzie zaplanowanego na 19-20 czerwca posiedzenia FOMC.

Oto notowania na rynku eurodolara Dodaj diagramy do Twej strony internetowej

We wczorajszym komentarzu wskazywałem, iż powinno dojść do złamania strefy pomocy 1, 2945-65, co przy kolejnych godzinach rzeczywiście miało miejsce. Styl zycia się branzy dzisiaj rano (szczyt 1, 2968 i powrót w dół), pokazuje, że krótkie odbicie z stref 1, 2910 było standardowym ruchem powrotnym i czeka nas kolejna fala spadkowa. W niedawnych dniach dynamika ruchu nie była duża, teraz to może się zmienić. Wprawdzie można wskazać wsparcie przy okolicach 1, 2900-1, 2905, ale wydaje się, że jeszcze dzis spróbujemy przetestować okolice 1, 2875-1, 2880. Przedział, gdzie możemy zamknąć cały tydzień to jednej, 2810-50.

Porównaj na wykresach spółki jak i równiez indeksy Zglos wykresy az do Twojej witryny www