Jaka ocena kredytowa jest używana w przypadku kredytu hipotecznego?

17.02.2021
Category: Kredytowa Jest

Co muszę wiedzieć o uzyskaniu kredytu hipotecznego?

Pożyczkodawca określa, czy kwalifikujesz się do kredytu hipotecznego na podstawie wielu czynników, w tym dochodów, zadłużenia i ceny domu. Ale jednym kluczowym szczegółem, który pożyczkodawca musi wiedzieć przed kontynuowaniem, jest twoja ocena kredytowa. Wynik ten jest dokładnym odzwierciedleniem Twojej zdolności kredytowej oraz tego, czy zobowiązujesz się do spłaty kredytu hipotecznego na czas iw całości.

TL; DR (zbyt długo; nie przeczytałem)Większość pożyczkodawców pobiera Twoją zdolność kredytową z Transunion, Experian i Equifax, a następnie wykorzystuje średni wynik, aby określić Twoją zdolność kredytową.

Znaczenie oceny zdolności kredytowej dla kredytu hipotecznego

Jeśli Ty i Twój partner badaliście proces uzyskiwania kredytu hipotecznego, prawdopodobnie już sto razy słyszeliście termin „ocena kredytowa. Ale jeśli tak, to tylko dlatego, że jest to tak ważne, aby uzyskać kredyt mieszkaniowy.

Ocena kredytowa, która może wahać się od 300 do 850, jest solidnym wskaźnikiem tego, czy spłacisz swoje zobowiązania finansowe. Pożyczkodawcy bardzo surowo podchodzą do wymagań dotyczących zdolności kredytowej, a niektórzy nawet nie rozważą ubiegania się o pożyczkę, jeśli Twój wynik jest niższy niż 620.

Średni wynik

Spośród trzech ocen kredytowych, które reprezentują Twoją osobistą historię kredytową (na podstawie raportów kredytowych z Transunion, Experian i Equifax), wynik, z którego często korzystają kredytodawcy hipoteczni, znajduje się pośrodku. Jest to ważne, aby pamiętać, ponieważ możesz pomyśleć, że Twój wynik Transunion wynoszący 750 jest świetny, ale jeśli masz 680 z Equifaxem i kolejne 700 z Experianem, 700 staje się odpowiednim wynikiem. Ten średni wynik jest czasami nazywany „reprezentatywną punktacją kredytową.

Dwóch pożyczkobiorców

Jeśli planujesz ubiegać się o ten kredyt hipoteczny ze swoim współmałżonkiem, pożyczkodawca bierze pod uwagę oba średnie wyniki w trakcie procesu. Więc jeśli twój średni wynik to 700, a twój współmałżonek 730, wyższy wynik współmałżonka może pozwolić ci na lepszą pożyczkę, niż gdybyś złożył wniosek sam. Jeśli średni wynik jest niski, pożyczkodawca może nawet wymagać, aby małżonek był współwnioskodawcą, aby kontynuować pożyczkę.

Wyciągnij swój wynik z góry

Aby uniknąć niepożądanych niespodzianek, gdy próbujesz ubiegać się o pożyczkę hipoteczną, rozsądnie jest wyciągnąć własne wyniki co najmniej sześć miesięcy przed rozpoczęciem dzwonienia do pożyczkodawców. W ten sposób jesteś przygotowany i masz czas, aby spróbować poprawić swoje wyniki.

Oprócz wyników musisz uzyskać historię raportów kredytowych, aby móc podjąć działania w celu rozwiązania problemów. Na przykład, jeśli zobaczysz konto na liście, którego nie rozpoznajesz, zakwestionuj je, aby je usunąć, co może dość szybko zwiększyć Twoją zdolność kredytową.

Więcej artykułów

Czy przy zakupie domu sumuje się punkty kredytowe małżeństw? →

Kwalifikowalność do refinansowania kredytu hipotecznego →

Dlaczego małżonek jest zobowiązany do podpisania kredytu hipotecznego, skoro to nie on jest osobą, której udzielono pożyczki? →

  • MyFICO: Jakie są moje wyniki FICO?
  • CNBC: Jeśli chcesz mieć dobrą ofertę w domu, oto ocena kredytowa, której potrzebujeszMyFICO: Kupowanie nowego domu – Twój kredyt jest obecnie jeszcze ważniejszyLouise Balle pisze artykuły internetowe od 2004 roku, obejmujące wszystko, od promocji biznesu po tematy dotyczące urody. Jej prace można znaleźć na różnych stronach internetowych. Ma doświadczenie w małej firmie i doświadczenie jako projektant układów i grafik przy projektach internetowych i książkowych.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy