Lepper na razie nie zagrozi złotemu

Category: waluty
27 lipca, 2020

Początek swiezego tygodnia nie przynosi większych zmian przy poziomie złotego względem piątkowego zamknięcia. Na temat godz. dziewiec: 28 za jedno euro płacono 3, 9320 zł, a zbytnio dolara trzech, 0660 zł.

Udzialowcy na razie nie przejęli się zbytnio potencjalnym kryzysem przy koalicji rządowej, a który ma związek z osobą szefa sejmowej komisji rolnictwa, Wojciecha Mojzesowicza. W weekend partia Andrzeja Leppera zgłosiła wniosek o swoim odwołanie, dzieki co nie zaakceptowac chce zbytnio zgodzić się PiS. Dodatkowo partia Jarosława Kaczyńskiego zagroziła, iż złożenie takiego moralu i wspólne głosowanie Samoobrony z opozycją, będzie oznaczać koniec koalicji i wcześniejsze wybory. Pomimo takich „gróźb” Andrzej Lepper nie pragnie ustąpić, chociaż jak daje nie zależy mu w zerwaniu koalicji. Czy zatem szef Samoobrony nadal pragnie coś „ugrać” przed wyborami samorządowymi jak i równiez pokazać swoją niezależność od PiS? Wedlug nas prawdopodobieństwo wcześniejszych wyborów nie jest jeszcze zbyt duże, lecz ostatnie zamieszanie źle wróży pracom morzem przyszłorocznym budżetem, które już za kilka tygodni ruszą pełną parą.

Na dzis nie zostały zaplanowane żadne publikacje informacji makro, zas z racji święta w Uk nieaktywni będą także inwestorzy z Londynu. Uwaga sektorze skupi się tym samym w naszej polityce, a także zachowaniu się rynku EUR/USD. Naszym zdaniem jezeli perspektywy w dalszą część tygodnia nie pozostają najlepsze, o tyle obecnie można spodziewać się nieznacznego umocnienia złotego. Okolice 3, 9400-3, 9450 na EUR/PLN można wykorzystywać do sprzedaży z zamyslem do 3, 92. W sytuacji USD/PLN jest to rejon trzech, 08-3, 0850 z obiektem do trzech, 0550-3, 06. Zakupy walut obcych za złote sugerowalibyśmy wówczas po osiągnięciu w/w poziomów docelowych.

Rynek międzynarodowy

Piątkowe wystąpienie szefa FED na forum po Jackson Hole nie rozwiązało wątpliwości sektorze. Ben Bernanke skupił się na kwestiach związanych wraz z globalizacją pomijając kwestie związane z bieżącym stanem ekonomii i stopniem stóp procentowych. Tymczasem w branzy wciąż widoczne są „wątpliwości” po wtorkowym wystąpieniu Michaela Moskowa wraz z FED. Przypomnijmy, iż zasugerował on, że bank kierowniczy powinien rozważyć dalsze podwyżki stóp procentowych w kontekście utrzymującej się nadal szlachetnej inflacji. Emituje się, że kluczem mogą okazać się publikowane jutro zapiski wraz z ostatniego sierpniowego posiedzenia FED, podczas którego po raz pierwszy od momentu ponad dwóch lat nogi procentowe pozostały na niezmienionym poziomie. Swoja droga można się zacząć zastanawiać, czy będą one rzeczywiście tak „gołębie” jak się tego wypatruje. Poza tym najbliższy tydzień będzie obfitował po wiele albumów tematycznych danych makroekonomicznych z AMERYCE, a także strefy euro (w naszym posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego w czwartek).

Dzisiaj notatka rynku skupi się w danych sposród Eurostrefy. Na temat godz. 10: 00 zamieszczone zostaną informacje o podaży pieniądza M3 w zonie euro, która w lipcu według szacunków mogła wynieść 8, 3 proc. r/r wobec jedenastu, 5 proc. r/r wcześniej. Jeżeli tak się stanie to będzie kolejny dowód dla Europejskiego Banku Kierowniczego, aby rozważył skalę ewentualnych podwyżek stóp procentowych przy perspektywie az do końca roku kalendarzowego.

Z racji niedostatku aktywności inwestorów z Londynu i ilości publikacji informacji makro, zmienność EUR/USD może być mniejsza niż zazwyczaj. Niemniej jednak kształt piątkowej świecy sugeruje, iż jest jeszcze nieznaczne pole do wzrostów EUR/USD w kierunku 1, 2830-40. O godz. 9: 29 za 1 euro płacono 1, 2814 dolara w stosunku do 1, 2752 podczas piątkowego zamknięcia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy