Limity depozytów ubezpieczeniowych FDIC: co powinieneś wiedzieć

17.02.2021
Category: Mieć Pewność

Aktualizacja: 5 października 2020 r.Robert Farrington

Istnieją tysiące produktów i usług finansowych, a my wierzymy, że pomogą Ci zrozumieć, które z nich są najlepsze dla Ciebie, jak to działa i czy faktycznie pomoże Ci osiągnąć Twoje cele finansowe. Jesteśmy dumni z naszych treści i wskazówek, a informacje, które udostępniamy, są obiektywne, niezależne i bezpłatne.

Ale musimy zarabiać pieniądze, aby opłacić nasz zespół i utrzymać tę stronę internetową! Nasi partnerzy wynagradzają nas. TheCollegeInvestor.com ma powiązania reklamowe z niektórymi lub wszystkimi ofertami zawartymi na tej stronie, co może mieć wpływ na to, jak, gdzie i w jakiej kolejności mogą pojawiać się produkty i usługi. College Investor nie obejmuje wszystkich firm ani ofert dostępnych na rynku. A nasi partnerzy nigdy nie mogą nam zapłacić za zagwarantowanie korzystnych recenzji (a nawet za recenzję ich produktu).

Aby uzyskać więcej informacji i pełną listę naszych partnerów reklamowych, zapoznaj się z pełną informacją dotyczącą reklam. TheCollegeInvestor.com dokłada wszelkich starań, aby informacje były dokładne i aktualne. Informacje zawarte w naszych recenzjach mogą różnić się od tych, które znajdziesz, odwiedzając instytucję finansową, usługodawcę lub witrynę internetową konkretnego produktu. Wszystkie produkty i usługi są prezentowane bez gwarancji.

Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) powstała w 1933 r. Na mocy ustawy o bankowości z tego samego roku. Utworzenie FDIC było odpowiedzią na wiele banków, które upadły podczas Wielkiego Kryzysu.

FDIC stała się niezależną korporacją rządową na mocy ustawy o bankowości z 1935 r.

Rolą FDIC jest pokrywanie do pewnego limitu depozytów bankowych ubezpieczonych przez FDIC w przypadku upadłości banku.

To jest to, z czego to wiesz – ma chronić twoje pieniądze, jeśli bank upadnie. Limity wpłat FDIC stały się popularnym tematem wraz z rozwojem banków internetowych i hybrydowych kont bankowych. Czy Twoje pieniądze są bezpieczne? Oto, co musisz wiedzieć!

Limity ubezpieczenia

Ubezpieczenie FDIC obejmuje depozyty w bankach posiadających ubezpieczenie FDIC. Ze strony internetowej FDIC depozyty obejmują:

 • Sprawdzanie kont
 • Rachunki z możliwością negocjacji zleceń wypłaty (NOW)Konta oszczędnościoweRachunki depozytowe rynku pieniężnego (MMDA)Lokaty terminowe, takie jak certyfikaty depozytowe (CD)Czeki kasjerskie, przekazy pieniężne i inne dokumenty urzędowe wydane przez bankStandardowe ubezpieczenie depozytów FDIC obejmuje ochronę do 250 000 USD na deponenta, na bank ubezpieczony przez FDIC, na kategorię własności. Ten limit dotyczy całości wszystkich depozytów posiadanych przez właściciela konta.

  Jeśli masz wiele kont, są one sumowane i ubezpieczane do limitu. Na przykład, jeśli masz konto o wartości 100 000 USD, konto o wartości 150 000 USD i konto o wartości 50 000 USD, co daje łącznie 300 000 USD, tylko 250 000 USD będzie ubezpieczonych.

  Jeśli masz konto wspólne (np. Ze współmałżonkiem), Twój limit jest łączony – czyli 500 000 $.

  Ubezpieczenie FDIC obejmuje dochody z depozytów, przy założeniu, że całkowita wartość konta nie przekracza limitu ubezpieczenia 250 000 USD. Jeśli masz 200 000 $ na koncie, na którym zarobiłeś 5 000 $, całe 205 000 $ jest ubezpieczone, ponieważ nie przekracza limitu 250 000 $.

  Aby lepiej zrozumieć różne scenariusze, którymi objęte są depozyty, sprawdź ten interaktywny wykres dostarczony przez FDIC. Dodatkowo możesz skorzystać z elektronicznego kalkulatora ubezpieczenia depozytów FDIC (EDIE). EDIE umożliwia wprowadzenie określonych depozytów i pokazuje kwoty, które są ubezpieczone przez FDIC.

  Aby otrzymać ubezpieczenie FDIC, wystarczy zdeponować środki w banku ubezpieczonym w FDIC i na jednym z typów kont wymienionych powyżej. Aby uzyskać ubezpieczenie, nie trzeba wypełniać wniosku.

  Bardzo ważne jest, aby bank posiadał ubezpieczenie FDIC, aby uzyskać jakąkolwiek ochronę. Aby dowiedzieć się, czy bank ma ubezpieczenie FDIC, sprawdź, czy jest obecna pieczęć FDIC, która zwykle znajduje się na drzwiach banku, lub zapytaj przedstawiciela banku. Możesz także użyć narzędzia BankFind FDIC.

  Czego nie obejmuje

  Tylko produkty depozytowe są objęte ubezpieczeniem FDIC. Następujące typy kont nie są objęte:

  • Inwestycje w akcje
  • Inwestycje w obligacjeFundusze inwestycyjnePolisy na życieRentyMiejskie papiery wartościoweSkrytki depozytowe lub ich zawartośćAmerykańskie bony skarbowe, obligacje lub weksleMożesz zobaczyć tabelę porównawczą tutaj. Co to oznacza dla Twojego 401 (k)? Będzie to zależeć od tego, co jest w 401 (k). Czy istnieje składnik rynku pieniężnego lub pieniężnego 401 (k)? Jeśli tak, te aktywa mogą być objęte ubezpieczeniem, ale skontaktuj się z administratorem 401 (k), aby się upewnić (i mogą być objęte przez inną organizację zwaną SIPC).

   W przypadku osób posiadających ponad 250 000 USD kwalifikujących się środków, pozostawienie ich w jednym banku przekroczy limit ubezpieczenia. Ale są sposoby na obejście tego limitu. Większość obejmuje dystrybucję środków do wielu banków, z których każdy wynosi maksymalnie 250 000 USD. Oznacza to, że osoba dysponująca milionem dolarów może rozdzielić środki na cztery banki, aby uzyskać pełną ochronę.

   „Jeśli chciałbyś to zrobić bezpośrednio w banku, musiałbyś założyć konta z różnymi tytułami lub umieścić swoje fundusze dosłownie w różnych bankach – mówi Erik Lind, wiceprezes ds. Produktów do zarządzania gotówką w Fidelity Investments.

   „Wygodniejszym sposobem uzyskania rozszerzonego zakresu ochrony może być otwarcie jednego konta u dostawcy usług brokerskich, który może automatycznie kaskadować Twoje aktywa w całym zasięgu sieci bankowej, zamiast posiadania oddzielnych depozytów w banku lub wielu bankach – mówi Lind.

   Konta te nazywane są kontami zarządzania gotówką, a Fidelity oferuje świetne konto, które znajdujemy na naszej liście najlepszych bezpłatnych kont czekowych.

   Co się dzieje z moimi pieniędzmi, gdy bank upada?

   Banki, choć rzadko, upadają. Jeśli bank ubezpieczony przez FDIC zawiedzie, a twoje pieniądze znajdują się na ubezpieczonym koncie, możesz mieć pewność, że jesteś objęty ochroną do 250 000 $. Posiadacze kont są ubezpieczeni w dolarach za dolary. Deponenci otrzymują zwykle ubezpieczenie w ciągu kilku dni roboczych po zamknięciu banku, a często do następnego dnia roboczego.

   Deponenci mogą otrzymać ubezpieczenie w przypadku upadku banku na dwa sposoby:

   1. FDIC przenosi wszystkie ubezpieczone rachunki w banku, który upadł, do innego banku ubezpieczonego przez FDIC.
   2. FDIC wysyła posiadaczom rachunków czek odpowiadający wartości ich ubezpieczonego konta.W przypadku niektórych bardziej złożonych typów rachunków, takich jak fundusze powiernicze i rachunki otwierane przez brokera będącego stroną trzecią, mogą wystąpić opóźnienia. Konta te wymagają dalszej analizy, aby określić, jaka kwota podlega ubezpieczeniu.

    FDIC stanie się syndykiem upadłego banku i sprzeda jego aktywa. W przypadku deponentów, których wartość konta przekracza 250 000 USD, dochody z aktywów banku są wykorzystywane do spłaty środków nieubezpieczonych. Chociaż sprzedaż wszystkich aktywów upadłego banku może zająć lata. Jest również mało prawdopodobne, aby ci deponenci otrzymali 100% swoich nieubezpieczonych środków.

    Końcowe przemyślenia

    Sprawdzając nowy produkt bankowy, upewnij się, że rozumiesz, czy Twój depozyt jest ubezpieczony, czy nie. Polegamy na bankach, aby nasze pieniądze były bezpieczne. Tym różnią się od produktu inwestycyjnego.

    Twoje konto bankowe nie powinno stracić na wartości w wyniku zarządzania organizacją. Dlatego istnieje FDIC. Upewnij się, że wiesz, czy Twoje pieniądze są chronione.

    Robert Farrington jest America’s Millennial Money Expert® i America’s Student Loan Debt Expert , a także założycielem The College Investor, strony poświęconej finansom osobistym, której celem jest pomoc millenialsom w uniknięciu zadłużenia z tytułu kredytów studenckich, aby zacząć inwestować i budować bogactwo na przyszłość. Możesz dowiedzieć się więcej o nim na stronie z informacjami lub na jego osobistej stronie RobertFarrington.com.

    Regularnie pisze o inwestowaniu, zadłużeniu z tytułu kredytów studenckich i ogólnych tematach dotyczących finansów osobistych skierowanych do każdego, kto chce zarabiać więcej, wyjść z długów i zacząć budować bogactwo na przyszłość.

    Był cytowany w najważniejszych publikacjach, w tym w New York Times, Washington Post, Fox, ABC, NBC i nie tylko. Jest także stałym współpracownikiem Forbesa.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy