Jaki procent Twojego dochodu powinna wynosić spłata kredytu hipotecznego?

17.02.2021
Category: Przed Złożeniem

Jak dowiedzieć się, ile zostało na hipotece

Być może nie wkroczyłeś w dorosłość, ale oto jesteś i nie ma powrotu. Rozpocząłeś karierę, przestałeś spędzać czas w pubie ze znajomymi i osiadłeś w życiu. A teraz duży krok, czas kupić dom. Zrozumienie, jaka część Twojego dochodu może zostać przeznaczona na spłatę kredytu hipotecznego każdego miesiąca, pomoże Ci poczuć się pewniej, czy jesteś właścicielem domu do wynajęcia.

Przygotowywanie się

Kredytodawcy hipoteczni mają jedną obawę, jeśli chodzi o udzielenie ci kredytu na dom – twoją zdolność do spłaty. Podczas gdy twój wujek Joe może sympatyzować z twoją skłonnością do kart kredytowych, broker nie. Chce tylko dowodów, że jeśli przepchnie twoją pożyczkę, będziesz w stanie dokonać płatności.

Aby przygotować się na kredyt hipoteczny, spłać część swoich długów. Nie tylko pomaga to zakwalifikować się do pożyczki, ale także ułatwia comiesięczne spłacanie miesięcznych płatności w portfelu.

Dobrym sposobem, aby dowiedzieć się, czy będziesz w stanie dotrzymać zobowiązania hipotecznego, jest odkładanie kwoty, którą według Ciebie wydasz na kredyt hipoteczny. Jeśli potrafisz z powodzeniem odkładać płatność co miesiąc, jednocześnie wypełniając inne zobowiązania, z większym prawdopodobieństwem będziesz w stanie poradzić sobie ze spłatą domu.

Określanie magicznej liczby

Od 2010 r. Pożyczkodawcy nie chcą, aby spłata kredytu hipotecznego przekraczała 28 procent miesięcznego dochodu brutto. Twój dochód brutto to kwota, którą otrzymałeś przed potrąceniem jakichkolwiek podatków.

System używany do obliczania idealnej spłaty kredytu hipotecznego nazywa się wskaźnikiem początkowym.

Obliczanie płatności

Obliczając współczynnik front-end, pożyczkodawca bierze pod uwagę faktyczną spłatę kredytu hipotecznego, odsetki od spłaty, podatki od nieruchomości i ubezpieczenie właściciela domu. Suma tych czynników nigdy nie powinna przekraczać 28 procent dochodu przed opodatkowaniem każdego miesiąca.

Aby obliczyć maksymalną miesięczną spłatę kredytu hipotecznego, pomnóż swoją roczną pensję przez 0,28, a następnie podziel tę liczbę przez 12.

Zwiększenie współczynnika front-end

Możesz zwiększyć swój współczynnik front-end, zwiększając swoje dochody. Jeśli otrzymujesz alimenty lub alimenty na dziecko, możesz uwzględnić te płatności we wniosku o pożyczkę. Możesz pracować w drugiej pracy przez sześć miesięcy do roku przed złożeniem wniosku o pożyczkę, aby Twój ogólny dochód był wyższy. Wszystko, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje regularne, weryfikowalne dochody, pomoże zwiększyć współczynnik front-end.

Więcej artykułów

Czy dochód wpływa na oprocentowanie kredytu hipotecznego? →

Czy współsygnatariusz kredytu hipotecznego ma te same obowiązki? →

Dokonaj dodatkowych płatności za moją pożyczkę →

  • Bankrate.com: Ile domu możesz kupić?
  • University of Maryland: Co musisz wiedzieć o posiadaniu domu?Candace Webb pisze zawodowo od 1989 roku. Pracowała jako dziennikarka, a także współpracowała z gazetami metropolitalnymi, w tym „Tennessean. Pracowała również jako zastępca redaktora w magazynie „Nashville Parent. Webb posiada tytuł Bachelor of Arts w dziedzinie dziennikarstwa oraz nieletni w biznesie na Uniwersytecie Stanowym w San Jose.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy