Jaka jest średnia ocena zdolności kredytowej w Ameryce? Dowiedz się, gdzie się układasz.

17.02.2021

W dzisiejszych czasach dyskusje na temat zdolności kredytowej są wszędzie, od forów internetowych po pokój socjalny w biurze. Dzieje się tak, ponieważ twoja ocena kredytowa wpływa na prawie każdy aspekt twojego życia: twoją zdolność do uzyskania kredytu hipotecznego, zakwalifikowania się do kredytu samochodowego lub wynajęcia mieszkania.

W niektórych przypadkach potencjalni pracodawcy sprawdzą nawet Twój kredyt, aby zobaczyć, na ile jesteś odpowiedzialny, co oznacza, że ​​Twoja ocena kredytowa może nawet wpłynąć na to, czy zostałeś wybrany do wymarzonej pracy.

Przy całej tej konkurencji o kredyt, mieszkanie, a nawet pracę, naturalne jest zastanawianie się, jak Twoja własna ocena kredytowa wypada w porównaniu z wynikami innych osób. Mamy informacje o tym, jak radzisz sobie w dzikim świecie kredytów. Gotowy, aby się dowiedzieć?

Umieszczenie kredytu w kontekście

Wyniki kredytowe są najczęściej opracowywane przez firmę o nazwie FICO, która wykorzystuje informacje z raportu kredytowego do tworzenia liczbowej reprezentacji Twojej zdolności kredytowej.

Pożyczkodawcy i wierzyciele wykorzystują te informacje do określenia prawdopodobieństwa spłaty pożyczonych środków. Następnie decydują, czy zatwierdzić wniosek, i jakiego rodzaju odsetki chcą Cię obciążyć.

Ponieważ uważa się, że osoba o niższej zdolności kredytowej jest mniej skłonna do spłaty pożyczki, otrzyma wyższą stopę procentową jako dodatkowe ubezpieczenie dla pożyczkodawcy w przypadku niespłacenia pożyczki.

Wyniki FICO wahają się od 300 do 850, przy czym 850 to najwyższy możliwy wynik. Oto jak te wyniki FICO dzielą się na kategorie ocen:

Kategorie oceny zdolności kredytowej
 • Doskonały: 750 i więcej
 • Dobry: 700-749Przeciętny: 650-699Słabo: 600-649Źle: poniżej 600Teraz, gdy rozumiesz już podstawy oceny kredytowej, czy jesteś gotowy na wielkie odkrycie?

  Według MyFICO średni wynik FICO w Ameryce w 2020 roku wyniósł 704.

  Jeśli spojrzysz na powyższy zakres oceny kredytowej, zobaczysz, że wynik 703 mieści się w granicach oceny „dobrej. To zdecydowanie rośnie w miarę umacniania się gospodarki.

  Więc co to znaczy mieć 703 FICO?

  Ponieważ wynik ten mieści się w kategorii „dobry, możesz zrobić całkiem sporo, jeśli chodzi o pożyczki. Na przykład kredyt mieszkaniowy FHA wymaga jedynie wyniku 580, aby zakwalifikować się i skorzystać z 3,5% zaliczki w ramach programu.

  Jeśli nadal kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki, Twój wynik spadnie poniżej tej liczby, będziesz musiał odłożyć 10% ceny pożyczki w momencie zamknięcia. W przypadku tradycyjnych pożyczek pożyczkodawcy zwykle wymagają minimalnego wyniku 660. Zatem jeśli Twój wynik jest zbliżony do średniej oceny kredytowej, Twoje perspektywy kredytu hipotecznego wyglądają obiecująco.

  Uzyskanie zgody na pożyczkęUzyskanie zgody na pożyczkę samochodową zazwyczaj wymaga uzyskania wyniku w przedziale od połowy do połowy lat sześćdziesiątych, chociaż nie jest niczym niezwykłym, aby ktoś w połowie lat pięćdziesiątych został zatwierdzony. To zależy od pożyczkodawcy i oczywiście im niższa ocena kredytowa, tym wyższe stopy procentowe.

  Uważaj jednak na swoje wnioski kredytowe. Każde nowe zapytanie kredytowe dotyczące karty kredytowej lub rodzaju pożyczki może spowodować naliczenie wyniku w zakresie od 5 do 10 punktów. Spadek ten utrzymuje się przez rok, a samo zapytanie jest wymienione w raporcie kredytowym przez dwa lata.

  Jeśli Twój wynik wynosi nieco powyżej 700, możesz szybko wrócić do kategorii „uczciwe i otrzymać ofertę wyższego oprocentowania na kolejny produkt finansowy. Konkluzja: ubiegaj się o kredyt tylko wtedy, gdy go potrzebujesz. Jeśli szukasz pożyczki, zrób wszystkie zakupy w ciągu kilku tygodni, a tylko jedno zapytanie wpłynie na twoją zdolność kredytową.

  Czy lokalizacja ma znaczenie?

  Utrzymanie wysokiej zdolności kredytowej, w tym niskich kwot zadłużenia i terminowych płatności, wymaga wiele, by wymienić tylko kilka rzeczy. Ale jeden wpływający czynnik może cię zaskoczyć: gdzie mieszkasz. Badanie przeprowadzone przez LendEDU z 2018 r. Wykazało, że stany mają najlepsze i najgorsze oceny kredytowe z Vantage, systemu oceny zdolności kredytowej utworzonego przez trzy główne biura kredytowe.

  To ma sens; w końcu to, gdzie mieszkasz, wpływa na to, ile zarabiasz i jak wysokie są Twoje koszty utrzymania. Uderzające jest to, że nie tylko poszczególne stany, ale całe regiony mają zwykle podobne cechy kredytowe. Czy Twoja lokalizacja geograficzna może wpływać na Twój kredyt?

  Środkowy ZachódNa przykład wiele stanów na Środkowym Zachodzie ma najwyższe oceny kredytowe w kraju. Minnesota zajmuje pierwsze miejsce na liście ze średnią oceną FICO na poziomie 722. Przy 71 920 dolarach średni dochód gospodarstwa domowego jest wyższy od średniej krajowej wynoszącej 61 372 dolary, ale mieszkańcy Minnesoty nie wydają ponad swoje możliwości.

  Salda zadłużenia z tytułu kart kredytowych, kredytów hipotecznych i kredytów samochodowych są poniżej średniej w tym stanie oraz w kilku innych obszarach środkowo-zachodnich. Zaległości w spłacaniu długów są również niskie, co daje wielu ludziom wzrost zdolności kredytowej w całym stanie.

  PołudnieMississippi, wraz z kilkoma innymi południowymi stanami, plasuje się najniżej w kraju pod względem zdolności kredytowej, ze średnią oceną kredytową wynoszącą zaledwie 648. W rzeczywistości, na podstawie powyższych zakresów, średnia ocena kredytowa w tym kraju jest uważana za słabą.

  Stany z niższymi wynikami kredytowymi mają również zwykle wyższe salda zadłużenia na kartach kredytowych i wskaźniki zaległości płatniczych. Ma to sens, ponieważ oba te czynniki przyczyniają się do niższych ocen kredytowych.

  Nie martw się, jeśli mieszkasz w stanie z wynikami poniżej średniej lub średniej, lub jeśli jesteś w stanie wysokim, ale nadal masz niską zdolność kredytową. Możesz zwiększyć swoją zdolność kredytową, wykonując kilka podstawowych, strategicznych kroków.

  Może to zająć trochę czasu i wysiłku, ale jeśli wytrwasz, wkrótce zaczniesz zauważać zauważalną różnicę w zdolności kredytowej.

  Wtedy będziesz mógł poklepać się po plecach za posiadanie ponadprzeciętnych kredytów zarówno w swoim stanie, jak i w kraju. Nawet lepiej niż to? Zaczniesz otrzymywać lepsze oferty dotyczące stóp procentowych i innych warunków pożyczki.

  3 wskazówki, jak zwiększyć swoją zdolność kredytową

  Teraz, gdy wiesz, jak Twoja zdolność kredytowa wypada na tle innych Amerykanów, czas przełamać ducha rywalizacji i podnieść swoją zdolność kredytową.

  Aby kwalifikować się do najlepszych kart kredytowych, pożyczek i kredytów hipotecznych, musisz mieć ocenę kredytową 740 lub wyższą. To właśnie na szczycie kategorii „dobrych kredytów, zaledwie dziesięć punktów brakuje do „doskonałego. Więc jak możesz to zrobić? Oto kilka prostych wskazówek.

  1. Terminowo opłacaj rachunki.Może się to wydawać oczywiste, ale badanie z 2018 roku wykazało, że 25% Amerykanów nie zawsze płaci rachunki na czas. Dlaczego jest to problem? Twoja historia płatności stanowi 35% Twojego wyniku FICO, więc za każdym razem, gdy zalegasz z płatnością, obniżasz swoją zdolność kredytową.

  To, o ile obniża się Twój wynik kredytowy, zależy od kilku czynników osobistych, takich jak opóźnienie w płatnościach i częstotliwość przegapiania płatności. Oczywiście, jeśli jesteś regularnym przestępcą, twoja zdolność kredytowa ucierpi bardziej.

  2. Spłać swój dług.Większość ludzi nosi obecnie jakiś rodzaj długu, czy to hipoteka, niespłacone saldo karty kredytowej, czy jakiś rodzaj pożyczki osobistej. Jednak spłata zadłużenia, szczególnie w przypadku wysoko oprocentowanych sald poza kredytem hipotecznym, może w dużym stopniu pomóc Twojej historii kredytowej.

  Dzieje się tak, ponieważ jesteś karany za to, że jesteś winien zbyt dużo pieniędzy w porównaniu do kwoty kredytu, do którego masz dostęp, która jest mierzona wskaźnikiem wykorzystania kredytu. Dodatkowo, spłacając wcześniej karty kredytowe i wysoko oprocentowane pożyczki, zaoszczędzisz niezliczone dolary na spłatach odsetek.

  3. Sprawdź dokładnie swój raport kredytowy.Czy wiesz, że według FTC 25% Amerykanów ma błędy w raportach kredytowych, które mogą wpłynąć na ich wyniki kredytowe? Pod koniec dnia Twoim obowiązkiem jest upewnienie się, że wszystko w raporcie kredytowym jest kompletne i dokładne.

  Każdego roku zamów bezpłatny raport kredytowy od każdej z trzech agencji informacji kredytowej. W końcu to twoje prawo i twoja odpowiedzialność.

  Czy Twoje wyniki kredytowe są poniżej średniej?

  Jeśli zauważysz, że twoje wyniki FICO są znacznie poniżej amerykańskiej średniej wynoszącej 704 lub ciągle napotykasz przeszkody na drodze do swoich celów finansowych z powodu kredytu, być może nadszedł czas, aby uzyskać pomoc od profesjonalisty.

  Experian twierdzi, że 30% Amerykanów ma mniej niż 601, co umieszcza ich w kategorii „zły ranking. W takiej sytuacji możesz rozważyć monitorowanie swojej zdolności kredytowej, gdy zaczynasz wprowadzać ulepszenia finansowe.

  Pamiętaj, że chociaż twoje raporty kredytowe są bezpłatne co 12 miesięcy, twoje oceny kredytowe nie są uwzględniane. Jest to osobna kalkulacja, która jest wymagana, gdy Twój kredyt jest ściągany przez osoby trzecie, takie jak pożyczkodawcy i wierzyciele.

  Istnieje kilka usług monitorowania, jeśli chcesz regularnie sprawdzać swoją zdolność kredytową lub możesz uiścić jednorazową opłatę FICO, aby uzyskać dostęp do swojej oceny kredytowej.

  Kiedy uzyskać pomoc od ekspertów

  Dla konsumentów, którzy nadal potrzebują pomocy w przybliżeniu tej liczby do średniej oceny kredytowej, szanowana firma naprawcza może być dobrym źródłem informacji o usunięciu przestarzałych i nieprawidłowych pozycji z raportu kredytowego.

  Z pewnością możesz podążać tą drogą samodzielnie, ale profesjonalna firma zna wszystkie prawa i przepisy, aby zapewnić pełną reprezentację Twoich interesów.

  Poza tym kontakt z wierzycielami i biurami kredytowymi może wydawać się pracą na pełny etat i prawdopodobnie już taką masz. Często rozsądnym wyborem jest współpraca z profesjonalistą w celu uzyskania najszybszych i najbardziej wszechstronnych wyników.

  Bez względu na to, gdzie Twoja zdolność kredytowa wypada w porównaniu z innymi, pamiętaj tylko, że „finanse osobiste są tak nazywane z jakiegoś powodu: każda osoba ma osobiste powody, by wydawać i oszczędzać pieniądze.

  Dopóki starasz się być na bieżąco z pieniędzmi i stosujesz inteligentne strategie, aby zwiększyć swoją zdolność kredytową, możesz zobaczyć pozytywne wyniki w ciągu zaledwie 30 dni. I to jest coś, czym warto się chwalić.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy