Jaka zdolność kredytowa jest potrzebna do leasingu samochodu?

17.02.2021
Category: Miesięczna Rata

Leasing samochodu wydaje się idealnym sposobem, aby dostać się do samochodu swoich marzeń. Miesięczne raty leasingowe będą stanowić ułamek tego, co wydasz bezpośrednio na zakup samochodu, a wydasz mniej na konserwację. Ale jest tylko jeden problem. Twoja ocena kredytowa nie jest równa.

Czy to oznacza, że ​​Twoje szanse na uzyskanie akceptacji są niewielkie? Nie do końca. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Dlaczego punktacja kredytowa ma znaczenie

Nie potrzebujesz doskonałego kredytu, aby otrzymać pozwolenie na leasing samochodu. Ale im wyższy wynik, tym większe szanse na zatwierdzenie. Dlaczego tak? To wszystko kwestia ryzyka dla leasingodawcy.

Według Experian za drugi kwartał 2018 roku średnia ocena kredytowa w leasingu nowego samochodu wyniosła 722. Jeśli Twoja ocena kredytowa znajduje się na niższym końcu spektrum, jesteś postrzegany jako ryzyko kredytowe. A leasingodawca chce chronić swoje interesy finansowe.

Ocena kredytowa do leasingu samochodu

A więc o jaką zdolność kredytową powinieneś dążyć przed zakupem leasingu samochodu? Nie ma magicznej liczby, ale wszystko poniżej 680 może oznaczać więcej obręczy do przeskoczenia, aby uzyskać zatwierdzenie. Są szanse, że będziesz musiał przynieść więcej pieniędzy do stołu lub uzyskać znacznie wyższe oprocentowanie.

Ale jeśli masz minimalną zdolność kredytową 680 i masz stałe źródło dochodu, będziesz mieć dostęp do następujących korzyści:

 • Kwalifikacja do bardziej konkurencyjnych ofert najmu. Możesz nie otrzymać najniższej reklamowanej stawki, ale nie będziesz też musiał rozliczać się z oprocentowaniem subprime.
 • Niższa zaliczka. Oznacza to, że możesz trzymać w kieszeni więcej swoich ciężko zarobionych pieniędzy.Zwiększona siła nabywcza. Leasingodawca uwzględni kwotę miesięcznej raty przy podejmowaniu decyzji, czy wyrazi zgodę na leasing. Im niższe oprocentowanie, tym niższa miesięczna rata. Z kolei możesz pozwolić sobie na droższy pojazd.Jak znaleźć idealny leasing za mniej niż doskonały kredyt

  Co jeśli naprawdę chcesz leasingować samochód, a twoja zdolność kredytowa jest w okopach? Jest nadzieja, ale będziesz musiał trochę popracować, aby znaleźć najlepsze oferty, do których się kwalifikujesz.

  Robić zakupyNie zgadzaj się na pierwszą ofertę, na którą się zgodzisz. Odwiedź kilka salonów, aby poznać dostępne opcje. Niektórzy dealerzy oferują wewnętrzne finansowanie. Dzięki temu mają większą elastyczność co do tego, kto zostanie zatwierdzony, a kto nie.

  I nie musisz się martwić, że Twoja zdolność kredytowa spadnie z powodu zbyt wielu wniosków o leasing. Według myFICO wszystkie zapytania złożone w ciągu 30 dni będą liczone jako pojedyncze zapytania podczas zakupów, o ile wybierzesz leasing do końca tego okresu.

  Usuń błędy w raporcie kredytowymKiedy ostatnio sprawdzałeś poprawność raportów kredytowych? Według Federalnej Komisji Handlu 1 na 5 raportów kredytowych zawiera błędy.

  Istnieje więc szansa, że ​​błędne informacje w raporcie kredytowym obniżają Twój wynik. A słaby wynik stoi między tobą a zgodą na dzierżawę. Ale poprawiając te błędy, Twój wynik powinien się poprawić.

  Aby rozpocząć, pobierz bezpłatną kopię swojego raportu. Jeśli zauważysz błędy, od razu zgłoś spór. Pamiętaj jednak, że może minąć trochę czasu, zanim Twoja historia kredytowa odzwierciedli wszelkie zmiany, ponieważ biura informacji kredytowej mają 30 dni na zakończenie dochodzenia.

  Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących sporów dotyczących raportów kredytowych, zapoznaj się z tym obszernym przewodnikiem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy