Jakie mam pożyczki studenckie?

17.02.2021

Federalne programy pożyczek studenckich istnieją od dziesięcioleci. Na przestrzeni lat dodano wiele nowych programów, które stworzyły różne rodzaje pożyczek federalnych. Na przykład te programy utworzyły pożyczki bezpośrednie, pożyczki FFEL i pożyczki Perkins. Istnieje wiele różnych rodzajów pożyczek federalnych, więc nie czuj się źle, jeśli nie wiesz, jakie pożyczki masz. Jednak znajomość tych informacji jest bardzo ważna. Jeśli nie wiesz, jakie rodzaje pożyczek masz, możesz przegapić pomocne programy spłaty pożyczki uzależnione od dochodów, umorzenie pożyczki i rehabilitację pożyczki.

Departament Edukacji obsługuje National Student Loan Data System (NSLDS), który gromadzi dane osobowe wszystkich federalnych pożyczkobiorców pożyczek studenckich. Możesz użyć tego narzędzia, aby dowiedzieć się, jakie rodzaje federalnych pożyczek studenckich posiadasz.

Krok 1: Jak uzyskać dostęp do NSLDS

NSLDS ma kilka aspektów. Na potrzeby tego artykułu wybierz na stronie zakładkę „Przegląd pomocy finansowej. Aby uzyskać dostęp do NSLDS, będziesz potrzebować adresu e-mail i hasła. Jeśli logowałeś się wcześniej, ale minęło trochę czasu, NSLDS może zażądać zmiany hasła. Witryna nie pozwala na użycie tego samego hasła, co wcześniej.

Zachowaj ostrożność podczas wpisywania adresu e-mail i hasła. Jeśli trzykrotnie wprowadzisz zły adres e-mail i hasło, NSLDS zablokuje Ci dostęp do Twojego konta na 30 minut. Zablokowanie może uczynić ten proces bardzo irytującym. Upewnij się, że masz poprawny adres e-mail i hasło.

Możesz także kliknąć zakładki „Nie pamiętam hasła lub „Nie pamiętam nazwy użytkownika. Kliknięcie tych kart spowoduje wyświetlenie monitu o przesłanie hasła na adres e-mail lub numer telefonu podany w Ministerstwie Edukacji. Będziesz wtedy musiał wpisać kod potwierdzający i zresetować hasło. Jeśli masz pewność, że potrafisz zapamiętać szczegóły o sobie, możesz również odpowiedzieć na pytania zabezpieczające.

Po zalogowaniu się na stronie powinna pojawić się lista Twoich kredytów studenckich. Na przykład pokaże rodzaj pożyczki federalnej i czy jest dotowana, czy niesubsydiowana. NSLDS wskaże również kwotę pożyczki, saldo kapitału i pozostające do spłaty odsetki. Ponadto NSLDS wyświetli datę otrzymania pożyczki (jest to ważne).

Krok 2: Co mogę zrobić z tymi informacjami?

Kiedy nasi prawnicy zajmujący się kredytami studenckimi Neil S. Sader i Michael J. Wambolt napisali artykuł dla Primerus Paradigm Magazine , podkreślili, że wiedza o twoich pożyczkach studenckich jest ważniejsza niż to, co jesteś winien. Różne rodzaje pożyczek studenckich mają różne zasady spłaty, rehabilitacji i umorzenia pożyczki. Jeśli nie wiesz, jakie rodzaje pożyczek posiadasz, nie możesz sformułować strategii spłaty, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji.

Powiedzmy na przykład, że zostałeś zdegradowany w pracy i spadłeś na niepełny etat. Nagle nie stać Cię już na comiesięczne płatności. Zapisanie się do programu nastawionego na dochody ułatwiłoby comiesięczne płatności. Musisz jednak wiedzieć, jakie rodzaje pożyczek posiadasz, aby określić, czy kwalifikujesz się do tych programów.

Jeśli masz bezpośrednie pożyczki subsydiowane, możesz kwalifikować się do wielu programów spłaty uzależnionych od dochodów (IBR i REPAYE). Są to plany, które pozwalają ograniczyć miesięczne płatności do pewnego procentu dochodu. Jeśli jednak posiadałeś kwalifikujące się pożyczki FFEL, możesz kwalifikować się tylko do programu IBR.

Data otrzymania pożyczki jest również ważna w przypadku planów opartych na dochodach. W zależności od daty będziesz musiał płacić mniej więcej co miesiąc. Na przykład, jeśli zapisałeś się do programu IBR i otrzymałeś pożyczki bezpośrednie po 1 lipca 2014 r., Musiałbyś spłacać tylko 10 procent swojego dochodu uznaniowego na poczet kredytów studenckich każdego miesiąca. Jeśli otrzymałeś pożyczki przed tą datą, to musiałbyś spłacić 15 proc.

Plany zorientowane na dochody pozwalają również na umorzenie kredytu po określonej liczbie kolejnych płatności. Data otrzymania pożyczki będzie miała wpływ na umorzenie pozostałej kwoty. W przypadku pożyczkobiorców, którzy otrzymali pożyczki bezpośrednie po 1 lipca 2014 r., Pozostałe saldo umarza się po 20 latach kolejnych płatności. Pożyczkobiorcy, którzy otrzymali pożyczki bezpośrednie przed tą datą, otrzymują umorzenie pożyczki po 25 latach. Należy pamiętać, że ten przykład obejmuje tylko zasady, które generalnie dotyczą programu IBR. Inne plany oparte na dochodach mają inne zasady umorzenia pożyczek.

Zaczynam rozumieć, dlaczego informacje z NSLDS są tak ważne? Nie możesz stworzyć skutecznej strategii spłaty kredytu studenckiego, jeśli nie wiesz, kiedy otrzymałeś pożyczki lub jakie rodzaje pożyczek posiadasz. Inne zasady obowiązują również w przypadku pożyczek, z których finansowano studia magisterskie. To kolejny ważny czynnik do rozważenia.

Co jeszcze powinienem wiedzieć o NSLDS?

Szczerze mówiąc, ten artykuł może obejmować dziesiątki stron. Różne zasady dotyczące różnych typów pożyczek federalnych są wyczerpujące, a my tylko zarysowaliśmy powierzchnię. Omówiliśmy, w jaki sposób te informacje pomagają podczas zapisywania się do jednego z kilku planów nastawionych na dochody w trudnej sytuacji finansowej.

Nie można wystarczająco podkreślić, że NSLDS są przeznaczone do badania i rozwiązywania problemów związanych z kredytami studenckimi. Możesz jednak śledzić nasz cotygodniowy blog i comiesięczne aktualizacje biuletynów, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, co możesz zrobić z informacjami o kredytach studenckich.

W prawnicy kredytów studenckich Kansas City The SADER Kancelarii kredytobiorców może również pomóc z tego rodzaju problemami.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy