Kredyt emerytalny

17.02.2021
Category: Możesz Otrzymać

Musisz mieszkać w Anglii, Szkocji lub Walii i osiągnąć wiek emerytalny, aby kwalifikować się do kredytu emerytalnego.

Jeśli jesteś parą, możesz zacząć otrzymywać dodatek emerytalny, jeśli:

 • Ty i Twój partner osiągnęliście wiek emerytalny
 • jeden z was pobiera zasiłek mieszkaniowy dla osób powyżej wieku emerytalnegoTwoim partnerem jest Twój mąż, żona lub partner (jeśli z nimi mieszkasz) lub inna osoba, z którą mieszkasz, tak jakbyś był żonaty.

  Jeśli otrzymałeś już kredyt emerytalny i jesteś parą

  Będziesz nadal otrzymywać dodatek emerytalny, jeśli otrzymałeś go przed 15 maja 2019 r., Nawet jeśli twój partner nie osiągnął wieku emerytalnego. Jeśli Twoje uprawnienie wygasa z jakiegokolwiek powodu, na przykład zmieni się Twoja sytuacja, nie możesz zacząć go ponownie otrzymywać, chyba że Ty (lub Twój partner) kwalifikujesz się na mocy nowych zasad.

  Jeśli otrzymałeś już kredyt emerytalny i jesteś singlem

  Przestaniesz otrzymywać dodatek emerytalny, jeśli zaczniesz mieszkać z partnerem, który nie osiągnął wieku emerytalnego. Możesz zacząć otrzymywać ją ponownie, gdy Twój partner osiągnie wiek emerytalny.

  Kredyt oszczędnościowy

  Możesz zacząć otrzymywać Kredyt Oszczędnościowy tylko wtedy, gdy Ty (i Twój partner, jeśli go posiadasz) osiągnęliście wiek emerytalny przed 6 kwietnia 2016 r.

  Jeśli Twój partner nie osiągnął wieku emerytalnego przed 6 kwietnia 2016 rJeśli otrzymujesz Kredyt Oszczędnościowy przed 6 kwietnia 2016 r., Będziesz go nadal otrzymywać, o ile nie ma przerw w uprawnieniu.

  Jeśli z jakiegokolwiek powodu przestaniesz kwalifikować się do kredytu oszczędnościowego, nie będziesz mógł go ponownie otrzymać.

  Obliczanie dochodów

  Kiedy ubiegasz się o dodatek emerytalny, Twój dochód jest obliczany. To zawiera:

  • Emerytura państwowa
  • inne emeryturywiększość świadczeń z zabezpieczenia społecznego, na przykład zasiłek dla opiekunówoszczędności, inwestycje powyżej 10000 GBP – w przypadku tych 1 GBP liczy się na każde 500 GBP lub część 500 GBPzyskiJeśli masz prawo do emerytury prywatnej lub emerytury zakładowej, kwota, której spodziewałbyś się otrzymać, jest obliczana jako dochód od dnia, w którym byłeś w stanie ją otrzymać, gdybyś się o nią ubiegał.

   Nie uzyskasz korzyści z odroczenia emerytury państwowej, jeśli ty lub twój partner jesteście na kredytach emerytalnych, na przykład nie zgromadzicie dodatkowej emerytury państwowej lub ryczałtu za odroczenie emerytury państwowej. Podczas ustalania, czy możesz otrzymać dodatek do renty, dochód, jaki uzyskasz z emerytury państwowej, jest uwzględniany niezależnie od tego, czy się o nią ubiegasz, czy nie.

   Kalkulacja nie obejmuje:

   • Dodatek pielęgnacyjny
   • Świąteczny bonusRenta inwalidzkaOsobista płatność niezależnaZasiłek mieszkaniowyObniżka podatku lokalnegoJeśli jesteś zarejestrowany w programie Self Assessment, musisz poinformować Pension Service, jaką kwotę podatku dochodowego spodziewasz się zapłacić w bieżącym roku podatkowym – ma to wpływ na wysokość przyznanego kredytu emerytalnego.

    Kredyt emerytalny w przypadku opuszczenia Wielkiej Brytanii

    Opuszczenie Wielkiej Brytanii (Anglii, Szkocji i Walii) na dowolny okres może wpłynąć na Twoje uprawnienia do kredytu emerytalnego. Zadzwoń na infolinię przed wyjazdem.

    Nie możesz otrzymać kredytu emerytalnego, jeśli opuścisz Wielką Brytanię na stałe.

    Infolinia Pension Service

    Telefon: 0800 731 0469

    Telefon tekstowy: 0800 169 0133

    Relay UK (jeśli nie słyszysz ani nie rozmawiasz przez telefon): 18001, a następnie 0800 731 0469 od

    poniedziałku do piątku, od 9:30 do 18:00

    Dowiedz się o kosztach połączeń

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy