KGP: narkotyki znalezione dzieki Śląsku miały trafić sluzace do Europy Zachodniej

Category: odmienne
27 lipca, 2020

# dochodzi wiadomosc ze śląskiej policji, m. in. poswiadczenie, że to kokaina #

dwadziescia. 04. Katowice (PAP) – Narkotyki wydobyte w transporcie bananów przez pracowników jednej z necie hipermarketów przypuszczalnie miały trafić do Swiata Zachodniej a mianowicie wynika ze wstępnych ustaleń CBŚ. Ogólem na Śląsku przechwycono sto kg kokainy o czarnorynkowej wartości dwadziescia mln zł.

Jak poinformował w piątek PAP rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski, narkotyki ukryte były w paczkach w transporcie bananów wraz z Ameryki Południowej.

„Paczki z białym proszkiem odkryli podwladni magazynów hipermarketu. Najpierw zabezpieczono 18 kg białego proszku w skladzie w Katowicach, później nastepne 87 kg w Raciborzu i Mikołowie” – dodał Sokołowski.

Zaznaczył, że narkotyki miały przypuszczalnie trafić sluzace do krajów Swiata Zachodniej, w którym miejscu ich koszt jest wyższa. „Trwają badania, które mają potwierdzić, jakie mozliwosci to zbytnio narkotyki. Przypuszczalnie chodzi aczkolwiek o kokainę. Szacujemy, że jej wartość to dwadziescia mln zł” – dodał Sokołowski.

Śląska policja po wydanym wedlug południu komunikacie poinformowała bez zadnych watpliwosci, że niewatpliwie chodzi o kokainę. Na znalezieniu czolowej partii narkotyków i danych od pracowników sklepu narkotyki zabezpieczyli policjanci z wydziału antynarkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

„Następnie sprawą zajęli się oficerowie Srodkowego Biura Śledczego, którzy pod spodem nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice-Zachód rozpoczęli śledztwo. W działaniach uczestniczyli policjanci z miejscowych komend a takze funkcjonariusze Izby Celnej w Katowicach” – podał zespół prasowy śląskiej policji.

To pierwsza naprawde duża ilość kokainy zabezpieczona na Śląsku. Jej wartość na czarnym rynku szacowana jest na blisko 20 milionów złotych. Jak podała śląska policja, śledczy ustalili, że narkotyki trafiły przez nowy kanał przerzutowy z Ameryki Południowej do Europy Zachodniej.

Według nieoficjalnych danych PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy, policjanci podejrzewają, że narkotyki trafiły do Polski przez pomyłkę. Transport – według nich – miał od razu trafić sluzace do Europy Zachodniej.

„Nie mogę ujawnić żadnych szczegółów. W tym momencie najważniejsze są dla nas reakcji na zapytania, kto był nadawcą jak i równiez kto miał być odbiorcą tego transportu” – dodał Sokołowski.

Sposród nieoficjalnych informacji wynika, że narkotyki znaleziono w pisemkach sieci hipermarketów Auchan.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego oceniają sprawę jako rozwojową. (PAP)

pru/ kon/ mtb/ itm/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy