Jakiej zdolności kredytowej potrzebujesz, aby wynająć samochód?

17.02.2021
Category: Limitu Kredytowego

Ocena kredytowa 680 lub wyższa może zapewnić dobre oferty leasingu samochodu. Pożyczkodawcy biorą również pod uwagę dochody i inne czynniki.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Leasing samochodu zamiast kupowania może oznaczać niższe płatności, ale czy Twoja zdolność kredytowa stanie na przeszkodzie?

Według biura kredytowego Experian klienci rozpoczynający nowy najem w trzecim kwartale 2019 roku mieli średnią ocenę kredytową 725.

Nadal jest nadzieja, jeśli Twój wynik jest niższy: raport mówi, że około 22% nowych leasingu samochodów trafiło do klientów z wynikami poniżej 660.

Dowiedz się, gdzie stoi Twój kredytSprawdź swoją zdolność kredytową za darmo. Twoje informacje są aktualizowane co tydzień, aby pomóc Ci śledzić postępy.

Wymagania dotyczące dzierżawy są różne

Podobnie jak w przypadku kredytów samochodowych, najlepsze oferty leasingu trafiają do osób, które wykazują najmniejsze ryzyko, że nie zapłacą zgodnie z obietnicą.

Niezależnie od tego, czy jest to leasing, czy pożyczka, Twoja ocena kredytowa ma istotne znaczenie dla uzyskania finansowania. Ale biuro finansowe weźmie również pod uwagę twoje dochody, istniejące zobowiązania płatnicze i historię obsługi zadłużenia. Wymagania dotyczące dzierżawy różnią się w zależności od producenta samochodu i zmieniają się w zależności od warunków rynkowych.

Wynik 680 punktów zapewnia dobrą linię podziału pozwalającą zrozumieć, czego się spodziewać, mówi Scot Hall, wiceprezes wykonawczy ds. Operacyjnych Swapalease, rynku leasingu samochodów. Inni eksperci są zgodni.

Wielu pożyczkodawców korzysta z ocen kredytowych specyficznych dla samochodów, które w większym stopniu wpływają na wcześniejsze spłaty kredytu samochodowego.

»ZAREJESTRUJ SIĘ: Uzyskaj darmowy wynik kredytowy i monitoruj swoje postępy

Jeśli Twój wynik kredytowy wynosi 680 lub więcej

Najłatwiej będzie Ci wynająć w wielu miejscach i prawdopodobnie uzyskasz atrakcyjną ofertę widoczną w reklamach. Kiedy uzyskasz zgodę na dzierżawę, prawdopodobnie będziesz mieć miejsce na dostosowanie umowy – na przykład o 0 USD w zamian za wyższe miesięczne płatności.

Podstawowa umowa oferowana dla określonej marki i modelu jest generalnie jednakowa we wszystkich regionach, a pożyczkodawcą jest zazwyczaj ramię producenta samochodów (na przykład Toyota Financial Services).

Możesz znaleźć specjalne oferty na określone modele, kupując leasing samochodu. Jeśli wybierasz jedną z podobnych umów najmu, wybierz dealera, który cieszy się dobrą opinią i oferuje dobrą obsługę – radzi Matt Jones z witryny sklepów motoryzacyjnych Edmunds.com.

Jeśli twoja ocena kredytowa jest niższa niż 680

Leasing staje się nieco trudniejszy na niższych poziomach wyników.

Prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić więcej przy podpisywaniu umowy, a być może będziesz musiał płacić więcej co miesiąc; Jones mówi, że może to być zaledwie 10 dolarów lub nawet 125 dolarów. Mimo to, mówi, raty leasingowe są często niższe niż raty kredytu na zakup tego samego samochodu.

Możesz również nie być w stanie wydzierżawić dokładnie takiego modelu, jaki chciałeś, na warunkach, do których się kwalifikujesz. Miej kilka opcji tworzenia kopii zapasowych, z których byłbyś zadowolony, na wypadek, gdyby pierwszy wybór był poza zasięgiem.

Inną opcją wartą zbadania może być leasing używanego samochodu, choć wybór będzie ograniczony.

Kupno używanego samochodu może być łatwiejsze. Ocena kredytowa potrzebna do zakupu samochodu ma nieco więcej miejsca na wahania. Według Experian średni wynik dla osoby finansującej używany samochód na koniec września 2019 roku wyniósł 662.

Czy leasing samochodu buduje kredyt?

Leasing to inny sposób finansowania samochodu, w zasadzie kupno części okresu użytkowania samochodu, z której będziesz korzystać. Leasing samochodu może budować kredyt w taki sam sposób, jak kupowanie samochodu:

Historia płatności: Płacenie na czas jest najważniejszą rzeczą wpływającą na Twój kredyt, a brak płatności może spowodować gwałtowny spadek wyniku. Tak więc terminowa realizacja płatności jest niezbędna dla uzyskania dobrego wyniku.

Kombinacja kredytów: jeśli masz zarówno pożyczki, jak i karty kredytowe, jest to lepsze dla twojego wyniku niż posiadanie tylko jednego rodzaju kredytu. Kombinacja kredytów to niewielka część Twojej oceny kredytowej, ale jeśli chcesz wycisnąć z siebie każdy możliwy punkt, oprócz kredytu odnawialnego (karty kredytowe) pomocne może być posiadanie pożyczki ratalnej, takiej jak leasing samochodu.

Zanim pójdziesz na zakupy

Jeśli martwisz się, że kredyt nie zapewni Ci warunków leasingu, jakich oczekujesz, pracuj nad poprawą wyniku.

Jedna szybka metoda: zmniejsz wysokie salda na swoich kartach kredytowych do nie więcej niż 30% swojego limitu kredytowego – a niższe oznacza lepsze. Wykorzystanie kredytu ma duży wpływ na wyniki, a zmianę można zauważyć, gdy tylko obniży się saldo, a emitent zgłosi to do biur informacji kredytowej.

Płać każdy rachunek na czas, za każdym razem; historia płatności to kolejny istotny wpływ na Twoje wyniki

Sprawdź swoje raporty kredytowe pod kątem błędów, które mogą obniżać Twój wynik

Utrzymuj rachunki kredytowe otwarte, chyba że istnieje ważny powód do ich zamknięcia, na przykład opłata roczna

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy