Jak złożyć wniosek o podwyższenie limitu kredytowego Bank of America

17.02.2021

Możliwe jest złożenie wniosku o podwyższenie limitu kredytowego na karcie kredytowej w Bank of America.

Wiele lub wszystkie przedstawione firmy zapewniają LendEDU rekompensatę. Dzięki tym prowizjom zapewniamy naszym klientom bezpłatną usługę. Odszkodowanie, wraz z godzinami dogłębnych badań redakcyjnych, określa, gdzie i jak firmy pojawiają się w naszej witrynie.

Posiadając kartę kredytową, otrzymujesz limit wydatków ustalony w momencie składania wniosku. Limit kredytu to maksymalna kwota, jaką możesz obciążyć swoją kartą, i często jest on oparty na czynnikach, takich jak historia kredytowa i dochód. Celem jest uniknięcie zapewniania klientom większej kwoty kredytu, niż jest to w stanie rozsądnie spłacić.

Czasami posiadacze kart chcą zwiększyć ten limit. Zwiększenie limitu na karcie kredytowej może zapewnić większą siłę nabywczą. Co więcej, może również pomóc poprawić Twoją zdolność kredytową. Znaczna część Twojej zdolności kredytowej opiera się na tym, ile kredytu jest wykorzystywane w danym momencie w porównaniu z tym, co jest dostępne.

Jeśli Twój limit na karcie kredytowej Bank of America zostanie zwiększony, zwiększysz dostępny kredyt, podczas gdy Twój dług pozostaje taki sam, zakładając, że nie wykorzystasz tego kredytu, aby wydać więcej.

Jak złożyć wniosek o podwyższenie limitu kredytowego w Bank of America

Po pierwsze, możesz zwiększyć limit kredytowy, będąc odpowiedzialnym za swoją kartę. Bank of America i inne firmy obsługujące karty kredytowe często zwiększają linie kredytowe klientów co sześć miesięcy lub co roku, jeśli dokonują oni płatności na czas i często korzystają z karty.

Jeśli automatycznie zaproponowano Ci podwyżkę, nie spowoduje to trudnego zapytania w raporcie kredytowym. Jeśli BofA nie zaproponuje Ci automatycznego zwiększenia kredytu, istnieją inne opcje.

Możesz zalogować się na swoje konto online. Zobaczysz wtedy sekcję Szczegóły karty na swoim koncie online. W tym miejscu możesz poszukać linku o nazwie „Poproś o podwyższenie limitu kredytowego. Kliknij ten link, znajdujący się w lewej części strony.

Zostaniesz poproszony o podanie żądanej linii kredytowej oraz informacji finansowych, w tym dochodu.

W większości przypadków musisz być posiadaczem konta BofA przez co najmniej sześć do 12 miesięcy, zanim będziesz mieć możliwość zażądania zwiększenia limitu kredytowego. Jeśli logujesz się na swoje konto BofA i nie widzisz tam opcji zwiększenia swojego limitu, skontaktuj się z obsługą klienta pod numerem (800) 732-9194.

Jeśli poprosisz o podwyższenie limitu kredytowego online, Bank of America zwykle od razu poinformuje Cię, czy został on zatwierdzony. Jeśli nie zostaniesz natychmiast zatwierdzony, niekoniecznie odmówisz. Bank prawdopodobnie przyjrzy się bliżej Twoim informacjom lub może potrzebować więcej informacji. Jeśli rzeczywiście odmówiono ci, w większości przypadków otrzymasz list pocztą w ciągu siedmiu do 10 dni, wyjaśniający, dlaczego zwiększenie limitu nie zostało zatwierdzone.

Bank of America mocno zaciąga kredyt w przypadku większości wniosków o zwiększenie limitu kredytowego, więc bądź tego świadomy. Oznacza to, że pojawi się jako zapytanie w raporcie kredytowym. Jednak hard pull zwykle nie jest wykonywany w przypadku wniosków o zwiększenie limitu o 2000 USD lub mniej.

Podsumowując

Możesz chcieć zwiększyć swój limit kredytowy Bank of America z różnych powodów. Być może chcesz dokonać dużego zakupu i chciałbyś mieć większą siłę nabywczą. Lub możesz obniżyć wskaźnik wykorzystania kredytu i zwiększyć swoją zdolność kredytową.

Bez względu na przyczynę, Bank of America sprawia, że ​​żądanie podwyższenia limitu przez Internet lub telefon jest dość proste. Zanim to zrobisz, możesz skonsultować się z firmą i zapytać, czy przewidują, czy wymagane będzie twarde zapytanie kredytowe.

Upewnij się również, że nie używasz podwyższenia limitu kredytowego jako sposobu na nadmierne wydłużenie czasu. Jeśli maksymalnie wykorzystasz swoją kartę po zwiększeniu kredytu, trudniej będzie spłacić dług i może to negatywnie wpłynąć na twoją zdolność kredytową.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy