Jak zdecydować, jakie rodzaje kredytów hipotecznych są dla Ciebie odpowiednie

17.02.2021
Category: Domu Możesz

Twoje życie i finanse różnią się od każdego innego nabywcy domu, a Twój kredyt hipoteczny powinien być dostosowany do potrzeb. Istnieje kilka różnych rodzajów kredytów hipotecznych. Znalezienie rodzaju kredytu hipotecznego, który spełnia Twoje wyjątkowe potrzeby, może zaoszczędzić pieniądze i pomóc w szybszym znalezieniu domu.

Te rodzaje kredytów hipotecznych mogą Ci odpowiadać, jeśli…

… Twój kredyt jest świetny i masz dobre oszczędności

Kredyt hipoteczny konwencjonalny: jest to tradycyjny rodzaj kredytu hipotecznego. Pożyczkodawca hipoteczny przyjmuje na siebie większe ryzyko niż w przypadku pożyczki wspieranej przez rząd. Pożyczki konwencjonalne mogą mieć stałą lub zmienną stopę procentową. (Zobacz poniżej, aby dowiedzieć się, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie).

Dlaczego to może być dla mnie odpowiednie?

Tradycyjna pożyczka może być bardziej ekonomiczna, jeśli masz odpowiednią historię finansową. Po pierwsze, musisz mieć ocenę kredytową FICO co najmniej 620 (a im wyższy wynik, tym niższe oprocentowanie).

Niepotrzebujesz20-procentowej zaliczki, aby się zakwalifikować – może to być zaledwie 3% (choć jest to dość rzadkie) – ale podobnie jak w przypadku kredytu, Twoja pożyczka będzie kosztować więcej przy niższej zaliczce. A jeśli zapłacisz z góry mniej niż 20 procent, zapłacisz również prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego (PMI). (Jeśli Twoja zaliczka wynosi mniej niż 20 procent, można anulować PMI, gdy saldo kredytu hipotecznego spadnie do 80 procent). Skorzystaj z kalkulatora przystępności cenowej firmy Trulia, aby sprawdzić, na ile domu możesz sobie pozwolić.

… Masz przyzwoity kredyt i skromne oszczędnościPożyczka FHA:ponieważ ten rodzaj pożyczki hipotecznej jest zabezpieczony przez Federalny Urząd Mieszkaniowy, możesz mieć niższą zaliczkę i będziesz mieć niższe koszty zamknięcia. Twoja ocena kredytowa może wynosić nawet 500, jeśli masz 10 procent do odłożenia. Aby uzyskać maksymalne finansowanie FHA, potrzebujesz wyniku co najmniej 580 i 3,5 procent mniej.

Dlaczego to może być dla mnie odpowiednie?

Oszczędność 20% gotówki na zaliczkę jest naprawdę trudna przy dzisiejszych cenach mieszkań, a pożyczki FHA mogą pomóc Ci uniknąć płacenia wyższych opłat hipotecznych, gdy nie masz tak dużo do odłożenia. Nadal będziesz musiał opłacić ubezpieczenie kredytu hipotecznego, ale wielu nabywców domu po raz pierwszy otrzymuje tę pożyczkę, ponieważ łatwiej jest się kwalifikować. Jeśli obawiasz się, czy możesz nawet uzyskać wstępną kwalifikację do kredytu hipotecznego, może to być pożyczka, która to umożliwia.

… Jesteś weteranem wojskowymPożyczka VA:ta pożyczka jest gwarantowana przez Departament Spraw Wojskowych Stanów Zjednoczonych i ma na celu pomóc rodzinom wojskowym w zakupie domu lub dokonaniu ulepszeń w domu. VA nie pożycza Ci pieniędzy; raczej gwarantuje część kredytu, który otrzymujesz od pożyczkodawcy hipotecznego. Pożyczki VA oferują wielu pożyczkobiorcom 0% zaliczki i obniżone koszty zamknięcia.

Dlaczego to może być dla mnie odpowiednie?

Jeśli jesteś weteranem, aktywnym członkiem wojskowym lub małżonkiem wojskowym, który spełnia określone kryteria, może to być dla Ciebie. Możesz sprawdzić swoje uprawnienia na ebenefits.va.gov. Pożyczka VA to dobra opcja, jeśli próbujesz odbudować kredyt lub niedawno to zrobiłeś.

… Kupujesz na wsiPożyczka z gwarancją USDA na budownictwo jednorodzinne na rozwój obszarów wiejskich:Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych wspiera ten rodzaj pożyczki, która jest przeznaczona dla obszarów zamieszkałych przez mniej niż 35 000 osób. Podobnie jak VA, jest to pożyczka gwarantowana, a nie hipoteka, a także oferuje obniżone koszty ubezpieczenia kredytu hipotecznego i minimalne zaliczki na poziomie 0%.

Dlaczego to może być dla mnie odpowiednie?

Jeśli chcesz kupić dom, aby zbudować, odnowić, ulepszyć lub przenieść się na kwalifikujący się obszar wiejski i spełnić wymagania dotyczące dochodów, może to być świetny sposób na jego sfinansowanie.

… Planujesz mieszkać w domu przez dłuższy czasKredytyhipoteczne o stałym oprocentowaniu:Niektóre konwencjonalne kredyty i większość pożyczek wspieranych przez rząd to kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu. W tym przypadku łączna kwota kapitału i odsetek jest rozłożona równomiernie na okres trwania pożyczki – zwykle 15 lub 30 lat – w ujęciu miesięcznym, więc co miesiąc spłacasz tę samą kwotę. (Łączna kwota może się jednak zmieniać wraz ze wzrostem i spadkiem podatków od nieruchomości i ubezpieczenia domu). Jego stopa procentowa jest zwykle wyższa niż w przypadku kredytu hipotecznego o zmiennej stopie procentowej lub ARM (patrz poniżej).

Dlaczego to może być dla mnie odpowiednie?

Jeśli masz ograniczony budżet i planujesz posiadać swój nowy dom przez ponad pięć lat, dobrym rozwiązaniem jest kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu. Chociaż początkowa niższa stopa procentowa ARM może być kusząca, z łatwością może stać się zbyt droga. Skorzystaj z kalkulatora kredytu hipotecznego Trulia, aby dowiedzieć się, jaka może być Twoja miesięczna rata przez cały okres spłaty pożyczki.

… Masz zamiar sprzedać za kilka latKredyty hipoteczneo zmiennymoprocentowaniu:ARM ma stopę procentową, która zmienia się po początkowym okresie. Na początku oprocentowanie jest niższe niż w przypadku kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu, ale po ustalonym czasie (zwykle 3, 5, 7 lub 10 lat) będzie rosło i spadało wraz z rynkiem.

Dlaczego to może być dla mnie odpowiednie?

Jeśli nie planujesz pozostać w domu dłużej niż początkowy okres stawki lub kupujesz dom, który jest znacznie poniżej budżetu, ARM może Ci pomóc.

Teraz, gdy znasz już najpopularniejsze rodzaje kredytów hipotecznych, czas zająć się szczegółami: zrozumieć wszystkie szczegóły. Mamy definicje warunków kredytu hipotecznego, które musisz znać.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy