Jak znaleźć federalny numer identyfikacyjny firmy

17.02.2021
Category: Będziesz Musiał

Jak znaleźć numer EIN dla firmy

Najlepszym sposobem na znalezienie federalnego numeru identyfikacyjnego lub numeru identyfikacyjnego pracownika jest „śledzenie pieniędzy. Numery EIN zostały utworzone w celu śledzenia przepływu środków, zwłaszcza dochodów. Patrząc na oficjalne dokumenty rejestracyjne, które używają numerów do śledzenia funduszy, łatwo jest znaleźć informacje. Istnieje wiele powodów, dla których warto sprawdzić numer EIN. Być może właśnie dołączyłeś do tablicy non-profit i sprzedawca poprosił Cię o podanie numeru. Być może pracujesz jako wolny strzelec dla nowej firmy i potrzebujesz numeru do zasobu projektowego. Jeśli sam jesteś dyrektorem kilku firm, być może zgubiłeś jeden lub więcej numerów EIN.

Śledź pieniądze, aby znaleźć numer EIN innej firmy

Znajdź numer podatkowy firmy z 1099 lub W2. Jeśli jesteś pracownikiem lub sprzedawcą firmy, której numer EIN chcesz znaleźć, spójrz na otrzymany od nich dokument podatkowy. Numer EIN znajduje się w części B W2, a także pod numerem 1099. Jeśli regularnie współpracujesz z firmą, zadzwoń do jej skarbnika, kontrolera, działu płac lub księgowego. Tak długo, jak możesz się zidentyfikować lub poprosić o to członka firmy, powinieneś być w stanie uzyskać numer. Jeśli otrzymałeś zamówienie od firmy, numer EIN będzie na zamówieniu.

Zadzwoń do księgowego, skarbnika lub banku organizacji non-profit, aby uzyskać numer EIN organizacji. Grupy non-profit potrzebują numeru identyfikacji podatkowej, aby uniknąć płacenia podatku od przedmiotów zakupionych na potrzeby projektów organizacji.

Sprawdź dokumenty SEC spółek publicznych, aby znaleźć ich numery EIN. Numer EIN można znaleźć na pierwszej stronie dokumentów 10-K, 20-F i innych dokumentów SEC. Dokumenty można znaleźć bezpłatnie w bazie danych EDGAR Komisji Papierów Wartościowych i Giełd USA.

Wypróbuj usługę GuideStar. GuideStar jest organizacją non-profit z bazą danych formularzy 990, które zawierają informacje finansowe organizacji non-profit.

Użyj internetowej usługi wyszukiwania, jeśli wszystko inne zawiedzie. Usługi te są tworzone dla firm, które rutynowo muszą wyszukiwać numery EIN, ale mogą z nich rzadziej korzystać małe firmy i freelancerzy. Jedną z takich firm jest Feinsearch.com, która udostępnia ponad 12 milionów wyszukiwań EIN i NIP.

Sposoby znajdowania własnego numeru EIN

Przeszukaj swoje zeznania podatkowe w poszukiwaniu własnego numeru EIN. Twój numer EIN będzie widniał na corocznych zeznaniach podatkowych. Twój księgowy będzie miał również kopię Twoich zeznań podatkowych, jeśli tego nie zrobisz. Twój bank będzie również posiadał informacje o numerze EIN.

Wyszukaj inne dokumenty związane z podatkami, takie jak 1099s dostawcy. IRS przesłał Ci wygenerowane komputerowo pokwitowanie, gdy poprosiłeś o numer EIN. Sprawdź, czy te dane znajdują się w dokumentach założycielskich Twojej firmy. Sprawdź również wystawione przez Ciebie 1099s sprzedawców.

Zadzwoń na infolinię ds. Podatków biznesowych i specjalistycznych ds. Wewnętrznych usług skarbowych pod numer 800-829-4933. Pomoc jest dostępna od 7:00 do 22:00 od poniedziałku do piątku. Będziesz musiał podać się jako jedna z następujących osób: osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, wspólnik w spółce osobowej, członek zarządu, powiernik trustu lub wykonawca spadku.

OstrzeżeniaDzwoniąc do IRS lub korzystając z rządowych baz danych, możesz odczekać czas oczekiwania.

Pamiętaj, aby sprawdzić, czy firma nie zmieniła nazwy podczas korzystania z baz danych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy